www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:29 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS12»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 10:17 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ahaahah sega i pva da plati :head_bang: :head_bang: :head_bang: :head_bang:

brkajte rabota so vakvo razmisluvanje ne trosam vise muabeti ovde....

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 10:21 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
taka e dimitar
brat i jas istoto kje go napravam :mrgreen:

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 10:24 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
JaneMK НапишиCOLON
a nekoj pistol li ti stavi na glava,kako do sega bilo prasaj gi daco pa pak sakaaa da takmicat i ke takmicea da nema daco mnogu privatni raboti koi mu iskocija
ligata i svetskoto se prestiz koj ne e ni lesen ni eftin,i site sakame da se iskacima barem ednas na toj pidaestal
Како било до сеа?? Како беше во Англија,колку луге се откажаа од лига заради таа Англија кога си плакаа од свој џеб?

Никој не ме тера со сила,сакам да такмичам,животна желба ми е светско..Друго сакам да кажам,еве ај мојата екипа имаме средства да идеме ако треба и 2000еу ке собереме нема проблем.А што е со некоја квалитетна екипа која ги нема тие средства?? Зборот ми е дека кој и да се квалификува за на светско треба да добие нешто од мрф,државата или не знам кој...Не може да биде критериум тоа дека кој има пари оди кој нема НЕ...Додека е така никогаш нема да имаме квалитет..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 10:36 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
Многу ми е интересно колку екипи би се пријавиле за лигата (како потенцијални кандидати за СП.) ако котизацијата по едно коло е пример 200ЕУ; изнајмување на езеро, судии , доктор
Бидете среќни што не плаќате за изнајмување на водата, не познавам друг пример во околината.
ПС. И на мене ми беше желба да одам на СП. имав можност со репрезентацијата на МК но за жал пред патување ми ја украдоа колата со целата опрема.
Потоа се натпреварував овде во лигата , имавме добри резултати , трошев сопствени средства иако знаев дека ако се пласирам за СП нема да можам да одам бидејќи немав БГ. државјанство сеуште.
За крапските натпревари многу тешко се наогаат пари од спонзори па затоа и голем дел од трошковите паѓаат на терет на натпреварувачите.
Но сепак нели се оди на еден голем натпревар , се представува државата. Е сега ќе каже некој па што ми осигурала таа за тоа представување?
Е па па никој со сила никого не го тера , голем дел од сето ова ако не и 100% се прави од љубов кон овој спорт.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 10:49 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
E pa vasile ovde ocigledno ne e od ljubov ili zelba za natprevar i dokazuvanje nego samo interes

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 10:51 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
JaneMK НапишиCOLON
ahaahah sega i pva da plati :head_bang: :head_bang: :head_bang: :head_bang:
Ех сеа друже бараш во влакното јајце.. :D

Никој со сила никого не тера,еве и ние се пријавуваме од љубов од мерак,кеф.Ако се пласираме за на светско ке најдеме финансии,ке се спремаме и се што треба.Но што е со тие кои немаат финансии?Не треба ли тие да се натпреваруваат?Требало пва,конец,боила итн,итн за да направиш озбилен резултат и да застанеш на пиедистал во македонски дресови,со македонско знаме и да свири македонска химна.Кога веке за тоа се бориш и се кинеш 72 часа,зошто државата да не ти обезбеди средстава и се што треба за да бидеш успешен?
Може 2012 на Корбу репрезентативците имаа искуство,знаење беа физички и психички спремни но немале некои работи од финансиски причини кои ги коштале висок пласман.Доколку на пример имале се што треба ке биле мегу првите екипи.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 11:05 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
JaneMK НапишиCOLON
E pa vasile ovde ocigledno ne e od ljubov ili zelba za natprevar i dokazuvanje nego samo interes
Каде друже гледаш интерес,каков интерес има со напревар во лига или светско што добиваш од тоа?Има ли парична награда?? Кеф ми е да се напреварувам и докажавуам. Не зборам за нас.Зборам од прееска општо како би имале квалитетна репрезентација,а би имале доколку целата репрезентација се опреми како што треба.Велам репрезентација не поединци или една екипа од репрезентацијата,бидејки за џабе ако една екипа има се и во нејзиниот сектор извади 1000кг риба,а друга порадаи некоја причина,финансиска пример немање доволно пва,не направи никаков резултат.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 11:07 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Dimitar,
i lani se pomagase i godinava ke se pomaga.
Se napravija olova za reprezantacijata, se napravija duksevi i maici, nesto finansii, nesto opema.. sekoj kolku mozese.

Ne se plasi ne otidoa neopremeni.

Jasno da bide na sekogo, ne sme JAR ili Anglija no sepak reprezantacijata ne otide gola i bosa vo Portugalija.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 11:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
saso НапишиCOLON
Dimitar,
i lani se pomagase i godinava ke se pomaga.
Se napravija olova za reprezantacijata, se napravija duksevi i maici, nesto finansii, nesto opema.. sekoj kolku mozese.

Ne se plasi ne otidoa neopremeni.

Jasno da bide na sekogo, ne sme JAR ili Anglija no sepak reprezantacijata ne otide gola i bosa vo Portugalija.
Другари,или јас не знам да пишувам или не можете да ме разберете..

Сашо,
Не се плашам јас или нашата екипа ние ке најдеме средства.Знам дека се помогна лани и дека и оваа година ке се помогне,секоја чест на сите што помогнаа,ама не може секоја година да се иде само со помош за да имаме резултат треба комплет да се купи,обезбеди се што треба за да репрезентацијата има успех,за натпреварувачите кои и да се мислат само на риболовот,а не на тоа од кај да најдат пари за да ги купат тие неопходни работи.За да не бидат ограничени со средства па да се скратат за некои работи кои подоцна ке не коштаат резултат.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 11:21 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Доколку 3-те дуа не го посетат Корбу барееем еднаш на еден куп или слободен тренинг, џабе СЕ!
Сите се фатија за боилите, за храната, за фрлачите, за опремата и што ти не.

Во сите овие 8 страни, не видов ниту еден правилен пристап.

Според мене, доколку не појдеш на 1 недела да испецаш на Корбу, направиш симулација, скенираш терен, пробаш
тактика и храна, посетиш локалнио продавници, собереш информации за водата, фаќаш на 3-4 позиции различно за да направиш пакет за на светско...шо фајде од гачкиве!!

Пак ќе појдат директно, пак нешто друго ќе смислат романците, пак некоја магична боила ќе биде во прашање, пак ќе имаме трн у нога и така вечно и како и секоја година сите ќе се враќаат со големото искуство што го стегнале и пак сите ќе кажуваат како треба.

Мене ме чуди што толку многу биле на светски првенства, толку искуство и пак сакаат да импровизираат, пак да сме се собереле сите и да напраиме боили со нашите хемии што ги имаме по дома и 300 глупости.

Јас бев на 5 светски, јас на 3, јас на 6, јас на 2 ...во Англија беше вака, во Португалија беше така...мислам кога читам како да си евоцираат спомени.

Бркајте работа. Џабе и искуство, џабе и се...сакале лутел, сакале не. Нека во стои.

Младиве што ги читам се потполно во право. Димитар, Максим па и Милчо ќе го спомнам.
Сосема коректно размислување.

Требаат пари за да се обезбеди вистински пристап на светско првенство, не за храна и боили.
Оваа година се потребни пари за 3 светски првенства.
2 тренинга и самиот шампионат.

Ако се појде директно на самиот настан, пак ќе се вратат истите со искуството да си во најдобар случај претпоследен!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 96 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum