www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 9:32 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS323324325326327ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:07 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Мартин, ај со среќа, дај престани да гушиш тука.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:19 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Колеги сите сме возрасни т.с. полнолетни па повелете следете го правецот на почитуваниот професор Дуки :~~ . Само со ладни и смирени глави се оди понатака. Сите еден ден пак ќе седиме на заедничка маса, ќе се возиме со ист автобус и ќе треба да се дружиме и да се смееме. Затоа ќе Ве замолам да не ги упропастуваме темите со непотребни полемики и препукување. секој си одговара за своите постапки.

Така во МРФ постои
- Натпреварувачка комисија,
- Дисциплинска комисија,
- Управен одбор какао највисок орган при МРФ.

Сите овие органи ќе си дадат свое видување за овогодишната лига натпревари како за судиите, така за натпреварувачите па ќе се донесе конечно соопштение, (укор, опомена, казна, исклучување,....)!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:20 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
martinMK НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
Максим

премногу значење си даваш другар ... спушти се малце . Не знам какви црни искри и толку џева за напуштање на Рибар 2011 :?
Напуштивте лига поради финансиски причини , па прејдовте во Вардар поради тоа што они покривале све :hit_head: ние сме биле клошари и сме ги пиеле парите по кафани а вардар улагал у спортот и у тимовите :head_bang: :head_bang: :head_bang: ај диши малце и погледни околу наоколу .
некој со финансиски ппроблеми не планира купови по Србија и риболовни излети по нашиве води ... затоа ако некој кажува гачки прикаски ...
А и не гледам негде дека Јане дирекно ве посочи за санкциите од МРФ кои патем нема да ги има бидејки не се во правилникот , туку се планира да се внесат во правилник и да се спроведуваат за понатаму .
ЈАс лично немам проблем ни со тебе ни со Мартин , дури и се видов со Мартин кај Пепи . Кажа некои работи кои не ми се допаѓаат но тоа е тоа ... негово мислење .
така да ако имаш нешто да кажеш , а очигледно имаш , пошто муабетите лесно се шират ... јави се , ке разјасниме ;)

Како прво секој куп на кој ке одбереме како 3 тима да идеме.. Вардан ни покрива СЕ.. од пат.. котизација.. храна.. и мамци..
Така да без денар ке одам каде ке се договориме 3те тима од Вардар..

Второ.. секој тренинг е покриен..

Трето.. сите финансиски проблеми си ги решив на време додека траеше лигата..

Санкции треба да се стаат у правилник.. нема потреба тоа да не го има.. Никој не го спори тоа.. него ме нервира она што лижете каде веке сте сереле и плукале.. не иде бе.. останете си на ставот..

А тоа дека јас РИБАР 2011 сум ги нарекол клошри се само твои зборови и показател на твоја подсвест за како ти размислуваш..

п.с. максим кажа една од причините зошто си отидовме од рибар.. има повеќе.. но за тоа друго време друго место.. нема потреба цела „фела“ да ме чита..
Поздрав..


Треба ли да го барам постот каде што пиша дека ке ни ги вратиш парите од котизацијата за да можеме да ги испиеме у кафана ????

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
ТафТабиТ НапишиCOLON
Максим

премногу значење си даваш другар ... спушти се малце . Не знам какви црни искри и толку џева за напуштање на Рибар 2011 :?
Напуштивте лига поради финансиски причини , па прејдовте во Вардар поради тоа што они покривале све :hit_head: ние сме биле клошари и сме ги пиеле парите по кафани а вардар улагал у спортот и у тимовите :head_bang: :head_bang: :head_bang: ај диши малце и погледни околу наоколу .
некој со финансиски ппроблеми не планира купови по Србија и риболовни излети по нашиве води ... затоа ако некој кажува гачки прикаски ...
А и не гледам негде дека Јане дирекно ве посочи за санкциите од МРФ кои патем нема да ги има бидејки не се во правилникот , туку се планира да се внесат во правилник и да се спроведуваат за понатаму .
ЈАс лично немам проблем ни со тебе ни со Мартин , дури и се видов со Мартин кај Пепи . Кажа некои работи кои не ми се допаѓаат но тоа е тоа ... негово мислење .
така да ако имаш нешто да кажеш , а очигледно имаш , пошто муабетите лесно се шират ... јави се , ке разјасниме ;)

Ко што гледам тука некој ТАФТАБИТ пишува во пост наменет за Јане....

Другар ако сум ти пишал тебе или кон тебе тогаш да ми одговараш на постови... Ама наменет пост за трета личност, а ти рипаш... Шо е работата ? :D Или преку ноќ да не се прекрсти и ти во Јане ??? Ако е така кажи, не беше за тебе Јане, за другиот Јане е наменет постов... Затоа друже олабавиме мене од муабет, како да ти кажам не ме спомнувај како што не те спомнувам ...

Со Мартин што си зборел во живо нит знам нит ме интересира нит сум бил таму... Ти и Мартин може да се пичкарате 3 дена со мене тоа нема врска никаква.

Друго, ајде друже пошто веќе мешаш баби и жаби ќе те молам ископирај ми или кажи каде то МаксимЈаки пишал на форумов дека ПАРИТЕ ОД РИБАР СЕ ПИЈАТ У КАФАНИ... Ама немој да направиш муабет ама Мартин рече... НЕ НЕ .. тука ти лично мене ми се обраќаш не на Мартин...
Ама пошто нема да најдеш таков муабет значи убаво кажав во претходниот пост.. Е ОД ТОКМУ ВАКВИ НЕИЗДРЖАНИ И ТАМБА ЛАМБА МУАБЕТИ ОД *****, не само јас него и еден куп други членови ќе ги изгубите набрзо а и ви се руши угледот...

И пак и пак и пак... Доста гледате во туѓите животи, или пак вашите се премногу мизерни па приморани сте ????
Ќе сум идел по купови, па што сакаш ти , да се откажам од риболов ? :D
Да не сакаш да ти кажам и на одмор кај ќе идам ?
Или вечер со кој ќе си легнам ?

Дај не ме заебавај друже не ти личи на годините....

А за спуштање другар неам јас потреба да се спуштам, секогаш сум бил и ќе бидам приземен.. Ама вие нешто се испозанесовте и летнавте до немајкаде...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:23 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~

Ај сеа поздрави накај дома и бисстро нека ти е .... а кога ке се видиме друг муабет ке правиме :lepi:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:25 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
MaximJaki НапишиCOLON
Ама вие нешто се испозанесовте и летнавте до немајкаде...
Нормално, не уцвикаа, туку ловеа и освоија 2-ро место :mrgreen:
ТафТабиТ НапишиCOLON
Треба ли да го барам постот каде што пиша дека ке ни ги вратиш парите од котизацијата за да можеме да ги испиеме у кафана ????
Јас уште ги чекам тие пари за да седнеме кај Жабар, да опнеме некој ќебап на сметка на Рибар :filip: :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:26 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Да пробам сега да одговорам на Маркс,

Во МРФ до сега во последните неколку години или поточно последните три години се има коректен и професионален однос кон Крапскиот натпревар. Сите предлози се разгледуваат со големо внимание и доколку се во рамките на дозволенното а во интерес на подобрување и унапредување на спорткиот крапски риболов се прифаќаат. Така да и оваа идеја за сектори после повеќе одржани натпревари може да дојде во комбинација само мора да се дефинираат уште неколку работи прет тоа, како на пример дали догодина ќе има ограничувања на број на екипи од едно здружение, дали котизацијата ќе остане иста, дали бројот на пријавени екипи во првата крапска лига ќе биде ограничен,...... се ќе се разгледа и верувајте дека ќе се донесе она најдоброто за сите нас :thumbs_up:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:27 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Доволно е глупа дискусија, пишувајте на темата, ако не гитла на рибарство.цом.мк

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:32 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Predrag daj nekoe info za ekipite koj ke ucestvuvaat na svettsko koj na balkansko.nie kako 8 plasirana ekipa imame li teoretski sansi za na balkansko ili nikako.dali ke ima izbor na nov kapiten.a toa privatnite prepiski privatno.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 01, 2014 12:43 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ako odite kaj zabar , ve molam da mi se javite :D


sto se odneusuva do temava ic ne sakam da navleguvam,ama ke pisam 2=3 zbora..


sekoj sportis ako za vreme na natprevar mu tekne deka imal finaski problemi , e dolzen da go napusti natprevarot,, ili pa u slucaj da mu se prisere kako na pr sega na svetskovo prvenstvo, sekoj igrac moze da ide u vc i sudijata e dolzen da go poceka :D ama pod uslov da see vrati na terenot :D
sto se odnesuva do koj klub poveke plakal, pa taduri i treninzi toa e malku bitno u ovaa situacija,pecam od sto mi e keif za tase i neemam apsulutno nikkvi dobivki od klubot osven platena kotizacija, ama pecam do kraj iako treto kolo besee nevozmozno da dojdam od mnogu problemi no eete dojdev, ne radi mene , nego radi drugite..

nemam nisto protiv decacva od vardar, iako toj maliot iskreno po nekogas me nervira,, a,a vo idnina sekoj da svati edno,, za natpreevar treba da bide sprenmen i da peca do kraj bez razlika na rezultatot ili pa ic da ne se prijavuva,,

sto se odnesuva do transfer od eden u drug klub i toa e vo red, kako ja styo ke odam u ribar u naredna sezona :D , no plukanje po istiot i jadenje slivi za nego toa ne e ubavo i ne e koerktno :D bar za mene..
zatoa deca mladi u idnina svatete deka sami skoj si gi pravi greskite sto se odnesuva do natprevar i dobar rezultat, opravduvanje nema..



planiram da organiziram edno kupcee na brzo, da vee soberam site i da vi gi istegnam usite zajacki,ne u rezultat , nego sto nee slusate ;)

toni a ti ne se zamarj, ke odis na balkansko na moe mesto..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS323324325326327ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 102 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum