www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS334335336337338ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 3:10 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Velesko ezero ! Centar na svetot za nas , podednakvo odaleceno skoro od sekoj del na Mk .. . .Toj sto im go dal pod koncesija na velesani lesno moze malku da gi smeni pravilata ! Crap ISKLUCIVO fati-slikaj-pusti !! I toa so posebna dozvola koja nema da bide eftina i koja bi se vadela direktno od MRF i ne sekoj bi ja dobil !! Velesani neka lovat tamu bela riba kolku sakaat ! Za krap ete im go Vardar . . . stroga ,najstroga kontrola za cuvanje na ezeroto .Site ribolovni drustva vo MK pod OBAVEZNO da doniraat po nekoe kilo krap za poribuvanje..pa nasi pari se toa bre !! Ako treba + volonterski da se cuva ezeroto dodeka site ne svatat deka zavrsi anarhijata . . . pa 25000 ne ima !! Pravo na treninzi pod isto posebni uslovi da recam bez nadoknada , site uredno prijaveni krapcii za narednata liga . . .a zajko podaleku od velesko se razbira :D

Tesko li e ova da se izvede ?? Ako ne moze ova togas ne ne biva za nisto ILI nekomu ne mu odgovara i site preku kolena trskite i da trgneme po pepertutki da lovime ,barem niv gi ima bez popeperutkivanje :D

Spaiwa , se mi e jasno mene . . . :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 6:12 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
КОМШИЈО
- ти да не си на некои лекарства бре, па секој пост имаш различна визија(флеш, трип-нарко речник кажано)
не не филмај овде него ако си за работа и помош ке има наредни акции па пријависе во нив- така ке покажеш дека си засегнат за правење нешто поке кај нас во МК, разлистај некој закон во врска со риболовот за да не луташ како стројник во пусто село со идеите- ке видиш каде да го напрегнеш мозокот точно и ке знаеш како одат работите

вака сега детски муабет ни кажуваш, сега сакаш лижалче, сега чоколадо, после велиш ја сакам играчката на она дете

без да се директно вклучиш во проблемите - ништо нема да направиш за да ги решиш, за памет солење сите знаат, работници се во дефицит или малкумина

и да знаеш --- овие две прошли лиги беа до сега нај добро и нај фер организираните кај нас во мк. другата за 2015та ке биде уште подобра од оваа годинашната
- секој кој си освои место во таа лига легален е пред цела македонска риболовна фела, и за на светско и за на балканско
и да за мене лично најдобри КРАПЏИИ ВО 2014ТА год од македонија се тие кои ке не претставуваат на светско и балканско, исто така не се далеку и останатите КОНКУРЕНТИ кои ДО КРАЈ ЈА ИЗЛОВИЈА ЛИГАТА,
- СЕ ДРУГО ОСТАНАТО ШТО ЛАЕ, ЈАДЕ СЕМКИ ОД СТРАНА, КАЖУВА БАСНИ и .............. може само да им завидува, и љубомори
- наредната нивна шанса ке биде ЛИГА 2015 та, нека повелат МАЈСТОРИТЕ па ке видиме крајот како ке биде

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 6:37 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Све е ок бе све е ок.. само напред.. кој со каква среќа е роден така..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 7:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Keltan НапишиCOLON
Velesko ezero ! Centar na svetot za nas , podednakvo odaleceno skoro od sekoj del na Mk .. . .Toj sto im go dal pod koncesija na velesani lesno moze malku da gi smeni pravilata ! Crap ISKLUCIVO fati-slikaj-pusti !! I toa so posebna dozvola koja nema da bide eftina i koja bi se vadela direktno od MRF i ne sekoj bi ja dobil !! Velesani neka lovat tamu bela riba kolku sakaat ! Za krap ete im go Vardar . . . stroga ,najstroga kontrola za cuvanje na ezeroto .Site ribolovni drustva vo MK pod OBAVEZNO da doniraat po nekoe kilo krap za poribuvanje..pa nasi pari se toa bre !! Ako treba + volonterski da se cuva ezeroto dodeka site ne svatat deka zavrsi anarhijata . . . pa 25000 ne ima !! Pravo na treninzi pod isto posebni uslovi da recam bez nadoknada , site uredno prijaveni krapcii za narednata liga . . .a zajko podaleku od velesko se razbira :D

Tesko li e ova da se izvede ?? Ako ne moze ova togas ne ne biva za nisto ILI nekomu ne mu odgovara i site preku kolena trskite i da trgneme po pepertutki da lovime ,barem niv gi ima bez popeperutkivanje :D

Spaiwa , se mi e jasno mene . . . :shake_hand:
\






i koinceno veke procitav edna rabota ovde.. site sto sme pecale na divi vodi sme bile glupi i sme neskusni :D :D :~~ :~~

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 7:59 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Neznam so koja krapska elita si pravel muabet ama edno ke ti kazam.nekoi skrisno veke bea tamu.Nekoi zborat od maka sto Blagoj ne im dozvoluva da fakaat A najgolemite edvaj cekaat da zeme koncesija i da mozat da pravat druzenje.Ete kolku e atraktivna taa voda vo momentov.Decata sto gi zboris ucat od elitata i zatoa dobivaat rezultati.Ama ucat sve od mamec pa do taktika.Edino im fali iskustvo.
Najveke od sve eden takmicar treba da bide odgovoren.Kon sebe,kon svojata oprema,kon svoite mamci,kon ostanatiod del od reprezentacijata.Spremen za sekakva situacija.
Ovie na prsti se brojat na edna raka...
Zig pecaat i imaat rezultati momentalno samo trojca.A zigot ke se peca uveliko tamu.Mladite ke naucat i spremni se za ucenje.
Sto se odnesuva do Tvojata elita na krapdzii mesto da komentiraat neka dojdat da pokazat kolku se elita.Tie sto dojdoa pokazaa...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 8:38 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
spiro_jas НапишиCOLON
КОМШИЈО
- ти да не си на некои лекарства бре, па секој пост имаш различна визија(флеш, трип-нарко речник кажано)
не не филмај овде него ако си за работа и помош ке има наредни акции па пријависе во нив- така ке покажеш дека си засегнат за правење нешто поке кај нас во МК, разлистај некој закон во врска со риболовот за да не луташ како стројник во пусто село со идеите- ке видиш каде да го напрегнеш мозокот точно и ке знаеш како одат работите

вака сега детски муабет ни кажуваш, сега сакаш лижалче, сега чоколадо, после велиш ја сакам играчката на она дете

без да се директно вклучиш во проблемите - ништо нема да направиш за да ги решиш, за памет солење сите знаат, работници се во дефицит или малкумина

и да знаеш --- овие две прошли лиги беа до сега нај добро и нај фер организираните кај нас во мк. другата за 2015та ке биде уште подобра од оваа годинашната
- секој кој си освои место во таа лига легален е пред цела македонска риболовна фела, и за на светско и за на балканско
и да за мене лично најдобри КРАПЏИИ ВО 2014ТА год од македонија се тие кои ке не претставуваат на светско и балканско, исто така не се далеку и останатите КОНКУРЕНТИ кои ДО КРАЈ ЈА ИЗЛОВИЈА ЛИГАТА,
- СЕ ДРУГО ОСТАНАТО ШТО ЛАЕ, ЈАДЕ СЕМКИ ОД СТРАНА, КАЖУВА БАСНИ и .............. може само да им завидува, и љубомори
- наредната нивна шанса ке биде ЛИГА 2015 та, нека повелат МАЈСТОРИТЕ па ке видиме крајот како ке биде
Е Злате, држи, држи, ама не се издржува повеќе...
Добро бре човече зарем мора ти на се и на секого капаче да ставаш ?!?!

Прво - Постојано повикуваш ако некој бил за работа, за волонтирање, за помош одма да се јавел и да одел да помага, а јас ниту еднаш немам видено дека ти си отишол некаде да помогнеш, освен 1-2 порибувања (чисто да се сликаш, според мене...), велиш за памет солење сите знаеле, ама јас досега не сретнав на форумов некој што повеќе соли памет од тебе... :nono:
Второ - Од каде пак ти знаеш кој лиги како биле организирани и дека баш овие две се најдобро организираните до сега ?!?! Па зарем натпреварувачкиот крапски риболов во Македонија започна пред две години ? Тоа е во најмала рака непримерна и несериозна изјава, груба навреда на претходно организираните лиги кои колку што читам богами ги имало и претходно, и тогаш мајстори како Ицо, Оливер, Мечо оделе по светски првенства, едноставно не е фер таква изјава која фрла во вода се што било до пред две години...
Овде никој не спори дека момците на фер, легален и легитимен начин си дојдоа до резултатот и со тоа се репрезентација на Македонија, моите честитки уште еднаш до сите, но не гледам причина што толку имаш желба грубо и вулгарно да „ги браниш“ на секој пост на колегите, ако евентуално тоа го правиш во својство на застапник тогаш ОК, инаку не гледам причина...

П.С.
Ицо Мајсторе, поздрав од не така убавиот Прилеп ;)

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 9:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
spiro_jas НапишиCOLON
КОМШИЈО
- ти да не си на некои лекарства бре, па секој пост имаш различна визија(флеш, трип-нарко речник кажано)
не не филмај овде него ако си за работа и помош ке има наредни акции па пријависе во нив- така ке покажеш дека си засегнат за правење нешто поке кај нас во МК, разлистај некој закон во врска со риболовот за да не луташ како стројник во пусто село со идеите- ке видиш каде да го напрегнеш мозокот точно и ке знаеш како одат работите

вака сега детски муабет ни кажуваш, сега сакаш лижалче, сега чоколадо, после велиш ја сакам играчката на она дете

без да се директно вклучиш во проблемите - ништо нема да направиш за да ги решиш, за памет солење сите знаат, работници се во дефицит или малкумина

и да знаеш --- овие две прошли лиги беа до сега нај добро и нај фер организираните кај нас во мк. другата за 2015та ке биде уште подобра од оваа годинашната
- секој кој си освои место во таа лига легален е пред цела македонска риболовна фела, и за на светско и за на балканско
и да за мене лично најдобри КРАПЏИИ ВО 2014ТА год од македонија се тие кои ке не претставуваат на светско и балканско, исто така не се далеку и останатите КОНКУРЕНТИ кои ДО КРАЈ ЈА ИЗЛОВИЈА ЛИГАТА,
- СЕ ДРУГО ОСТАНАТО ШТО ЛАЕ, ЈАДЕ СЕМКИ ОД СТРАНА, КАЖУВА БАСНИ и .............. може само да им завидува, и љубомори
- наредната нивна шанса ке биде ЛИГА 2015 та, нека повелат МАЈСТОРИТЕ па ке видиме крајот како ке биде
zlate bez nisto zadno vo prasanjeto ama od kade znaes deka 2013 i 2014 se najfer organizirani do sega vo mk,
drugo za 2015 e rano onaka sto se vika pred raka
i tretoto aj nema da go komentiram.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 9:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
oliver
pa zedmi malku procackaj po temata za liga , tamu ke gi najdish zaklucocite i to od poraneshnite uchesnici, ili od postarite koi se i porano natprevaruvale

inaku da vo 2013ta posle svetskoto slucajno se pogodiv na ista masa so nekoi luge i dobro znam kakva - BESHE i kakva stana ligata posle to. muabet od prva raka ti kazhuvam, inaku kakvi bile porano tie natprevari
imash postovi od postarite takmichari -- koi samite pishea ZOSHTO ne se poke vo toj del aktivni

koj pomognal - sam si znaj, koj ne pomognal nikade ne mu se pletkam ---- za santa fe. a ti pak shto se pletkash tuka ne te razbiram -- keltan mo'i i sam da si kazhi ne mu treba sufler za to

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 9:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Нешто грешка си Спиро, јас никому не суфлирам нити бранам нити напаѓам, тоа е и повеќе од очигледно, најди еден пост во оваа тема каде некого бранам или напаѓам... Едноставно прашањето за твоите заклучоци кои сам си ги донесуваш и на кои сите очекуваш да се покориме висеше во воздух, па ете и Оливер ти го поставил веднаш после мене...

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 9:42 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Velesko ezero ! Centar na svetot za nas , podednakvo odaleceno skoro od sekoj del na Mk .. . .Toj sto im go dal pod koncesija na velesani lesno moze malku da gi smeni pravilata ! Crap ISKLUCIVO fati-slikaj-pusti !! I toa so posebna dozvola koja nema da bide eftina i koja bi se vadela direktno od MRF i ne sekoj bi ja dobil !! Velesani neka lovat tamu bela riba kolku sakaat ! Za krap ete im go Vardar . . . stroga ,najstroga kontrola za cuvanje na ezeroto .Site ribolovni drustva vo MK pod OBAVEZNO da doniraat po nekoe kilo krap za poribuvanje..pa nasi pari se toa bre !! Ako treba + volonterski da se cuva ezeroto dodeka site ne svatat deka zavrsi anarhijata . . . pa 25000 ne ima !! Pravo na treninzi pod isto posebni uslovi da recam bez nadoknada , site uredno prijaveni krapcii za narednata liga . . .a zajko podaleku od velesko se razbira :D

Tesko li e ova da se izvede ?? Ako ne moze ova togas ne ne biva za nisto ILI nekomu ne mu odgovara i site preku kolena trskite i da trgneme po pepertutki da lovime ,barem niv gi ima bez popeperutkivanje :D

Spaiwa , se mi e jasno mene . . . :shake_hand:
\






i koinceno veke procitav edna rabota ovde.. site sto sme pecale na divi vodi sme bile glupi i sme neskusni :D :D :~~ :~~
Da bre zajko ..ne znaese li deka sme glupi ??Glupi sme i toa kako sto lovime na diva voda :lol:

PS . Spirka brat nisto ne te razbiram , batali . .. .jas edno ti drugo :head_bang:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS334335336337338ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 51 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum