www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 5:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1314151617ELLIPSIS23»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 8:23 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
sasoj НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
sasoj НапишиCOLON
Незнам сега што ти е целта ? само нема да дозволам да пишуваш невистини и претпоставки...
Не пецам кај што хранам ??? прочитај убаво што пишуваш...па само таму можев и да ловам,немаше друго место
све беше трева,почнав да хранам и да зафрлам и наеднаш се сетивте вие да правите хранилиште до самата линија со мене...зборуваш за коректност ?
пак потенцирам..не пасеме трева...знаеш што сакам да кажам
И јас ништо не коментирав за вашето работење,како мислевте така работевте...не спомнав никаде за разлика од тебе....дека јас сум ти ја пресекол цела страна и дека Мартин те пресекле од другата страна...епа ај да те оставиме сам да пецаш како сакаш..

kolega pred ispadganje da ti objasnam slikovoto :lol: :lol: :lol:

ovoj period za krap ne se hrani, nego se ceka :lol: :lol: :lol: toa sakam da ti go obrazlozam sto ne mozes da go svatis...

i zapamti,, na najubvavite poziicii desno od tebe, ti ja eba cela rabota so toj skapn spmb na 1,6dlabocina,,, :lollol: :

znaci ova ne e mernjew kuriinja i gacki prikazni nego e fakt koj bese taka na natprevarot....



i edno razberi,, mene ne mozes da me p[reseces,,,nego sam se secews :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink:
Сакаш само да бидеш интересен овде..ама не ти успева... изгледа те научија :mrgreen:
Овој период не се рани него се чека ??? па што раневте ? што не чекавте ? исфрливте трипати повеке храна од мене и сега овде гачки ке кажуваш..
Друго,Вашиот бокс беше двапати ако не и трипати поголем,а за треви и да не правиме муабет..ги немаше воопшто...чисто ви беше стакло и сега од толку гооолемо место вие со спомбот намерно раневте до мене,ама не се лутам јас за тоа..тоа е дел од натпреварот..така мислевте така правевте,ама па што пробуваш сега мене и Мартин да не извадиш криви..демек ние сме те сечеле и ако не бевме ние попара ќе направевте :?:
И едно разбери...ниту сум сакал ниту сум можел да те пресечам,а како би можел кога имаше место за факање кај ти душа сака..150 метра бришан простор..дури и Даниел сам да беше ќе извадеше риба :lol: :lol: :lol:



leleeeeeeeeeeeeeee :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 8:24 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sto ti znaci koga ke otvoris laf muabet tema :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

Da znaev porano ke ja otvorev :seir: :seir: :seir: :seir:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 8:34 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
samo neka pomini praznikot.hristos-voskrese.ajde sega site vo nasite hramovi da se pomolime za zdravje na site i nasite familii.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 9:05 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
sasoj НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
sasoj НапишиCOLON
Незнам сега што ти е целта ? само нема да дозволам да пишуваш невистини и претпоставки...
Не пецам кај што хранам ??? прочитај убаво што пишуваш...па само таму можев и да ловам,немаше друго место
све беше трева,почнав да хранам и да зафрлам и наеднаш се сетивте вие да правите хранилиште до самата линија со мене...зборуваш за коректност ?
пак потенцирам..не пасеме трева...знаеш што сакам да кажам
И јас ништо не коментирав за вашето работење,како мислевте така работевте...не спомнав никаде за разлика од тебе....дека јас сум ти ја пресекол цела страна и дека Мартин те пресекле од другата страна...епа ај да те оставиме сам да пецаш како сакаш..

kolega pred ispadganje da ti objasnam slikovoto :lol: :lol: :lol:

ovoj period za krap ne se hrani, nego se ceka :lol: :lol: :lol: toa sakam da ti go obrazlozam sto ne mozes da go svatis...

i zapamti,, na najubvavite poziicii desno od tebe, ti ja eba cela rabota so toj skapn spmb na 1,6dlabocina,,, :lollol: :

znaci ova ne e mernjew kuriinja i gacki prikazni nego e fakt koj bese taka na natprevarot....



i edno razberi,, mene ne mozes da me p[reseces,,,nego sam se secews :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink:
Сакаш само да бидеш интересен овде..ама не ти успева... изгледа те научија :mrgreen:
Овој период не се рани него се чека ??? па што раневте ? што не чекавте ? исфрливте трипати повеке храна од мене и сега овде гачки ке кажуваш..
Друго,Вашиот бокс беше двапати ако не и трипати поголем,а за треви и да не правиме муабет..ги немаше воопшто...чисто ви беше стакло и сега од толку гооолемо место вие со спомбот намерно раневте до мене,ама не се лутам јас за тоа..тоа е дел од натпреварот..така мислевте така правевте,ама па што пробуваш сега мене и Мартин да не извадиш криви..демек ние сме те сечеле и ако не бевме ние попара ќе направевте :?:
И едно разбери...ниту сум сакал ниту сум можел да те пресечам,а како би можел кога имаше место за факање кај ти душа сака..150 метра бришан простор..дури и Даниел сам да беше ќе извадеше риба :lol: :lol: :lol:
Sto ne zema civteto,a frlat raketa,kako glineni golubi,skini im gi raketite,i nema ranenje. :foottap: :foottap:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 9:25 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Дек 10, 2010 1:43 am
МислењаCOLON258
prvo sakam na site da vi go cestitam praznikov veligden . i ako e mozno moze i da se vidime samo zdravje ne zaboravajte so secejneto godinava ima eden sto mnogu sece i e vo ekipa so zoki pakung pa misletemuja. ;)


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 9:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Дек 10, 2010 1:43 am
МислењаCOLON258
im me interesira use nesto dali za kapiten na ekipa treba sporska legitimacija.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 9:34 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Ма не ги тепа ни чивте бе Милчо....чудни Зајци се
Само карабинот му е мајката :mrgreen:

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 9:49 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
mnogu niski udari gledam u temava :lol: :lol:

e sto sakate bre ,po ramo da ve tapsam :lol: :lol:


kolkju samo nervoza gledam u postovive,,,,, :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 9:54 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
JaneMK НапишиCOLON
Vo negov boks moze da pravi sto saka i tuka nema nefer igranje.Natprevar e .A ako sme za ranenje petel ti se utepa hranejki so spombot duri se zaboravi pa uste u sedum sakase da ranis :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

More da se padnes do mene ama nese pagas sve si kontra,da vidis kako ke mu dadam na kladafora raketa da ti lupa cel den do sajla a tamu nema da pecam uste sega ti kazuvam :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
e kolku sum ranel bre,,, 4 kg boili , 6kg peleti i 5 kg spod za 3 dena :lol: :lol: toa ranenje li e :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 10:00 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
JaneMK НапишиCOLON
u sedum sakase da ranis :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:
А од колку до колку беше дозволено да се прихранува ? Нешто неможам да најдам !


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1314151617ELLIPSIS23»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 65 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum