www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 1:35 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS23»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 12:19 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONВто Сеп 11, 2012 10:57 pm
МислењаCOLON32
g.cuculoski НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Абе 70 страни напунивте со коментари, а фативте 4 риби.. :lollol: :lollol: :lollol:
zaklucok namesto BRAVO Stole :NotWorthy:

ubavo bi bilo da se lovi na mesto kade site ke vadat riba , pa togas majstorite,penzionerite itn. Ke se vidat i pobedata ke im bide slatka :)
nije tako jer na svaku vodu i tami gde ima i gde nema riba puno se pokaze majstor. Ako hocete takav natprevar prijavite kolko ekipe i ce organizujemo jedan mk kup u srbiju gde ima mnogo ribe i svi ce facav ali pa ce bude onaj ko zna on zna. Ako ste raspolozeni mozemo da uzmemo jedno ezero sa puno ribe i mk cup da bude


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 12:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Dosta prepukuvanja..
srekni praznici na site,hristos voskrese...jas odam na vikend vo ubava priroda na 30km od veles..koj saka ubavo peceno prase...kuka otvorena...bujrum


pozdrav i uste ednas srekni praznici na site

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 2:21 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
filip030682 НапишиCOLON
Drapajte se vie kolku sakate no fakt e deka ne e do poziciite, ima tuka clenovi koi kade i da im se padnese srecata tamu vadea riba i bea medju prvite.A gi ima i onie drugite koi se mnozinstvo,a plus se i najgolemi krekaci i redovno pred pocetok delat soveti vo stil "Jas bi igral vaka,vo prviot cas bi lovel na dno,potoa na pop up i na kraj bi probal na zig rig,bi hranel so ova so ona".Tie kako po pravilo posle peto izleguvanje na voda uste racete ne im zamirisaa na riba.
A redovno slusame muabeti ne mi cinea trskite ke zemam vakvi za da imam podobar rezultat ili pa signalizatoririte ne se delkim,on lovi na tehnium i dr.dr.dr.
Isforsirana liga na voda kade samo 3 ekipi se favoriti i znaat da rabotat ostanatite srecnici nas ostanatite ke ne ucat kako treba.
Citajki ve eve dve godini edvaj se uzdruvam da ne pocnam da pisuvam nesto sto ne treba.
Posebno me nerviraat sovetite kako da se dojde do karp od onie sto po pet i povece odenje na vodata uste se nemaat zapisano na listata na ulovi,a majstori se vikaat.
Realno siguren sum deka Ico so koj i da e partner ke obezbedi plasman na koja i da e pozicija zatoa sto znae kako,a ostanatite i ponatamu ke go zgolemat skorot na neuloveni ribi po turnir.
Eden clen realno kaza deka so toa sto turna vo ogan nekolku tima so plateni kotizacii nema da se postigne nisto,realno dade sovet ali nekoj toa mu go zema za zlo.
Jebiga toa e, i ponatamu zivema za denot koga onie pravite ke zazemat mesto vo PRVA KRAPSKA LIGA,a ostanatite 70% sto momentalno pecaat ke mi se pridruzat mene od ovaa strana na ekranot.Definitivno za toa se dobri.
Mozda bi trebalo ti da se prijavis i da ni pokazes na nas nepismenite kako se peca ?
Mozda bi trebalo licno ili eve site sto sme vo liga da te sponzorirame edno 30 dena da sedis na voda pa da vidime sto e-majstor si ?
A mozda najbitno od se e deka treba da otides do crnicani malce... Imase na kupov dosta luge sto go teraa ovoj muabet nalik tvojov lani, pa za sreka ili nivna nesreka ucestvuvaa na kupov i imaa relativno ok pozicii, pa posle 3to frlanje iskocija so stav "Abe vie ste nenormalni skros. Sto voopsto barate na ova skapanicava ezero, ako voopsto ezero moze i da se narece. Pa tuka ni gospod ne vadi riba. "

Najlosa rabota od eden mlad neiskusen ribolovec, ako moze ribolovec i da se narece, e da pluka po kolegite dosta po iskusni od nego, a mesto toa moze da uci od niv i od nivnite greski, pa koga ke dojde negovoto vreme da ne se srami kako nas, drvata...

Za zajakot i negova ekipa uste na kupov na kafe muabet mu pruziv raka, neka kaze dali bese taka, iako 4 ribi se izvadija, samo kaj nego 2 udara na isti spot, znaci ribata mu vleze, spotot mu prorabote, da ne bese tolku skapanica vremeto ke imase uste ribi izvadeno so garancija!

E sega za informacija tvoja... Uste prviot den posle nekolku casa od pocetok, edna riba ja izgubiv pred kepce, zasto poslednite 10tina metra do breg imavme edna peda voda, ke potvrdat i Jane i Oliver, ne go gledam greska ili pravdanje toa, nego gledam tuka greska vo mojata ekipa i nasa krivica zasto ja izgubivme taa riba...
Posle nekoe vreme uste eden udar na ista trska isti spot, 2 pumpanj i si zamina... zasto ja izgubivme i ovaa riba, nemozam nitu da krivam bilo koj nitu bilo sto, zasto ni jas uste neznam... Imavme uste nekolku sramezlivi povlekuvanja, veke i Cucul bese so nas, niedna ne zakacena, kontriras i nema nisto...
Spored ova ja slobodno mozam da kazam deka spotot sme go razrabotele, bojlata sme ja srabotele, no nekogas treba i faktorot sreka i visha sila vo zivotot da ti e naklonet...

Zatoa Filipe eve jas licno te zamoluvam da izdvois malce vreme i da napravis eden korak napred vo tvojata krapska kariera i da se prijavis na nekoe sledno takmicenje, daj boze da imas ubav plasman, da se iznafakas riba i da pokazes na site zajci,petli,shatki,morzovi,papagali itn itn kako toa se pravi, a jas ke bidam prviot koj sto ke ti cestita od se srce! Ako treba i opremata na grb ke ti ja nosam...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 2:25 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
dobro bre dete kako ne te mrzewse da pisuvas referati :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 2:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
A za da se narecam i samoproglasam majstor kako mnogumina sto gi poznavam, SAMOPROGLASENI so 2-3 ribi vo cela kariera... treba da pominam uste eden kup , kupovi, ligi, takmicenja, ezera, ribi... A i togas pak ke bidam onoj sto sum i pak ke imam pocit kon site kolegi i pak koga ke vlezam na ezero da takmicam ke vlezam ao pomisla deka jas sum drvo i site se podobri od mene, a taka imam motiv da srabotam duplo od site i da dokazam na samiot sebe deka ne sum bil drvo.
Nitu pak solam pamet na nekoj ova da prai ili ona, ako pobara sovet od mene nekoj, ke mu go kazam tocno toa sto go rabotam jas, mozda za nekoj e pogresno za nekoj e pravilno, no znam deka za mene e toa sto mi rabotelo...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 2:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Ima li ciganki u veles ili nema? :D

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 2:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
premnogu emocii za u liga kolegi :D :D

ako ne se ovie natprevari nema kaj da se sobereme i da se vidime, a toj sto misli deka krapski ribolov e na crnicani, od nego nistro ne biva, krapskiot ribolov e sosema drugo svatete go ova,,
crnicani e samo edno golemo ura koe ke se lafi ovde na forum, nisto poveke :D i
begajte na sloboden ribolov relaksirjte se negde, natprevarite ne se relaksacija, zamor se..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 3:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Tocno ico si pisuvas :)

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 3:30 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
kaj da se vidime so tebe edno kafe nemas casteno.samo na crnicani.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: natprevari laf muabet
ТемаИспратеноCOLONСаб Aпр 19, 2014 5:05 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
jas kafe nemam casteno :hit_head: :hit_head:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS910111213ELLIPSIS23»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 63 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum