www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 5:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516ELLIPSIS23»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:06 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ќе биде интересна и оваа лига, нема дилеми.
Зајаков на тапет пак, али нормално...има зошто.
Си фатил човекот риба и тоа е тоа. :volku_golema:

Ај и јас по велешки...драпање чим има, тоа е знак дека допрва борбата ќе започне.

Кој мисли дека од форум ќе осети или научи, се излажал. Тоа таму е уникатно доживување.
Лани мислев на лигата цела година, 24/7 за на крајот да се разочарам, но не жалам за ниту 1 момент.

Се е тоа добредојдено.

Тешко дека сите 3 кола ќе пецам оваа година, ама таа атмосфера не се пропушта ни на еден ден.

18 екипи, преку 40 луѓе насекаде, секој со различни гледања, коментари и телефонски повици.
Разни случки, удари, места, храна, откачување, кој-што и како...

Секој крапар требаше да биде присутен на оваа лига годинава. Ова ќе се памети, како и онаа лига лани.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:07 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
ico baits НапишиCOLON
e toa si u pravo za tie 4 ribi,,

nego zaprasajte se 80% zosto e taka,,, ti od koga dojde naseto prvo mesto visese, ako ne bese ti rezultataot ke bese podrug,,
od leva strana toj sasoj majstort ja zatvori poziicijata na daniel i znaevme deka ke nema efekt,,
pred sekoj natprevar , site mora da se strpat prvite 10 casa da ja osetatat aktivnosta na ribata i da napravat strategija,, ne treba trupanje hranjenje i glupiranje na voda od 11 s.....


ova koj kako ke go svati, no ew mnogu relano za toj sto znae za sto pisuvam,,,
Ne bea 4 ribi tuku 4 ekipi se upisaa a vkupno 5 ribi se izvadija.

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:12 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
sasoj НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
ti citaj so pisuvam i ne lepi etiketi, akj vide da napisam deka site bez mozok ste pecale,,,

pisav deka ti licno treba da svatis za natprevar se koristi mozok :D :D a ne inaet,,

aj sega vrati se i kazi zosto na daniel mu frlase raketi,,,,
Кој не те знае многу скапо ке те плати...прво штом се однесува само за мене фала многу на муабетот
Друго...не фрлав ракети кај Даниел туку фрлав во наш бокс покрај линија
И трето најважно..Даниел почна прв да фрла по целата линија и тоа доста обилно...па иако сме неискусни не пасеме трева Зајак

ne e tocno,,, ti hranis kaj sto ne pecas, a i tamu ne mozese da pecas, premnogu treva, toa e razlika,, i e nekorektno takvo lovenje u sekoj pogled,,ova seriozno, e sega nikoj nisto ne ti rece za tvojot nacin na rabota,,,

t

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:17 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
znaci ubavo e koga zajko go ribate site a :D :D

baloni mu duvaat , elki mu stavaat , itn zajko ne se luti, a sega malku koga ke ve cpne kako kibrit ste :D :D :D

samo da znaete ona sto go procitavte e sosema korektno napoisano od moja strana,, koj ke se pronajde neka ne se luti nego neka vlece pouka :D :D :D

odam dosyta ve driblav :lol: odam da palam nekoja sveka za zdravje ,,,, :D :D da dade gospod site vie ljubomornote i majstorite da pobedite u liga :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:20 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Незнам сега што ти е целта ? само нема да дозволам да пишуваш невистини и претпоставки...
Не пецам кај што хранам ??? прочитај убаво што пишуваш...па само таму можев и да ловам,немаше друго место
све беше трева,почнав да хранам и да зафрлам и наеднаш се сетивте вие да правите хранилиште до самата линија со мене...зборуваш за коректност ?
пак потенцирам..не пасеме трева...знаеш што сакам да кажам
И јас ништо не коментирав за вашето работење,како мислевте така работевте...не спомнав никаде за разлика од тебе....дека јас сум ти ја пресекол цела страна и дека Мартин те пресекле од другата страна...епа ај да те оставиме сам да пецаш како сакаш..

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
sasoj НапишиCOLON
Незнам сега што ти е целта ? само нема да дозволам да пишуваш невистини и претпоставки...
Не пецам кај што хранам ??? прочитај убаво што пишуваш...па само таму можев и да ловам,немаше друго место
све беше трева,почнав да хранам и да зафрлам и наеднаш се сетивте вие да правите хранилиште до самата линија со мене...зборуваш за коректност ?
пак потенцирам..не пасеме трева...знаеш што сакам да кажам
И јас ништо не коментирав за вашето работење,како мислевте така работевте...не спомнав никаде за разлика од тебе....дека јас сум ти ја пресекол цела страна и дека Мартин те пресекле од другата страна...епа ај да те оставиме сам да пецаш како сакаш..

kolega pred ispadganje da ti objasnam slikovoto :lol: :lol: :lol:

ovoj period za krap ne se hrani, nego se ceka :lol: :lol: :lol: toa sakam da ti go obrazlozam sto ne mozes da go svatis...

i zapamti,, na najubvavite poziicii desno od tebe, ti ja eba cela rabota so toj skapn spmb na 1,6dlabocina,,, :lollol: :

znaci ova ne e mernjew kuriinja i gacki prikazni nego e fakt koj bese taka na natprevarot....



i edno razberi,, mene ne mozes da me p[reseces,,,nego sam se secews :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink:


caooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo :ico: :ico: :ico: :ico: :ico: :ico: :ico:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:36 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Vo negov boks moze da pravi sto saka i tuka nema nefer igranje.Natprevar e .A ako sme za ranenje petel ti se utepa hranejki so spombot duri se zaboravi pa uste u sedum sakase da ranis :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

More da se padnes do mene ama nese pagas sve si kontra,da vidis kako ke mu dadam na kladafora raketa da ti lupa cel den do sajla a tamu nema da pecam uste sega ti kazuvam :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:37 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
ico baits НапишиCOLON
sasoj НапишиCOLON
Незнам сега што ти е целта ? само нема да дозволам да пишуваш невистини и претпоставки...
Не пецам кај што хранам ??? прочитај убаво што пишуваш...па само таму можев и да ловам,немаше друго место
све беше трева,почнав да хранам и да зафрлам и наеднаш се сетивте вие да правите хранилиште до самата линија со мене...зборуваш за коректност ?
пак потенцирам..не пасеме трева...знаеш што сакам да кажам
И јас ништо не коментирав за вашето работење,како мислевте така работевте...не спомнав никаде за разлика од тебе....дека јас сум ти ја пресекол цела страна и дека Мартин те пресекле од другата страна...епа ај да те оставиме сам да пецаш како сакаш..

kolega pred ispadganje da ti objasnam slikovoto :lol: :lol: :lol:

ovoj period za krap ne se hrani, nego se ceka :lol: :lol: :lol: toa sakam da ti go obrazlozam sto ne mozes da go svatis...

i zapamti,, na najubvavite poziicii desno od tebe, ti ja eba cela rabota so toj skapn spmb na 1,6dlabocina,,, :lollol: :

znaci ova ne e mernjew kuriinja i gacki prikazni nego e fakt koj bese taka na natprevarot....



i edno razberi,, mene ne mozes da me p[reseces,,,nego sam se secews :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink: :eatdrink:
Сакаш само да бидеш интересен овде..ама не ти успева... изгледа те научија :mrgreen:
Овој период не се рани него се чека ??? па што раневте ? што не чекавте ? исфрливте трипати повеке храна од мене и сега овде гачки ке кажуваш..
Друго,Вашиот бокс беше двапати ако не и трипати поголем,а за треви и да не правиме муабет..ги немаше воопшто...чисто ви беше стакло и сега од толку гооолемо место вие со спомбот намерно раневте до мене,ама не се лутам јас за тоа..тоа е дел од натпреварот..така мислевте така правевте,ама па што пробуваш сега мене и Мартин да не извадиш криви..демек ние сме те сечеле и ако не бевме ние попара ќе направевте :?:
И едно разбери...ниту сум сакал ниту сум можел да те пресечам,а како би можел кога имаше место за факање кај ти душа сака..150 метра бришан простор..дури и Даниел сам да беше ќе извадеше риба :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 7:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
ico baits НапишиCOLON
pa citaj malku cucul ne trcaj,,,

znaes deka fakav jas na vasite trevi, i si napraviv samiot i vtora strana, VAS :lol: , me plasese desno poziicite do branata na start poradi dvizenje i galama,RAZmisluvav na start tamu da lovam i otkazav, zatoa se odluciv u natre koja so vas ne delese samo eden pojas treva,,,


a sasoj ne moz\e da svati edna rabota, deka u natprevar nema za inaet , deka u natprevar tyreba mpozok da koristis, i deka na natprevar se sto sakas da mu frlis na toj dotebe ,toa padga kaj tebe :lol: :lol: :lol:
covekot e neiskusen i ne mu zameruvame :lol: :lol:

kolegi , ovde se debatira malku sto i kako bilo na mojata pozicija i oklu mojata poziicija, ne za cela staza :D :D

e sega sakate da debatirame ili da merime kurinja, kazete :D :D
zajko be , mestoto kade ve delese edna treva bese mestoto na Martin , na toa mesto 1 gr. Praskasta hrana ne frlivme !!!jas lovev so drugata trska na 70 mt. Od tebe :)
se odluciv vo kraj da lovam poradi eventualnoto zatopluvanje na vodata i zastitenosta od veter.
Na branata nemase svadba pa da bega krapot :)
znaci praskastata hrana koja bese vo minimalni kolicini voopsto ne deluvase na tvoeto mesto !
Ili mozebi gresam , moze kaj krapdjiite 60 - 70 mt. E blisku i moze da deluva na sosedot :) ?

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Натпревари 2014 - Лаф Муабет
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 8:16 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Се испосековте, капка нема да ви остане за Прво коло.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1213141516ELLIPSIS23»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 84 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum