www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 9:58 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS11»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 10:34 am 
Отсутен
Воздржан
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 04, 2013 11:54 am
МислењаCOLON39
ЛокацијаCOLONSkopje
ja ne zenet , ama se trudam da prikrijam za trskite koi se 13 , a za elektricnite 3 i akusticnite gitari 2 i 2 pojacala ,opremata, tesko .Tesko pagja koga ke ti recat zabegan , makar moze treba da se sfati kako kompliment. :geek:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 10:55 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Пошто не сум женет не лажам за опрема и слично никој не ме ни праша,еднаш само девојката ми виде една кутиичка која само што си ја земав од пошта од таклебокс и ја виде фактурата,почна да мрчи ама по брза постапка ја откачив демек не се сите мои,тие треба да ги делам со тројца пријатели,па тие ми се за две години и така и еднаш ми најде во колата белешка од ВестернУнион што имав праќано 300 и кусур евра и тоа беше тест како ке реагира и кажав дека се за машинки и дека ми требаат,а и кеф ми е да имам баш такви,и на следното прашање не доби одговор и така веќе не се замара...а бај да веј не ми ги она заработува парите..
Дома татко ми е рибар па така и он дава по некој денар,а мајка ми поима нема што се случува едино има малку гужви кога правам боили дома и кога оставам садови за миење онака се си е у ред.Е сеа кога ке се женам ке видиме,ама мислам дека сум ја наредил работата,едино ако не се шекне нешто на стари години..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 11:34 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
јас си немам мака со криење на опрема и намалување на цени- дури мислат и дека од таа што ја кажувам(реалната) дека кошта дупло хахахаххаха, инаку цел живот сум риболовец а и пред да се женам немаше потреба да укажувам дека се што ми треба околу риболовот ке си го набавувам пошто и тогаш си купував опрема и си одев на риби- му се на некој бендисувало или не ама ич не ме интересира

е сега пошто тој проблем го немам и тука е решен муабетот нема што да се дискутира, се отвора друго бојно поле :lol:
- нема одење по риба а да не се каже (тиииии абе само рибите те интересирааат, земи седиси со прачките, за на риби парите шо ги трошиш- не се пари, сега да ти речат за на риби одма бегаш, а јас да ти речам нешто одма ке најдиш некој изговор) и до негде е за разбирање работата хахахахахахахаха, првите неколку саати а некој пат и цел ден сум рајат од повици :lol: , ама некој пат па ми иди и тел во вода да го фрлам -не секој 5 мин прашање а јас сум ошол на саат два на риби пред да се стемни

во секој случај интересно ТОМ И ЧЕРИ работа :lollol:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 11:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
spiro_jas НапишиCOLON
е сега пошто тој проблем го немам и тука е решен муабетот нема што да се дискутира, се отвора друго бојно поле :lol:
- нема одење по риба а да не се каже (тиииии абе само рибите те интересирааат, земи седиси со прачките, за на риби парите шо ги трошиш- не се пари, сега да ти речат за на риби одма бегаш, а јас да ти речам нешто одма ке најдиш некој изговор) и до негде е за разбирање работата хахахахахахахаха, првите неколку саати а некој пат и цел ден сум рајат од повици :lol: , ама некој пат па ми иди и тел во вода да го фрлам -не секој 5 мин прашање а јас сум ошол на саат два на риби пред да се стемни

во секој случај интересно ТОМ И ЧЕРИ работа :lollol:
Епа и затоа има решение брат...Кога е вон сезона или забрана,полниш кредити ја шеташ,ово оно или и да не си во план за на риби и кажуваш дека ке одиш и у последен момент демек ај не ми се оди на риби ке те водам на базен на пример :D Кога дојде сезона за на риби тогаш да нема аргументи да јаде трици :mrgreen:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 12:49 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
SantaFe НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Хммм, интересна тема :)

Пошто не сум женет, проблемот најмногу се моите... Е сега тука има една з@ебанција :shock: и татко ми е рибар :eusa_snooty: Е тука веќе настанува куршлусот. Тој нема многу скапа опрема и не е определен за одреден тип на риболов иако најмногу преферира пливка... Откако ми се заврти умов по ова крапскиов :crazy: почнав да станувам сомнителен, појди до Скопје на факултет - врати се со еден кеса од Карпологија што ми стасала кај Јане, појди до Скопје на полагање - врати се со кеса од про-спорт... :dragon:
Во принцип немам некој проблем со стариот, брзо го убедувам дека заедно ќе ги користиме :secret: :lol:
Кај мајка ми „маката“ е кога ќе ги поеб@м јајцата предвидени за торта во „колачи“ за крап... :cutthroat:
Среќа што не забегав премногу, запознав еден Мајстор што „ме приземји“, барем за сега сигурно :filip: :lepi:
А со девојката „се лажеме“ во иста мера во сооднос штикли/трски ;)
Чим е за штикли дозволено е ..
:head_bang: :head_bang: :head_bang:
Море додека ги купува со нејзини и со парите на татко и дозволено е, потоа :cutthroat: :finger:
:lol: :filip:
пфф.. и јас ке и ги купувам.. само да не дрдори.. само да не ломоти.. уше тоа ми фали..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 1:25 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Maј 09, 2013 7:14 pm
МислењаCOLON703
ne lazam
ama ne kazuvam deka sum kupil pa ako kazam I kolku pari kosta
vobler ili sl tesko mene me odraa posle
Taka da zena mi znae za mozda 20 vobleri a imam sigurno 500
trskite I masinkite se demek stari od pred brak pa ne gi videla
a za hardito od saso kazav deka e 20 evra evtino mi go dade
CD to sum go imal kobozemski od prethodno a stoeleo vo mavrovo I sl
ako doznae tesko mene


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 1:35 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Сабајлево расправија.. мајка ми глеа вреќи некој со миксови.. ми седат у претсобје..
10кг соја
10кг пченкарно
10кг птичја храна
и 3кг рибино...

нешо средувала.. го отворила рибиното.. смрди корне..

Ми вика.. ова пи*куринава да ја мафнеш сместа од тука.. смрди ми се повраќа.. ако не ти со се неа ауф..

а синојка.. мани ми ги овие врекиве со оваа солта ( се мисли на моносодиум глутамат и триметилглисин 2 вреки по 50кг) и не ми ги турај на машината за перење..
И тие кофите за бетон мани ми ги.. брашнар ке ми се праиш..

а татко ми од другата страна.. зимо е сеа девојки треба да бркаш а не да мислиш на тоа рибите..

И ја кај да ги мафнам.. ми вика ете у гаража.. ааа не викам пацштините има да се најадат јако..

па дојдовме до компромис да зимава се чува тоа у шпајз..

си викам шо не се иселам у некоја гаража па погон да си ја напраам....... ке си го земам и максим.. ни треба една соба за спање.. купатило.. и погонот..

..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 2:02 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
martinMK НапишиCOLON
а татко ми од другата страна.. зимо е сеа девојки треба да бркаш а не да мислиш на тоа рибите..
Умен е татко ти, послушај го :dragon:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 2:05 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Филип НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
а татко ми од другата страна.. зимо е сеа девојки треба да бркаш а не да мислиш на тоа рибите..
Умен е татко ти, послушај го :dragon:
Да да сеа се факат женски на ладното кога се во паника :mrgreen:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 2:11 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Dimitar НапишиCOLON
Филип НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
а татко ми од другата страна.. зимо е сеа девојки треба да бркаш а не да мислиш на тоа рибите..
Умен е татко ти, послушај го :dragon:
Да да сеа се факат женски на ладното кога се во паника :mrgreen:
Пред нова година у мутното....

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS11»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 11 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum