www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 11:28 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2526272829ELLIPSIS69»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 18, 2014 11:46 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Koj nema ke ima kaj MArtin u box samoposluzuvanje od legan :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 18, 2014 11:51 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ja seriozno zboruvam,, premnogu hrana e zatvatvaranje na pozicija na voda od 10 s,,,, a I STETA NA KOMPELTNIOT ULOV NA CELATA STAZA,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 18, 2014 11:51 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON487
Dule ke nosel celi klasovi go mrzelo da ja trebi ke hranel so celi pcenki za amuri najdobra e taa taktika.
Taka fakal i lani i samo imal titki :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 18, 2014 11:53 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pepicarp01 НапишиCOLON
Dule ke nosel celi klasovi go mrzelo da ja trebi ke hranel so celi pcenki za amuri najdobra e taa taktika.
Taka fakal i lani i samo imal titki :D
PAZI ke ti se naluti i tebe...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 18, 2014 11:56 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
vasil НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
so ,,,k...c on znae za taa voda :D :D
Е сега да се надоврзам
Бидејќи и Ние не знаеме ништо за оваа вода убаво би било Вие како добри домаќини маку да не просветлите, да не бидеме само статисти !
Примерно кај мене кога доаѓаат гости Јас им давам од моите боили, па ако не уловам Јас нема ни гостинот :mrgreen:
Василе, ако некој тврди дека е ден или ноќ, сепак ѕирни надвор. Потпри си се ти на твоето, остај некој да не те натера наочари за сонце да стаиш на полноќ.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 12:04 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
pepicarp01 НапишиCOLON
Dule ke nosel celi klasovi go mrzelo da ja trebi ke hranel so celi pcenki za amuri najdobra e taa taktika.
Taka fakal i lani i samo imal titki :D
Уште малку и на јабуки и лубеници ќе прејдете.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 1:15 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
кој ке носи црви тој ке победи, без црв по риба не се оди :filip:
-ова пченки, пелети, мелети сето е гола вода за пролетен период посебно оние шумечите таблети :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 2:54 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
kladofora НапишиCOLON
Toa za da ne mu spies stomak cela nok da te stega :lol: ke trcas do grmuskite.
Da ne trca po grmuski,da dezura pokraj trski, :ico: Ico ke mu kupi noksir,plava boja muska. :lepi: :~~


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 3:07 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
Duki,sto zapnale ovie, si frlal mnogu pcenka,ma nema vrska,dve jupolki za dva saata,sto e toa.
I zaboraviv,te bara eden tip od Kazakstan,saka da ti pokloni nekoj babus za krmenje,poklonot mozes da go podignes vo ambasadata na Kazakstan,sekoj den od10casot do13 casot. :~~ :~~ :fishing:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Maр 19, 2014 10:20 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Во недостаток на инспирација некои колеги се повторуваат. Остајте го Дуки со пченката, поминал тој доволно за да има тестамент во крапскиот риболов. Прифаќам шала, ама ми е криво што верглате у место и немојте да одите кон глупоста (како некои), па да си дозволите да ја навредувате креативноста и интелектуалноста. Сепак е ова едно хоби каде треба задоволството да оди напред. Не сум многу суетен, ама сум вложил во моето образование и работа. Кога некој, кој застанал на некој голем одмор во основното училиште, ве повика на употреба на централниот нервен систем и ве стави во кафез од кој можеби никогаш нема да се ослободи самиот, тогаш не е во ред. Сепак сите читаат и секој може да си го каже мислењето со кое се кажува. Не пишувајте за личности, пишувајте за работа и активности. Внимавајте на придавките кои се епитети и удираат во суетата.

Секој човек ја има и не е во ред да се гради некаков "мајсторски" рејтинг со докажување на "аматеризмот" на останатите.

Сепак е квалитетот многу поважен од квантитетот. Еден пост ако треба ама да е ОК а Вие можете и 10.000 постови да напишете и пак да имате проблем со себе.
Пак ќе повторам, овде сите читаат и останува. Ние сме микро средина со да кажеме, стотина крапџии и останати риболовци кој овде пишуваме, но не читаат од сите страни. Кој е Браца, кој е Бојан, кој е Мокри, е па тоа се светски прваци за што ако сме искрени секој од нас легнува и сонува секоја трета вечер. Ако ги почитуваме туѓите реални вредности, ќе се почитуваме и ние скромните со успеси. Ќе победиш во МК, на куп, во лига и толку. А надвор лавовите мачиња. Додека не сватиме дека треба да учиме од некои такви, стално ќе тврдиме дека нема што да научам од Бил Гејтс за компјутери или од Леонардо за уметноста. Во нашиот ген тешко се наоѓа една вредност, почит кон вредностите. Па дури и сопствените. Така Александар бил хомо, Гоце Делчев стана пијаница, а Киро Глигоров заврши како ќоравиот.
А Дуки може и да го нема и ќе го нема, изодел и пак ќе фрла пченка, но што праат оние пред кои е долг крапаџиски и воопшто рибарски пат.
И ПАК = НАЈДОБРОНАМЕРНО.
Се гледаме на Црничани, бистро.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2526272829ELLIPSIS69»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 62 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum