www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 7:14 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS12»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 12:01 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
srbite i hrvatite jas mislam deka dobro se potkovani so hrana i oprema..


saso u prvao si,,, na natprevar partneri strategija nikoj ne misli, pa duri i ezeroto dali ke se napolni :D :D

a portugal e najgolem dostre :D l da se otide na sapionat, a i najdaleku e, romanija e 30% trosok od predhodniot sampinat ,,,i ke bide mnogu podorbo za reprezentacijata,,, a uste podobro vasil ako se plasira :D :D samo so sasoj nema sansi , go koci :lol: :lol:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 12:10 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
saso НапишиCOLON
Ne mi se jasni ovie nekolku strani.
Lani isto taka.
Znaci, predvideno e odenje na Svetsko krapsko prvenstvo.
Cim e predvideno sigurno se i planirani sredstva za toa.
Koga lani otidovme do Portugal godinava do Romanija e mnogu polesno da se otide.

Nego, ne mi e jasno nesto drugo. Prvo Liga ne ceka. Fatete se prvo za toa. Nitu nekoj se izjasnil deka ke natprevaruva nitu nekoj se prijavila a pa tek da plati kotizacija.
A Vie veke otidovte vo Romanija.
Saso,sporedba Portugal,Romanija nema vrska,Romanija kosta 3 pati poskapo za ekipite sto ke odat.Moabetot e, da bide se jasno pred da pocne ligata.Da znaat ekipite kolkavi srestva im se potrebni za liga i kolku sretsva ke im trebaat za svetsko prvenstvo ako se plasiraat.A za odenje vo Romanija palime kolite odime.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 12:19 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
milco ne moze da bide poskapo romanija od portugal,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 12:25 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ivanov НапишиCOLON
saso НапишиCOLON
Ne mi se jasni ovie nekolku strani.
Lani isto taka.
Znaci, predvideno e odenje na Svetsko krapsko prvenstvo.
Cim e predvideno sigurno se i planirani sredstva za toa.
Koga lani otidovme do Portugal godinava do Romanija e mnogu polesno da se otide.

Nego, ne mi e jasno nesto drugo. Prvo Liga ne ceka. Fatete se prvo za toa. Nitu nekoj se izjasnil deka ke natprevaruva nitu nekoj se prijavila a pa tek da plati kotizacija.
A Vie veke otidovte vo Romanija.
Saso,sporedba Portugal,Romanija nema vrska,Romanija kosta 3 pati poskapo za ekipite sto ke odat.Moabetot e, da bide se jasno pred da pocne ligata.Da znaat ekipite kolkavi srestva im se potrebni za liga i kolku sretsva ke im trebaat za svetsko prvenstvo ako se plasiraat.A za odenje vo Romanija palime kolite odime.
Ако се оди со автобус за Романија, (а ќе се оди) и ако се пласираш Милчо, ќе мора двоспратен да се изнајми.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 12:57 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
ico baits НапишиCOLON
milco ne moze da bide poskapo romanija od portugal,,,
:ico: Zaova svetsko vo portugal prevese 30 kg boili i 10 kg spod miks,za diva voda,za romanija ke pravis 100 kg boili za komercijala ko kostaat 14 do 20 evra kilo i 100 kg spod miks.Ne go racunaj patot i prestojot,toa e rabota na MRF.I kolku pari izleguva sega romanija. :shock:Ovaa racunica e samo za edna ekipa,sto dala pari za portugal za prihrana. :shock: :shock: :shock: :shock:


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 1:04 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa taa boila sto gi donese predrag kosta pomalku i poevtino od prava boila prtoenska i so jaka struktura i dobra hemija,,

romanskata bese obicno brasno , mnogu ulje i prejaka obicna aroma,,nisto poveke

a sega edno prasanje,, ja zimas 24 ja stavas na jadica frlas i za 3 min imas udar ,, sto e fekt ima taa topiva boila i kvalitet za taa riba, koja pocnuva da se razgraduva posle polaa saat ,, ja probav na velesko licno,,

mikoj nisto ne znae sto i akko ke bide ponatamu no sekoja ekipa moze da napravi 100 kg boili za 3 meseci,, vo toj rok sto go imaat na raspolaganje,,sepak romanoija e poblisku, troskovite se pomali i ne veruvam deka nema dobro da bide organizirano,, tamu e problemot ,,tamo treba gz da se izdrzi..

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 1:16 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Milco batali dzabe e nemozes da mu dokazes ni na edniot ni na drugiot.ke si pecame liga pa koj saka neka plaka neka odi.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 1:22 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
ico baits НапишиCOLON
pa taa boila sto gi donese predrag kosta pomalku i poevtino od prava boila prtoenska i so jaka struktura i dobra hemija,,

romanskata bese obicno brasno , mnogu ulje i prejaka obicna aroma,,nisto poveke

a sega edno prasanje,, ja zimas 24 ja stavas na jadica frlas i za 3 min imas udar ,, sto e fekt ima taa topiva boila i kvalitet za taa riba, koja pocnuva da se razgraduva posle polaa saat ,, ja probav na velesko licno,,

mikoj nisto ne znae sto i akko ke bide ponatamu no sekoja ekipa moze da napravi 100 kg boili za 3 meseci,, vo toj rok sto go imaat na raspolaganje,,sepak romanoija e poblisku, troskovite se pomali i ne veruvam deka nema dobro da bide organizirano,, tamu e problemot ,,tamo treba gz da se izdrzi..
ico,znam kolku kostase srpskata topliva boila(ja imam receptata)Ti od kaj znaes,ovaa godina sto ke bide.Prasaj go Predrag kolku go kostaa boilite za balkansko na peskara.Romanskata topliva boila ja prodavaa 1 evro za kilo,kako divogradbite. :roll:


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 1:30 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
solar НапишиCOLON
Milco batali dzabe e nemozes da mu dokazes ni na edniot ni na drugiot.ke si pecame liga pa koj saka neka plaka neka odi.
Sto ke im dokazuvame,ke si pecame liga, a ako po nekoja slucajnost se plasirame,edno teglece tigrov orev od maros,i pravac romanija,pola teglence ke vratime nazad.Kakvi pva,kesi,mrezi.Terajte rabota,vazno e da se ucesvuva. :NotWorthy:


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONСаб Феб 22, 2014 2:05 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
мислам дека треба и овде да се напрај и подели исто како кај пливкарите
- лига, државен шампион(кој сака нека учествува, со кукуруз, мумуруз, пченки, и домашни кекси, и т.н)
- супер лига
е од овде да се бира екипата за на светско и за балканско да се знае од старт дека сите тие што се пријавиле се решени и имаат потенцијал(опрема, сретства, волја време - профсеинализам) да не претставуваат
МРФ - плаќа од парите на рибарите(членски) да не мислите дека од дома некој пари носи за во мрф ?
тие пари што ги ијма како буџет - се тие и сега сите само во парите и само за тоа станува збор

овде ке земи некој три бамбуси - како што викаше келтан и во лига па и на светско ке оди, ајде дај молим те

неможи да биди вака како што е сега и да функционира - ама баш професионално, во оваа лига и тој за сеир и тој озбилниот на исто дереџе се

мора да има некој критеериуми или некој договори - вака до без крај ке ја тупиме

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 17 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum