www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 9:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS324325326327328ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:49 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
jas sakam so tebe pod isto zname da pecam i ako te pobedam MAJSTORE ke mi bidi najgolemiot keif.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:51 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
УО на МРФ ја формира и ја става на гласање Репрезентацијата за Крапски риболов на РМ за 2014-та година. Оваа репрезентација како што е познатао ја сочинуваат 6- натпреварувачи, 2- резерви, 2- капитена и 1 делегат, + логистика. Понатака 2- екипи (оваа година 3-екипи како домаќини) и по две екипи од балканските земји (3-екипи од земјата на минатогодишниот победник) одат на Јадранско Подунавски Куп -Црничани 2014-та.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:52 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa me pobedi 2 pati, so sakas poveke :mrgreen:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
za vlakno ne fakame.4 na svetsko 3 na balkansko za nas kozjak. fala mnogu kapiten.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:58 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
kolku poveke tolku poarno ucam.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:59 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ako prodolzis
vaka, za 1 god exspert ke stanes :NotWorthy: :NotWorthy: :mrgreen:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 1:20 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
solar НапишиCOLON
za vlakno ne fakame.4 na svetsko 3 na balkansko za nas kozjak. fala mnogu kapiten.
Полека Тонка. Слушај го Предраг. Нека си напише УО на МРФ домашното, па отом потом. Ќе се донесат исправни одлуки во интерес на што подобро претставување на МК и ќе се известат сите кои се предмет на тие одлуки. Па на крај ќе се знае и конечното и ќе почнат самите подготовки.
Едно е битно. Да се има доверба во УО и МРФ. Наше е да ги почитуваме тие работи, наше е да ги слушаме одговорните зошто тие покрај нас ја носат најголемата одговорност. Впрочем затоа и сме ги избрале.
А оваа грдотииве што сите ги читаме, само продолжете. Белки ќе ви текне дека не се врти светот околу вас и дека ве читаат сите.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 10:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
:~~ :~~

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 11:41 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Филип НапишиCOLON
Доволно е глупа дискусија, пишувајте на темата, ако не гитла на рибарство.цом.мк
se otepav od surfanje bre zelen :head_bang: kade e toa ribarstvo.com.mk ??

Nego okolu liga2014 nekolku recenici . . . Jas sum prv da ja ima sekoja godina i da imame ekipi na svetsko prvenstvo .I bi ucestvuval vo nea sigurno . . .AMA decki , iskreno , se filmate na golemo. . . pa koja crna liga bese na onaa bara vo Crnicani bre ???Pobeduvaat decki sto lani ne prasuvaa kako se vrzuva jadicka , sto pet krapa zaedno site nemaat fateno vo zivotot ???Gubat decki koi imaat povejce zaboraveno nego sto momentalno znaat za krapot i krapskiot ribolov pola ekipi zaedno ?? Razbiram , izborot na voda e mal . .. .ama podobro na prilepsko ezero,velesko ezero . . .more Dojran podobro ili Ohridsko ezero . .ili Prespansko ezero . . . da se odrzese liga 2014 . . .Ne ,nemam nisto protiv mladite decki koi lani prasuvaa kako se vrzuva jadicka ama da ne pretstavuvaat na Svetsko prvenstvo e malku nerealno . . .nerealno i SKAPO !Crnicani ??Bara nevidena odluci koj ce odi na zamislete Svetsko prvenstvo ?? Koe toa iskustvo treba covek da primeni za rezultat tamu na taa bara ???Od pepi i baba vanga nagadjanjeto se najvazni izgleda tamu ??I sum bil vo pravo sto na vreme se premisliv za ucestvo . .. . ova e kako mali deca se igrale . . ova bese se , samo ne liga za izbor na takmicari za na svetsko prvenstvo . . .. imate li pretstava kako ce izgledaat nasite pokraj Hrvatskata i Srpskata ekipa . . ne ni sakam da spomenam drugi timovi ?Ako tamu ima dovolno riba i se pogodat uslovite za ribolov .....cekajte da vidite sto ce se sluci tamu :oops:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 11:59 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Некојпат, молчењето е погласно и попаметно од некои зборови. И сега, помирен ќе си. Им ја плесна твојата вистина на гуштериве кои вчера научија да врзуваат јадички. Некојпат без компас е работава. Тоа Србите и Хрватите солна киселина да не пијат и од газот место прдежи молњи да не им излагаат.
Да им се извиниш на дечките кои треба да ги бодриш во Септември море хајлендер еден.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS324325326327328ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 74 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum