www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 11:13 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS333334335336337ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 04, 2014 11:34 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
E ne e :eusa_dance: :eusa_dance: :eusa_dance:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 12:03 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ Келтан , секоја чест ... Јас незнам зашто воопшто има лига :o :o :? :? :shock: :shock: :confused: :confused: :confused:
Спакувај стварите ,земи си тоа бамбусите и чаталчињата и терај мајсторе на светско ... не ми продавај овде прикаски за среќа или искуство или знаење или незнаење
Пошто гледам дека си најдобар и најпаметен , мислам дека нема потреба никој да иде на светско ... можеш ти сам сите таму да ги средиш :lepi:
Septemvri brzo ce dojde . . . . ce pravime muabet posle svetskoto :thumbs_up:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 12:17 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
дури ке мора и контра да навиваш за да ти се оствари теоријата --- :lol: , невозможен си бе комшијо. Инаку сега испитвам боила со крастајца, домат, кромид и сирење ( рибина шопска салата) шо ти фаќа умот, со алхохолна арома или на база на маслиново масло и балсамико оцет да ја ароматизирам :filip:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 12:54 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
spiro_jas НапишиCOLON
келтан, во право си од збор до збор. Речете му бе дека е во право и не се замарајте да видиме шо ке измисли наредно и за лига и за репрезентација
- лани мислеше за бамбуси, ојде по вода и та теорија, крапј, сомој, боили со маслинки, трлинки, боливач, рибизла, веке се изнагледавме :head_bang:

абе да не ти го имат тебе сменато то бурето - па само ти да пиеш од новата вода :lollol:
spiro_jas НапишиCOLON
дури ке мора и контра да навиваш за да ти се оствари теоријата --- :lol: , невозможен си бе комшијо. Инаку сега испитвам боила со крастајца, домат, кромид и сирење ( рибина шопска салата) шо ти фаќа умот, со алхохолна арома или на база на маслиново масло и балсамико оцет да ја ароматизирам :filip:
Ce mi prevede nekoj sto saka zeleniov Bitolcanec da kaze :D


Abe beso ve fatil . .. SAKAM da kazam deka ni treba edna ebena kvalitetna voda za da se odrzuva takmicenja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A genijava KUP ce organiziraat tamu ??? Pokanija pola balkan na taa bara ......?? Ne znam koj od koja voda piel ...iskreno ova :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 1:04 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ТафТабиТ НапишиCOLON
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ Келтан , секоја чест ... Јас незнам зашто воопшто има лига :o :o :? :? :shock: :shock: :confused: :confused: :confused:
Спакувај стварите ,земи си тоа бамбусите и чаталчињата и терај мајсторе на светско ... не ми продавај овде прикаски за среќа или искуство или знаење или незнаење
Пошто гледам дека си најдобар и најпаметен , мислам дека нема потреба никој да иде на светско ... можеш ти сам сите таму да ги средиш :lepi:
Sega ozbilno da ti odgovoram .Pojma ti nemas prijatele sto se toa bambus i catal ....koga lovevme na niv najverojatno ne si bil ni roden . . i ne ti prodavam jas tebe prikaski tuku pokusavam da te razbudam od sonot , iako mi e zal posto gledam ubavo ti e .... na svetsko ce odis :D Niti sum jas najdobar uste pomalku najpameten ..makar ne sum vo vtorovo ubeden dali e taka. . . . :D Ama znam deka ti si daleku svetlosni godini za da bides ovaa godina vo TIM koj ce ja pretstavuva mojata zemja na medjunaroden natprevar vo krapski ribolov . . . . .pokraj site ostanati krapcii koi gi POBEDI vo ovaa liga :NotWorthy: Ako smeam da te prasam , kolku krapovi imas uloveno vo zivotot i od koga se zanimavas so krapski ribolov ???? Ama me raduva sto ste samouvereni ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 2:41 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Kratko ke ti odgovoram I na ova , posto gledam deka za site sve znaes ...
Na voda sum od 5 godini I toa na voda ... kvalitetna I so mnogu riba . Izrasnav na Sava I Dunav I imam uloveno mnogu poveke od ona sto mozes da go pretpostavis .
I oovtorno si vo teska zabluda zatoa sto mnogu dobro znam sto e bambus ... na Dunav na banbus se lovea krap , som I smugj . Posedi malku na zemja I ne letaj kako da znaes za sekogo se .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 10:54 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Da , da .. pola srbija izraste pokraj Dunav , ama na varalicar sretnav samo desetina pravi ribari . . . :D

Vidi ,nemam jas nisto licno protiv tebe i tvojot tim. Naprotiv , ako kazuvam za sebe vie i deckite od istocna makedonija mi ste najsimpaticni . . .I SAKAm da pobeduvate sekade kade takmicite .Ovie starive se metuzalemi zaglaveni vo nekoj svoj svet ....i vreme im e da si odat . . . . Toa sto ste vie sega vo timot za na svetsko nema vrska so ona sto sakam da go potenciram. Dogodina , ako bide ligata pak na taa bara isto ce se sluci povtorno .Ce odluci srejcata ne znaenjeto . . .a toa ne e vo red .Nikako ne e vo red !! Makedonija ima krapcii i toa dosta .Krapcii koi ne takmicele i ne se poznati na ovaj forum .Ovaj forum ne e centarot na svetot za ribolovot vo Mk , na ovaj forum ne e elitata vo krapskiot ribolov . . .sum razgovaral so dosta od niv okolu svetskoto prvenstvo , okolu ligata ...ama koga im go pokazam crnicani samo se smeat :D Zavrsiv jas so Haiku poezijata vo ovaa tema ...ocigledno e deka ili nikoj ne me razbira ili site se pravat na TOSO !! Vi posakuvam uspeh na svetskoto na site koi odite ...... :shake_hand:

Za tie sto me gnjavat na PP..ne mi trebaat sskaci , barem mene ne !! Ako imate m . .. napisete go toa ovde , ne mene na pp ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 11:11 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
јас мислам дека оваа репрезентација ке извади добар резултат а јаките крапџии нека дремат дома и нека солат памет за црничани. Уствари не се вредни да се спомнуваат оние кои не се, или не беа дел од 2014та. Не знам шо ги ти спомнуваш овде.

а и ти не знам шо се сметаш за експерт - кога сам одиш на риби на вода која нема врска со ум и памет за да фатиш риба. Абре коро и слепо таму одеа за риби. И молим те дај заозбили се малце, ни годините, ни паметот

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 2:14 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ti da ne si pod sedativi bre bitolcanec :D Sto vrska ima toa kade odam jas po riba i kakov expert sum , allloo ? Da bidat del od liga sto povejce krapcii e poentata a ne da se otkazuvaat srede liga ? Kontas li voopsto za sto pisuvam ? Ni treba voda koja ce ima mnogu podobri uslovi za natprevar , samo taka ce ima masovnost i odbiranje na kraj kvalitetni natprevaruvaci . . . i da ti bide jasno edno , PRAVO da pisuvam ovde vo ovaa tema mi dava legitimacijata . .. moji pari se vo prasanje kade i kako se trosat . . . capito li :D
A kako ce se plasiraat nasite pojma nemam ...ne ocekuvam nisto posebno ... za razlika od tebe , ti ete znaes deka ce izvadat dobar rezultat ...jas velam daj boze prvo da stignat tamu pred se ...i toa e upitno kaj nas :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 05, 2014 2:33 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
sum razgovaral so dosta od niv okolu svetskoto prvenstvo , okolu ligata ...ama koga im go pokazam crnicani samo se smeat :D Zavrsiv jas so Haiku poezijata vo ovaa tema ...ocigledno e deka ili nikoj ne me razbira ili site se pravat na TOSO !! Vi posakuvam uspeh na svetskoto na site koi odite ...... :shake_hand:

Za tie sto me gnjavat na PP..ne mi trebaat sskaci , barem mene ne !! Ako imate m . .. napisete go toa ovde , ne mene na pp ...
Келтан, не ми чуе бе човек што зборат..

Кој како си гледа, кој како си се осеќа и така си коментира. Се ке видиш, чуеш и прочиташ по светов...

Нит знам дали ќе одам на светско, нит се оптеретувам.
Си имам свои причини и ова не ми е приоритет во животот апсолутно.
Ова е хоби кое ме прави среќен и гледам максимално да бидам задоволен од истото.

Дали сум спремен? Хм, а сите тие кога тргнале првпат на светско нешто посебно биле спремни или?
Шо крапџии беа мајкуму, све учени родени сите еден до еден. Свака им част па сега од толку премногу
успеси по светскиве дури и заситени од истите, се им е бара во Македонија и сите незнаат јадички да врзат.

Видов јас неколку екипи годинава такви, после прво коло дојдоа да ми кажат дека ми дале риба за да бидам втор. Цепки...:lol:
Ама после второ и посебно после трето...ги снема...мукла, барем рака да пружеа за мајсторлукот во таа бара. :lol:

Тој митот со диви води ќе ве уништи завек, затоа е до ова дереџе паметот нивни е дојден.
Пецам секаде каде има крап и таа енигма ваша за мајсторлук на дива и комерцијална вода ми е урнат одамна.

Ама тоа е, умре циганката па ај да си се пофалиме самите какви мајстори сме... :head_bang:

Ете гледаш и сам, некој сска во пп, некој љубомори, на некој му е повредена суетата, некој сеуште мисли дека е во врвот но нема смелост поради индиспонирано его да дојде на барата, некој неќе да си ја расипе 5-ката у книшка и се откажал на полугодие па сеа мисли дека има диплома, некој е поискусен - НО НЕ И ПОПАМЕТЕН итн итн.

Не слушај секого, посебно не тие што незнаат што да праат со пехарите од светските првенства шо ги имаат освоено.

Свашта има бе Келтанееее...и ти слушаш свашта.

Еве ти еден совет од мене и да им го пренесеш на сите тие засегнати од елитата и од височините во крапскиот риболов...

Кажи им вака...ПОДОБРО Е ДА СИ МЕЃУ ПРВИТЕ, ОТКОЛКУ МЕЃУ НАЈДОБРИТЕ!! :lepi:

Истово не важи за момци од старата клапа кој се веќе 2 години со нас во лигата и се гледа дека духот и страста за
овој спорт им се појаки од суетата и егото, како и од устата. Тоа е самодоверба, тоа се натпреварувачи. :lepi:

Тие се и меѓу првите и меѓу најдобрите!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS333334335336337ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 16 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum