www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 1:18 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS330331332333334ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 2:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
далеку сме ние од најдобри друже ;) има уште леб дајадеме да дојдеме до нивото , искуството и знаењето на Јане , Ицо , Пепи , Сергеј , Предраг итд итд ...

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 4:32 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Citam i se cudam.....

Na vremeto me prasaa za moe mislenje sto ako federacija izbere selektor i selektorot izbere reprezentacija od najiskusnite kaj nas.JAs rekov deka za mene toa ne e legitimno.Legitimno e samo ona koj ke se izbori vo ligata.
Dali e znaenje ili sreka?? Pa i na svetsko mora da imas sreka.50% e srekata vo sekoe takmicenje,ostanatoto e znaenje.lani srpskata reprezentacija bese sostavena od dve mladi ekipi koi prvpat takmicat liga.Starite i iskusni velea deka imale sreka na diva voda i deka na komercijala ke gi rasturele.Sepak napravija odlicen rezultat vo Portugalija
Istite tie mladi godinava na komercijala se plasiraa povtorno(vidov kolku ke gi rasturat)
Staza.Ve molam ponovite i postarite koi neiskusile da vi kazam nesto
Prilepsko tri dena ripce nefati nikoj,Selimli dve ribi celo kolo,MAvrovica jas so dve ribi 4 plasiran i 5 plasiran,Velesko 1 riba cela staza, i red red drugi
Momentalno edna edina staza e taa sto ja imame.Nekomu odgovara nekomu ne.Toj sto se prijavil treba da se adaptira sprema stazata a ne da bara staza sprema nego.Na svetsko nemozes da kazes deka stazata neti odgovara......
Mnogu ubavo napisav nemame iskustvo vo natprevari zosto gi nemame.Treba da imame i vodi i kupovi i samo taka se kalemat takmicari.Nekoj sledi i uci so sekoj kup.nekoj stoi vo mesto i povtorno pokusava na svoj nacin.Nekoj ednostavno celata svoja energija ja prenasocuva prema takmicenjata i tamu evoluira a nekoj si ja cepka na divi vodi pa povremeno se aktivira
Edno so drugo nemaat vrska.Sloboden ribolov i takmicenje se mnoogu razlicni raboti.

Konecno Ico po neznam koj pat go zimam za primer.I ako nemase sreka uspea da napravi rezultat i kako prav pred se covek i takmicar izdrza do kraj i cestita na tie sto ke odat.Toa e doblest i covek bez ego i za respekt.

Edna poslovica a taa e ...Koj gubi ima pravo da se ljuti

Bistro na site i na mladite svetot ostanuva.Senadevam deka dogodina sve mladi(po staz) ke tepaat sve zivo vo ligata

A za komentiranje sekoj ima pravo da komentira ama bez navredi

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 5:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Aпр 14, 2012 12:50 pm
МислењаCOLON2299
ЛокацијаCOLONНа секоја локација,ха ха ха
ТафТабиТ НапишиCOLON
dragandrazo НапишиCOLON
Ве пратам подолго време и ви се чудам.
Секој кој што мисли дека оваа година ке одат на светско тазе крапџии нека се пријави догодина па нека не им дозволи да одат.
Мислам дека не е фер да се суди според стажот. Подобро сконцетрирајте се и преку година правете си повеке турнири ем подобро ке се запознаете ем ке научите повеке еден од друг.
Зошти мислам дека треба да имате повеке натпревари во годината нека бидат и еднодневни.
Кога одиш сам ке извадиш 5 ил 6 крапа си викаш добри се боиливе ама кога ке има некој до тебе и он ке извади 20 а ти 5 ке сватиш дека и не се толку добри колку што си мислел.

Мора да ти признаам дека ме изненади со ставот :shake_hand: :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up:
За поздрав во секој случај :~~ :~~ :~~


Лично мое мислење е дека од секогаш низ светов постоеле и ке постојат --натпревари-турнити-или боло какви манифестации на кои би се докажале најдобрите меѓу..најдобрите..така беше и во овој случај .

Сите што мислеа да земат учество на натпреварувањето во - Крапската Лига-беа благовремено известени ,имаа време да си пријават екипа , и како и сите натпреварувачи имаа ..ШАНСА..да се докажат во изминатите три кола .

Некој тоа не го направи . :?:

Можеби езерото ,водата ,барата или било како да ја наречеме не пружи еднакви услови за натпревар на учесниците но затоа со влечење на позиции секој си ја доби неговата позиција ,од тука па натака настапува искуството стратегијата , надмудрувањето .
Дали биле почетници или --не--дечкиве во сите три кола покажаа во рамките на можностите каков --таков --резултат ,и тоа е показател дека во континуитет од три кола го дадоа најдоброто од себе и едноставно го заслужија пласманот меѓу најдобрите тука може само да им ..ЧЕСТИТАМЕ..на сите натпреварувачи а и на самите победници.

Факт е дека има и поквалитетни и поискусни риболовци ,..без никаква злонамера за омаловажување на другите натпреварувачи..но затоа треба да излезат на вода и тоа да го докажат
сето друго е народски кажано -- рекла казала-- и најмалку на мене како ..не учесник ..во лигата ми прилега да ги критикувам натпреварувачите кои дадоа се од себе да бидат најдобри, вложија труд , изгубено време, финансиски средства, беа несебични едни кон други и едноставно се натпреваруваа а сепак се ..ДРУЖЕА..

Нормално луге како луге не сме сите со ист карактер, но тоа не значи дека можам да си земам за право некого јавно пред сите да го омаловажувам ,дека до вчера бил почетник а сега се пласирал за Светско Првенство тоа е само показател дека овие.. КОЛЕГИ..беспрекорно си го завршија својот риболов и со гордост може да се каже дека се ..ШАМПИОНИ ..во нашата Македонија и како такви да не застапуваат на ..СВЕТСКОТО..

За екипите што ги очекуваат таму е друга приказна но лично ..ЈАС..ги подржувам имам доверба во нив- во целост- и им посакувам -БИСТРА-вода пред се добар провод од кој може да се научи доста и стекне добро искуство за во иднина .

Бидејки сте најдобрите ..дајте се од себе ..и само напред.

БИСТРО. Ви посакувам добар резултат. ;)

_________________
Reporter of the Jear- 2012-,-13-,-14-,

Fishing is my lifestyle,my passion,my life.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 5:16 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
Crven НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Тешки муабети дечки... непотребни... И не навлегувам воопшто во тоа кој е во право кој не е, само морам да ви кажам дека ме иритира, мноооогу ме иритира кога во крапскиве теми ќе прочитам „ти немаш право да коментираш, ти не си учествувал“... Абе дечки, никој од нас не учествува на Светско првенство во фудбал - Бразил 2014, ама тоа незначи дека немаме право да коментираме Делбоске кого требаше да стави во игра или која формација ќе беше поуспешна... Ме чуди само како тоа сакате после неактивните или помалку активните членови да пишуваат кога секој трет пост е - „ти не си учествувал немаш право да коментираш, не си компетентен“... Сметам дека компетентен не те прави тоа што некаде си учествувал, еве јас сум учествувал на трка со картинзи пред едно 7-години и сега јас сум компетентен повеќе од вас кој не сте учествувале на вакво или нешто слично да пишувам за задното адаптибилно крило на болидот на Алонсо во Формула 1 ?!?!
Абре еднаш за секогаш треба да го разграничите следново:
Ова е отворен форум на кој секој може да се зачлени и да се чувствува рамноправен со останатите членови; или
Ова е организирана форма на дружење на некоја група риболовци, надредена над другите.
Најдобронамерно, така мислам - така пишувам, можда не сум во право...
Поздрав
Незнам каде виде надреденост на една група врз друга, Келтан си пиша, нит некој му го избриша коментарот, нит го казни за нешто, нит пак прекршил некое правило, нит пак некој му забрани да пишува, како што тој знае да коментира други, белки и него може да го коментираме. Како тебе нешто што те иритира и мене нешто ме иритира, ваљда смеам да си кажам нели. А кога веќе си кажа што тебе те иритира, бујрум кажи дали е во ред да се омаловажува на начин како што тој тоа го направи, целосно деструктувно омаловажување на сите кои се понови во лигашко натпреварување (понови во спортувањето не значи нови во риболовот), целосно деструктувно омаловажување и навреда на сите кои се труделе, трошеле пари, енергија, време и се останато и направиле некаков резултат...
Да збориме за езера, за организација, за стази, за правила ОК, но нарцисоидно омаловажување на натпреварувачи кои најпоштено си се натпреварувале и посигнале резултат, за мене НЕ е во ред.

И Надал е ѕвезда, ама се раѓаат и нови тенисери, пред некој ден овој малиот го исплеска поштено, дури и играчки си играше со него, па никој не го омаловажи и навредуваше, туку капата доле и аплауз на отворена сцена
A каде пак ти виде дека јас некого го бранам... Абе убаво пишав, нити навлегувам во дискусијата, нити некого го бранам нити друг напаѓам... Едноставно ставот кој го имате кон некои теми дека само некој кој учствувал може да коментира тоа ме иритира... Тогаш направете ограничен пристап до крапскиве теми само за учесниците во лига, па ние останативе барем ич да не губиме време да ги читаме... Нити некого навредив, нити имам против некого нешто, само како член на овој форум сметам дека имам право да кажам што не ми се допаѓа. Поздрав

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 7:54 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ovoj santa fe koga ke stavi na kraj ,POZDRAV, se mislm deka zaminuva negde stranstvo :D :D

kolegi po\zdrav in live od velesko i neka ne se zmaraat mnogu onie koj ke odat na SVETSKO..TERAJTE uzivajte spremajte se i organizirajte se , ima vreme mo\ze i teninzi da se napravat da se kompletiraa cela reprezentacija i da bidete popdgotveni, pametot trebA TAMU DA VI BIDE, ne u crnicani koj i kako imal sreka i znaenje za da napravi uspex..
crnicaNI ne e kompletna opremena voda za natprevar, treba da se poraboti i tuka nema nesto novo,, znaci sekoj da svaTI, TOCNO E SEGDE DEKA NEMA ISTI POZIICII , I NEMA NA SITE POZIICI AKTIVNOST NA RIBA, NO IMA NA SITE MESTO I EDNAKVO DA SE SRABOTI I DA SE DADE MAX,, NA CRNICANI TOA NEDOSTASUVA I MOZE DA SE SREDI..


italija e mesto koe treba zig rigot dobro da se usovrsi i zapoznae so dalecni zavrlanja,,ovaa infornmacija e licno od covek sto bil na taa voda,, zatoa treba i malku da se poraboti...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 8:00 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
Сега според тебе 17ка е чурук позиција ???
Не не.. никој не спомна за поедини позиции.. само генерално збориме..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 8:06 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
TOCNO E SEGDE DEKA NEMA ISTI POZIICII , I NEMA NA SITE POZIICI AKTIVNOST NA RIBA, NO IMA NA SITE MESTO I EDNAKVO DA SE SRABOTI I DA SE DADE MAX,, NA CRNICANI TOA NEDOSTASUVA I MOZE DA SE SREDI..
Фала Ицо за убавото објаснување.. тоа пробувам да го кажам ама не ме читаат .. ;) ;)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 8:16 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
JaneMK НапишиCOLON
Citam i se cudam.....

Na vremeto me prasaa za moe mislenje sto ako federacija izbere selektor i selektorot izbere reprezentacija od najiskusnite kaj nas.JAs rekov deka za mene toa ne e legitimno.Legitimno e samo ona koj ke se izbori vo ligata.
Dali e znaenje ili sreka?? Pa i na svetsko mora da imas sreka.50% e srekata vo sekoe takmicenje,ostanatoto e znaenje.lani srpskata reprezentacija bese sostavena od dve mladi ekipi koi prvpat takmicat liga.Starite i iskusni velea deka imale sreka na diva voda i deka na komercijala ke gi rasturele.Sepak napravija odlicen rezultat vo Portugalija
Istite tie mladi godinava na komercijala se plasiraa povtorno(vidov kolku ke gi rasturat)
Staza.Ve molam ponovite i postarite koi neiskusile da vi kazam nesto
Prilepsko tri dena ripce nefati nikoj,Selimli dve ribi celo kolo,MAvrovica jas so dve ribi 4 plasiran i 5 plasiran,Velesko 1 riba cela staza, i red red drugi
Momentalno edna edina staza e taa sto ja imame.Nekomu odgovara nekomu ne.Toj sto se prijavil treba da se adaptira sprema stazata a ne da bara staza sprema nego.Na svetsko nemozes da kazes deka stazata neti odgovara......
Mnogu ubavo napisav nemame iskustvo vo natprevari zosto gi nemame.Treba da imame i vodi i kupovi i samo taka se kalemat takmicari.Nekoj sledi i uci so sekoj kup.nekoj stoi vo mesto i povtorno pokusava na svoj nacin.Nekoj ednostavno celata svoja energija ja prenasocuva prema takmicenjata i tamu evoluira a nekoj si ja cepka na divi vodi pa povremeno se aktivira
Edno so drugo nemaat vrska.Sloboden ribolov i takmicenje se mnoogu razlicni raboti.

Konecno Ico po neznam koj pat go zimam za primer.I ako nemase sreka uspea da napravi rezultat i kako prav pred se covek i takmicar izdrza do kraj i cestita na tie sto ke odat.Toa e doblest i covek bez ego i za respekt.

Edna poslovica a taa e ...Koj gubi ima pravo da se ljuti

Bistro na site i na mladite svetot ostanuva.Senadevam deka dogodina sve mladi(po staz) ke tepaat sve zivo vo ligata

A za komentiranje sekoj ima pravo da komentira ama bez navredi
И јас те читам и се чудам на муабетот дека споредуваш светско стаза итн.. со нешто што везе нема кај нас..

Прво дворот не ни е среден.. а за понатаму да не зборам..
Ниту ми е криво.. не го сметам за пораз.. а и немам право да ми биде криво затоа што не ја завршив лигата..
Само работава е што се делиме на 2 табори.. едни кој сакаат да се сменат нештата и да притискаат за прогрес.. а другите.. за регрес.. и цупкање у место..

Проблем беше концесијата.. па после Маја кучето па после Тантур магарето.. итн итн итн... .. сеа шо е проблем за да се направи стазата писта..?? Тоа мене ме интересира.. Или нема да се има пари да се среди.. ?..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 8:29 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Martin ... sme go pravele muabetov stopati . Koj treba da go sredi Crnicani ??? Koncesionerot ili nekoj drug ??? Nemozam jas da mu vlezam u dvor na nekoj I da mu sreduvam zatoa sto mene taka mi odgovara . Site sme za dobra staza , kvalitetna voda I mnogu riba neli ... koj ne saka barem edna kvalitetna voda vo Makedonija ? Site sakame ama ja nema !!! A zosto ja nema e baska prrasanje .
Ne veruvam deka site ucesnici vo ligata se zadovolni od Crnicani no momentalno druga voda za natprevar nemame I toa e fakt . Site se prijavivme ovaa godina znaejki sto ne ceka ... pecavme site lani .

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 9:03 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ТафТабиТ НапишиCOLON
далеку сме ние од најдобри друже ;) има уште леб дајадеме да дојдеме до нивото , искуството и знаењето на Јане , Ицо , Пепи , Сергеј , Предраг итд итд ...
Е така де. Мене ми го изедовте лебот, на Милчо кашкавалот, нека, нека. Молто бене амичи. :foottap:
ПС
Се што барате за Црничани, ќе ви се оствари. И стаза и боксови и риби. После што праиме?

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS330331332333334ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 34 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum