www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 5:23 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS14»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 11:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Trasul НапишиCOLON
zasto vo Bugarija e prateno na srpski toa ne mi e jasno ?
i ako moze moderatorite da koregiraat neka se stavi na mkd ova bode oci
се прифаќа реакцијата така да утре ќе биде заменета верзијата.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 11:46 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Crven НапишиCOLON
Ќе се отрујам :kompir: добро бе Василе не е ли страмота јазиков што сте го искористиле ? Абе грам почит да се има кон својата земја не треба ваков кикс да се направи. Абе институција сте, Македонска Риболовна Федерација. Другите кога организираат во својата земја на кој јазик праќаат покани ?

Па и на форум тука се објавува писмово, СРАМОТА

БЈМРФ
Ne moras da se trues :D Lingvistikata dokaza deka srpskiot i hrvatskiot jazik poteknuvaat od makedonskiot ..taka da nebitno e na koj jazik ja napravile pokanata . . site se makedonski :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 12:52 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ako trebase da se prati na anglicani spanci i germanci, togas na angliski ke bese za oni da raberat :D :D i nema da smetase :D :D

krivo mi e samo sto za bugarite se bunite, ke gi razocarate ovie 300.000 nasi so bugarski pasosi :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 10:21 am 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Предраг НапишиCOLON
:hit_head: ОК колеги во право сте за реакцијата само што јас ја ставив оваа форма на српски јазик овде на форумов а не македонската форма :hit_head:
Инаку ова е пратено во Србија, Босна, Хрватска, Словенија, Црна Гора и Бугарија. :shake_hand:
Tоа е проблемот, зошто е ова вака пратено ? Ова не е јазик на сите земји. Но она што е најбитно, добила ли МРФ од некоја друга земја некогаш нешто вакво слично на македонски ?

Што е проблем ако било напишано на македонски, не знаат ли да го преведат балканските земји ? Ако било за универзален јазик можело да биде напишано и на англиски, но обавезно и на македонски.

Кај нас во земјава секој кога доаѓа си зборува на свој мајчин јазик, нормално, никој не збори на македонски. Васил Костов во емисијана во Србија кога се натпреварувале, дава изјава на српски, ај да е некој било кој натпреварувач, но он е Претседател на Македонска Риболовна Федерација. Ај некој ќе рече, бил во Србија па зборел српски, ај да се голтне некако, ама ова со дописов за балкансково е ПРЕСЕДАН и треба да одговара тој што го одобрил.

Истото треба да биде и тема на УО на МРФ, да се разговара и ова никогаш понатаму да не се повтори. Во спротивно, мислам дека Агенција за млади и спорт треба да се позанимава со тоа на кој јазик официјално комуницира МРФ.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 10:57 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Мислам дека не треба да ги обесиме луѓето и да не ја креваме топката до Агенции и сл.
Грешки сме, луѓе правиме. :D :D :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 12:23 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Crven НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
:hit_head: ОК колеги во право сте за реакцијата само што јас ја ставив оваа форма на српски јазик овде на форумов а не македонската форма :hit_head:
Инаку ова е пратено во Србија, Босна, Хрватска, Словенија, Црна Гора и Бугарија. :shake_hand:
Tоа е проблемот, зошто е ова вака пратено ? Ова не е јазик на сите земји. Но она што е најбитно, добила ли МРФ од некоја друга земја некогаш нешто вакво слично на македонски ?

Што е проблем ако било напишано на македонски, не знаат ли да го преведат балканските земји ? Ако било за универзален јазик можело да биде напишано и на англиски, но обавезно и на македонски.

Кај нас во земјава секој кога доаѓа си зборува на свој мајчин јазик, нормално, никој не збори на македонски. Васил Костов во емисијана во Србија кога се натпреварувале, дава изјава на српски, ај да е некој било кој натпреварувач, но он е Претседател на Македонска Риболовна Федерација. Ај некој ќе рече, бил во Србија па зборел српски, ај да се голтне некако, ама ова со дописов за балкансково е ПРЕСЕДАН и треба да одговара тој што го одобрил.

Истото треба да биде и тема на УО на МРФ, да се разговара и ова никогаш понатаму да не се повтори. Во спротивно, мислам дека Агенција за млади и спорт треба да се позанимава со тоа на кој јазик официјално комуницира МРФ.
Кога Јадранско подунавскиот куп беше во Словенија ние како и останатите од регионот добивме покана на српски јазак а не на словенски.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 12:33 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Црвен, пиши одма маил:

Inspectorate of the Republic of Slovenia for Education and Sport

inspektorat-solstvo.mss@gov.si

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 4:54 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Браво за сите вас што ги браните овие постапки и си играте мајтап, може е добро и да го смените името на федерацијата во Бивша Југословенска Риболовна Федерација


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 4:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Sramota e da se odvedat lugje na ovaa ezero....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: 6-ти ДУНАВСКО ЈАДРАНСКИ КУП 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 9:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Toprva ke se besite koga ke zavrsi kupot,koga ezeroto ke padne za metar-dva i koga ke moraat da lovat na livada.Koga ke ja izlovat mrezarite i ovaa riba sto ja poribivte.Vo objavata vmetnete i sekoja ekipa da si ponese zamrznat krap za fotografiranje. :crazy:
Abre koga vece ste ja prifatile ponudata za organizacija odvedete gi lugeto na velesko bar priroda ke vidat ako ne riba.a i Ico ke bese favorit.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 57 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum