www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:32 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS335336337338339ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 10:15 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
Iskreno se nadevav deka e nesto smeneto na podobro vo poslednive 7ili 8 godini ama ocigledno deka neeeee ISTORIJATA se POVTORUVA.Za mene pobednici ste site zatoa sto mnogu dobro znam sto znaci i kolku kosta (ne samo finansiski) edna liga i nekolku kupovi vo godinata.I kostarika bese autsajder pa mozno e da stigne i do polufinale pa i finale.Cestitki do pobednicite i furajte si .


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 10:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
spiro_jas НапишиCOLON
КОМШИЈО
- ти да не си на некои лекарства бре, па секој пост имаш различна визија(флеш, трип-нарко речник кажано)
не не филмај овде него ако си за работа и помош ке има наредни акции па пријависе во нив- така ке покажеш дека си засегнат за правење нешто поке кај нас во МК, разлистај некој закон во врска со риболовот за да не луташ како стројник во пусто село со идеите- ке видиш каде да го напрегнеш мозокот точно и ке знаеш како одат работите

вака сега детски муабет ни кажуваш, сега сакаш лижалче, сега чоколадо, после велиш ја сакам играчката на она дете

без да се директно вклучиш во проблемите - ништо нема да направиш за да ги решиш, за памет солење сите знаат, работници се во дефицит или малкумина

и да знаеш --- овие две прошли лиги беа до сега нај добро и нај фер организираните кај нас во мк. другата за 2015та ке биде уште подобра од оваа годинашната
- секој кој си освои место во таа лига легален е пред цела македонска риболовна фела, и за на светско и за на балканско

и да за мене лично најдобри КРАПЏИИ ВО 2014ТА год од македонија се тие кои ке не претставуваат на светско и балканско, исто така не се далеку и останатите КОНКУРЕНТИ кои ДО КРАЈ ЈА ИЗЛОВИЈА ЛИГАТА,
- СЕ ДРУГО ОСТАНАТО ШТО ЛАЕ, ЈАДЕ СЕМКИ ОД СТРАНА, КАЖУВА БАСНИ и .............. може само да им завидува, и љубомори
- наредната нивна шанса ке биде ЛИГА 2015 та, нека повелат МАЈСТОРИТЕ па ке видиме крајот како ке биде
A koj veli deka ne se legalni bre ?? Legalni se i toa kako . ..legalni se zatoa sto site ucesnici PRIFATILE so samoto prijavuvanje vo liga tie uslovi i taa voda . . . prasanje e dali se najdobri !!!!!!!!!! Poziciite edna od druga se premnogu neramnopravni bre toa ti pisuvam TRI strani , aloo ! Poveli ti na gosti kaj mene ce lovis vo eban krs jas malku ponastrana .. da vidime koj kolku ce uspee krapovi da izvadi ..i kazi mi posle deka jas sum bil podobar krapcija od tebe ???? Ili ce te namestam na mesto kade krap ne pominuva vo deset dena pa lovi da te vidam . . .Jasno li ti e konecno sto e problemot ?? Legalno , ravnopravno li e da dvajca se trkaat na 100 metri AMA edniot da trca na staza so prepreki a drugiot na cista staza ...i KOJ od niv e podobar ..pobrz ????? stanuvas naporen , najseriozno ova :hit_head:

I nema nacin da se ubedam sebe si deka bi se prijavil da dremam na taa bara !!!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:06 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Абе џабе тупиме тука на форум коа треба да се тупи кај тие пто организираат.. се е џабе тука..

Како што реков.. се е ок бе.. нема мука за ништо..

Јадев лајна дека водата е испостена ме правевте ненормален..
Јадев лајна за фер плеј.. пак ме направивте ненормален и дека немало потреба.. ке сме се изфилтрирале незнам шо.. почнавте да тупите со муабети.. абе на лоша позиција добар крапџија ке изработи.. ама на добра лош исто така ова она.. муабети 300 кој ги слушам од луге кој немаат додирна тачка со крапски рибиолов.. одеднаш експерти појавување еден тон.. те вака требало те онака.. те немало можност.. абе знаеш вака онака.. еден мал милион изговори..

А кога треба да се прави и да се дигнеме сите на глас.. опсаа.. се делиме на табори.. и секој го гледа личниот интерес.. Не бе мене не ми смета јас ке си пецкам бе у поплава.. ок ми е .. прццц..

Епа да ви кажам мои респектирани колеги крапџии.. никогаш.. никогаш нема да успееме да имаме езера како што доликува за крапски натпревар.. секогаш се нешто ке се мањка.. и ок е кој сака нека иде нека учествува..

Едино што е сменето од старите лиги е само тоа што судиите се малце по одговорни.. другото се е исто браќа мои.. само толку од мене..

п.с. да не ги туреше Васил оние 300кг.. оваа лига ке беше запамтена ко нај мизерната икад у историја на крапски риболов..

поздрав....

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 1:14 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Никој од нас не е компетентен да каже било каков лош збор за тие што ке ја претставуваат нашата држава на светско.. само едно ме интересира.. Како што Спаива кажа.. незнам ни дали ке одам а ова го гледам само како пасија..

Види.. јас ова го гледам исто така како пасија.. но ако си победил.. нема веќе пу пу ај шалили смо се сеа ако можам ке одам па макар и само да се потпишам на листа.. Вие што победивте.. треба да сватите едно.. и само тоа да ви е во глава.. дека треба да одите на светско за да направите резултат.. а не да се шетаме у италија.. пошто од муабетот кој го изкажа јас така го сватив сето тоа.. ако немам обврски ке идам ако не.. ај ке видиме шо како ке се прај..

јок.. охи.. сте победиле и сеа имате одговорност кон сите нас..

Државен шампионат Лига е едно ама тоа отвара многу поголема одговорност за понатаму.. за која сите што ке се пријават во лига мораат да го имаат во предвид.. ако го немаат.. ич нека не се пријавуваат..


Извини на директното обаќање.. но ме интересира кој се плановите..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 8:22 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
JaneMK НапишиCOLON
Neznam so koja krapska elita si pravel muabet ama edno ke ti kazam.nekoi skrisno veke bea tamu.Nekoi zborat od maka sto Blagoj ne im dozvoluva da fakaat A najgolemite edvaj cekaat da zeme koncesija i da mozat da pravat druzenje.Ete kolku e atraktivna taa voda vo momentov.
Mislam deka napravi edna greska,tie elitni krapdjii mozda go molele Blagoj da lovat predizvikani od onie sliki na golemi krapovi od prosla godina,iskreno i jas bi molel.Sega otkako golemite zavrsija na trpeza tesko deka nekoj i ke prasa.
Pa sega i jasno e zosto ne gi pustal,mozda ke se cuese mubetot za mrezite po na vreme.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 9:19 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
so samoto otkazuvanje na ekipite i praznite boxovi se narusi toj fer plej veruvam krajnite rezultati ke bea sosema razlicni ako imase kompletno popolneti pozicii.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 10:51 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Naj mizerna liga????
Ne ste videle vie sto e najmizerna liga.Sme gi imale eden ton.....so po edno krapce vo kolo fateno.Toa za mene ne e liga.So merenje i dopisuvanje,so nosenje krapcinja odnadvor.

Po fer plej liga nesme imale dosega.Osven akavrium vo zlatnite denovi ni pobogata voda nesme imale dosega.Po odgovorni sudii i po fer nesmeimale do sega.Zatrevena voda?????
Bev supervizor na ligata na treska.E toa e zatrevena voda.Onie u C sektor nemaa bukvalno kaj da fakaat.poz.12 na crnicani e pista za treska.Daco celi dva saati trgase treva za da moze edna trska da frli..Nikoj nemase protiv i se bese legitimno i se otide na svetsko..
I tamu se sluci istoto da del od ekipite ne dojdat i ima pol pozicii koi ke gi nemase.I tamu Duki izvadi ton riba zaradi taze poribenite ribi.Ama ocigledno na nekoj drugo mu smeta pa se lomoti nasekade.
Niti na nekoj mu se ulizuvam niti ke se ulizuvam.Jas sum najrealen sto moze da se bide.A realnosta e taa.
FIlipe golemi krapovi ima i ke ima vo toa ezero i da sakas nemozes celiot da go izlovis.Mene i na Predrag barem 10 zaedno ni udrija.Ama me nerviraat tie sto ogovaraat od inat i od nisto drugo.Baravme fer liga-ja dobivme.Bev skeptik lani koga se prijaviv od sto se imam nagledano se i sesto kaj nas.
Edno ke vi kazam i toa e fakt podobra liga od ovie dve godini nemalo.
DA nema staza,se ide so camci,del izlovena riba.Ima mani ezeroto nevikam ne.Za zal idealno nema kaj nas.

I jas bi sakal edno velesko da bide kako vo hrvatska zajarki so 200 glavi iznad 20kg.Keltan e vo pravo ama toa e cista naucna fantastika na ova podnebje.Ni ostanuva toa sto go imame i da se izvadi max.

Sekogas imalo mrcenje i ke ima i najidealna voda da imame.Zdravje mozebi del od elitnite ke se vratat vo ligata i veke sakaat(nemanjeto vreme i sredstva gi sprecuva) a ne nesto drugo.Ama tie ke pecaat kade i da gi stavis a nema da mrcat zosto im bila pozicijata vakva ili takva

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 11:47 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
JaneMK НапишиCOLON
Naj mizerna liga????
Ne ste videle vie sto e najmizerna liga.Sme gi imale eden ton.....
Јанчо ова од топлово ли вака се превозбудуваш друже :mrgreen:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 12:36 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ne nego od gacki i prikaski(sto bi rekol Martin) ili tamba lamba(sto bi rekol Pepi) luge sto ne gi ni znaat ligite ama vazno e da se pisuva

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONНед Jул 06, 2014 12:41 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Naj mizerna liga????
Ne ste videle vie sto e najmizerna liga.Sme gi imale eden ton.....so po edno krapce vo kolo fateno.Toa za mene ne e liga.So merenje i dopisuvanje,so nosenje krapcinja odnadvor.

Po fer plej liga nesme imale dosega.Osven akavrium vo zlatnite denovi ni pobogata voda nesme imale dosega.Po odgovorni sudii i po fer nesmeimale do sega.Zatrevena voda?????
Bev supervizor na ligata na treska.E toa e zatrevena voda.Onie u C sektor nemaa bukvalno kaj da fakaat.poz.12 na crnicani e pista za treska.Daco celi dva saati trgase treva za da moze edna trska da frli..Nikoj nemase protiv i se bese legitimno i se otide na svetsko..
I tamu se sluci istoto da del od ekipite ne dojdat i ima pol pozicii koi ke gi nemase.I tamu Duki izvadi ton riba zaradi taze poribenite ribi.Ama ocigledno na nekoj drugo mu smeta pa se lomoti nasekade.
Niti na nekoj mu se ulizuvam niti ke se ulizuvam.Jas sum najrealen sto moze da se bide.A realnosta e taa.
FIlipe golemi krapovi ima i ke ima vo toa ezero i da sakas nemozes celiot da go izlovis.Mene i na Predrag barem 10 zaedno ni udrija.Ama me nerviraat tie sto ogovaraat od inat i od nisto drugo.Baravme fer liga-ja dobivme.Bev skeptik lani koga se prijaviv od sto se imam nagledano se i sesto kaj nas.
Edno ke vi kazam i toa e fakt podobra liga od ovie dve godini nemalo.
DA nema staza,se ide so camci,del izlovena riba.Ima mani ezeroto nevikam ne.Za zal idealno nema kaj nas.

I jas bi sakal edno velesko da bide kako vo hrvatska zajarki so 200 glavi iznad 20kg.Keltan e vo pravo ama toa e cista naucna fantastika na ova podnebje.Ni ostanuva toa sto go imame i da se izvadi max.

Sekogas imalo mrcenje i ke ima i najidealna voda da imame.Zdravje mozebi del od elitnite ke se vratat vo ligata i veke sakaat(nemanjeto vreme i sredstva gi sprecuva) a ne nesto drugo.Ama tie ke pecaat kade i da gi stavis a nema da mrcat zosto im bila pozicijata vakva ili takva
- Од тие 10 крапови барем еден ке се извадеше што е голем.. 10кг 12кг 15кг .. а не 6кг стандард крап.. Нели и очистена е стазата барем малце од треви итн..

- Додека едни тонат и се спасуваат организаторот го боли ташак.. ( за овој фер плеј зборам јас Јане.. не за местењки и што ти ја знам )..

- Сите читате но не разбирате што неколкумина сакаат да кажат неколкумината кој не ја вртат водата кај нив на воденица.. како прво знам дека сегде секоја позиција не е еднаква.. но треба да се направат напори да бар малку од малку се елиминира не еднаквоста.. да се добие рамниште за натпревар.. Истово ова Здравко, Спаива и Тафта го збореа истово ова го збореше и ти.. и уште еден куп други натпреварувачи.. сега збориш дека е супер се.. се било ок.. нема фрка.. ?? Менувате ставови како сончоглед се правиме распар не сме единка веке.. се делиме на самотници и никогаш нема да успееме да мрднеме од тупкањево

- Мрчам за општото добро за сите нас во овој спорт.. и не ја вртам водата во мојата воденца.. времето ми е драгоцено и нејкам да го губам вака но сепак се обидувам да зборнам во сет овој џагор бар некој да ме слушне.. а уствари пошто сум еден единка.. ме сметате за мрчатор.. OK ваше мислење..

- Подобра лига немало.. да ок и јас се согласувам со тоа.. за судии, регуларност итн... но еднаквост на стаза.. никогаш по лошо не било.. ако не сум во право ајде кажи те ми зошто не сум во право? дајте факти само немој да зборите.. тоа е што го имаме.. па нема друго.. па вака па онака.. зборам за есенцијата за она сржта на стазата.. имам многу примери.. но нема потреба стари рани и стари муабети да се отвараат.. тоа што било прошло.. треба да извадиме поука од сето тоа и да мрднеме една бар една скала погоре..

И како по обичај се фаќате за еден збор кој ви боде очи.. па ве повредува во вашето его и профезионализам.. но не дочитувате до крај зошто го напишав тоа.. „Нај мизерна лига“.. го напишав дека Васил ако не ставеше 300кг.. ке имавме улов минимален и уште по мизерен..

И точно реалноста е таа.. но ако сите направиме притисок и напори.. барем малце ке може да ја „свиткаме“ и да ја смениме кон подобро..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS335336337338339ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 48 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum