www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 5:31 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS21»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:20 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
ne barajte lokacija,,, nego barajte covek so podlabo dgeb pa posle ke go kopame,,,


abe voskar gazda i jas ke bidam ako e taka :D :D :D


paRIIII TREBA BRE KOLEGI nisto drugo, .ljubov za ovoj nas sport, nisto poveke,,,




martin ,,,, vie skopjanite toa ezerce ne go zacuvavte od 2,2 x, koi go poribuvaa cela makedonija,,

zatoa u idnina,,, za skopjanec nemojte da mi pravite muabet za ribolov ili za cuvanje na edna voda,,samo



a za prilepcanec priznavammm :D


a velesko skopjanec gazda,, :howitz: :howitz: :howitz: :howitz: :howitz: :howitz: :howitz: :howitz:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:24 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Ное 20, 2011 10:17 pm
МислењаCOLON82
ЛокацијаCOLONskopje-butel
A KOJ KE BIDE CUVAROT NA SMILKOVSKO

TREBA DOBRO DA SE PRIPREMI

KE SE DESI KAKO NA TRESKA


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:25 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Aпр 30, 2012 7:40 pm
МислењаCOLON583
ЛокацијаCOLONСкопје
Slusnav Subatra Roy bil golem ribar.....aj neka go sredi Ohridsko pa ke premine na Velesko :lol: :lol: :lol:
Ke donese i Slonovi i Tigari...da ne bidat sami Cakalite :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
[ img ]
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:27 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Сеа место да дискутираме ко шо треба ние подјеб у темава субрата ташак.. малар ова она.. кој ке чувал кој ке праел..

се знае кој ке чува.. сите ние кој ке го посетуваме езерото.. и за тоа езеро ке си избрипете во глава дека ке зимате крап.. и тоа е тоа..

Ицо јас до ега 12 души на аквариум ги имам фатено како трпаат.. па сум ги пријавил и следеле санкции.. да беа пола како мене таму убаво ке беше..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:30 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
krste1978 НапишиCOLON
Da de Martin a dali nekoj konsecioner ima konrtrola na izlov na riba od velesko i poribuvanje....Ne samo velesko koe bilo.....
Stvarno e nepotrebno ovdeka da diskutirame kako e i kako bilo na nekoja voda .Sakam predlozi KAKO da bide na nekoja voda . .. .
На пример, да му текне на газдата на Жабени дека може пари да вади и на мало, не само на големо. И така ги празни езерата секоја година. Големото да го подископа и да добие просечна длабина барем околу 3 метри, да почне да прибира крупни примероци, да засили чување (камерите и не се веќе некоја скапа ставка), иако ова Ристето што го пиша има упорни луѓе таму, потоа да организира едно 5-6 меѓународни купа со по 200 евра котизација и солени награди, да си наплати за Лига натпревари, коректно да не забегува со цени, да го отвори зерото за рекративци со убава днвна и ноќна дозвола, да дава да се откупува конзумен крап не поголем од 2 кгр,(тој што ќе се улови или не, не е битно) на лице место, да прикрпи една кантина до рибникот, УБЕДЕН СУМ ДЕКА ПРОФИТОТ ЌЕ МУ СЕ ЗГОЛЕМИ БАРЕМ ЕДНО 20-30%. Треба само работа. Многу од наведените ставки веќе делумно ги има. Инвенстиција = не повеќе од 10.000 евра. :D :D :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:30 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
sasoj НапишиCOLON
Slusnav Subatra Roy bil golem ribar.....aj neka go sredi Ohridsko pa ke premine na Velesko :lol: :lol: :lol:
Ke donese i Slonovi i Tigari...da ne bidat sami Cakalite :lollol: :lollol: :lollol:


koga ke go sredi ohrid , togas so cvekinja ke go precekame u veles :D :D :D :D


prati ja mustiklata za veles,, ti gi otkaza :D


a martin,,, ednas na akvarium ja fakav krap za gazdite sto imaa poracka za skopjani sto cekaaa, samo i toa nema vrska za edna voda sto eden gazda so negova investicija i razvoj na istata moze da ja drzi pod kontola,,,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 10:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
I ? Makedonija ne moze da ima vakva voda ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 10:56 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
НЕ ! - касапница а волци да ја чуват до сега не биднало, ако има некој видено то е само на сон

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 11:03 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Па и не верувам дека може да има особено со оваа безпарица и ова размислување кое го имаме..

Како што многу одамна кажав.. на прсти се бројме тие што не зимаат риба и што немаат задња намера во риболовот..
Редки се тие кој ке не поддржат во ова размислување..

И да е заградено и со артилерија.. пак ке се најде некој кој ке прај глупости.. секогаш на овие простори имало и ке има..

А и ние колку сме крапџии.. на куп да не собереш.. една шака сме.. кој за нас првично ке гледа во план за заработка.. ?? и во сета таа приказна пак ке кажам странци да ке дојдат ама мора да гу држиш како бубрег у лој.. а тоа ние не го правиме..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Moze li Makedonija da ima takmicarska voda ????
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 11:16 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Mnogu konfuzno mi odgovarate i nekako ne vi fajcam mislata . . . I me cudi sto tolku mnogu ste ubedeni deka ce se krade riba od edna takva voda ? Ako poradi toa mislite deka ne moze da ima , greska ste .TOA e najmaliot problem koj me zagrizuva .So niv e najlesno da se spravis i da gi sprecis toa da go pravat . . .veruvajte mi ! Ima li drugi pogolemi problemi ...osim finansii , i niv zasega da gi batalime ? Ste posetile mnogu vodi nekoj od vas . . dajte predlozi okolu koi moze da se razgoavara ? Ne e bitno koga i kako bi se ostavrila ovaa idea, barem ne zasega .Da vidime prvo sto imame ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS21»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 70 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum