www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 21, 2024 9:31 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 1:49 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
SantaFe НапишиCOLON
Хммм, интересна тема :)

Пошто не сум женет, проблемот најмногу се моите... Е сега тука има една з@ебанција :shock: и татко ми е рибар :eusa_snooty: Е тука веќе настанува куршлусот. Тој нема многу скапа опрема и не е определен за одреден тип на риболов иако најмногу преферира пливка... Откако ми се заврти умов по ова крапскиов :crazy: почнав да станувам сомнителен, појди до Скопје на факултет - врати се со еден кеса од Карпологија што ми стасала кај Јане, појди до Скопје на полагање - врати се со кеса од про-спорт... :dragon:
Во принцип немам некој проблем со стариот, брзо го убедувам дека заедно ќе ги користиме :secret: :lol:
Кај мајка ми „маката“ е кога ќе ги поеб@м јајцата предвидени за торта во „колачи“ за крап... :cutthroat:
Среќа што не забегав премногу, запознав еден Мајстор што „ме приземји“, барем за сега сигурно :filip: :lepi:
А со девојката „се лажеме“ во иста мера во сооднос штикли/трски ;)
Чим е за штикли дозволено е ..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 1:56 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
неженет , ама исто ко да сум женет со 10 жени... Татко ми анти-рибар најголем у превод за него секој рибар е од будалите најголем будала, пред секое идење по риба го пцуе вујко ми дека ми ја начукал чивијата :jane: Мајка ми обавезно бибер у секоја манџа и на огинот бензин дотура, "ИДИ НА ФАКС МОРЕ ВОЛ ЕДЕН ШО ПО ТОА РИБИТЕ СИ СЕ ЗАТРЧАЛ, СО ПРАИШ ТАМУ, СО ПРАИТЕ ТАМУ ? УШТЕ ПА ПО 3-4 ДЕНА ДРЕМЕТЕ, НЕНОРМАЛНИ ( секако ова е мека верзија, зашто правата верзија на муабетот не е за на форум :D ) Е сега, опремата стои кај Мартин и не добивам многу критики за парите за опремата, но настанува проблем кога се спремаме по риба а случајно моите се присутни... и почнуваме да ја празниме гаражата и само се тура и се тура и тура... Шо е ова од кај е колку пари е како е што е зашто е од кај е купено и нормално не е мое на Мартин е :lollol:
Во моменти кога сум нарачал нешто и ми стигнало а јас неам пари тогаш, трк до кај чичко ми да се изгребам колку треба... ЕЕЕЕЕ ТУКА Е ПРОБЛЕМОТ, јас само што сум искочил од кај него директ телефонот на татко ми "МИ ДУЖИШ ТОЛКУ И ТОЛКУ ПАРИ" и во тие моменти веднаш бегам по риба, што подугачко можам, кога ке се вратам веќе е омекната работата :yahoo: :yahoo: :yahoo:

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 2:05 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
martinMK НапишиCOLON
SantaFe НапишиCOLON
Хммм, интересна тема :)

Пошто не сум женет, проблемот најмногу се моите... Е сега тука има една з@ебанција :shock: и татко ми е рибар :eusa_snooty: Е тука веќе настанува куршлусот. Тој нема многу скапа опрема и не е определен за одреден тип на риболов иако најмногу преферира пливка... Откако ми се заврти умов по ова крапскиов :crazy: почнав да станувам сомнителен, појди до Скопје на факултет - врати се со еден кеса од Карпологија што ми стасала кај Јане, појди до Скопје на полагање - врати се со кеса од про-спорт... :dragon:
Во принцип немам некој проблем со стариот, брзо го убедувам дека заедно ќе ги користиме :secret: :lol:
Кај мајка ми „маката“ е кога ќе ги поеб@м јајцата предвидени за торта во „колачи“ за крап... :cutthroat:
Среќа што не забегав премногу, запознав еден Мајстор што „ме приземји“, барем за сега сигурно :filip: :lepi:
А со девојката „се лажеме“ во иста мера во сооднос штикли/трски ;)
Чим е за штикли дозволено е ..
:head_bang: :head_bang: :head_bang:
Море додека ги купува со нејзини и со парите на татко и дозволено е, потоа :cutthroat: :finger:
:lol: :filip:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 2:54 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Дек 18, 2010 9:47 am
МислењаCOLON4783
ЛокацијаCOLONskopje
Kaj mene lazam deka sve e od buvlji za ich pari kupeno ili nekoj po podrumi shto mu stoelo pa nemu treba mene mi go dal xaxaxa I samo se trupa I trupa I..
Kraj nema :)
Primer imam sto kutii I baterii I denes pak kupiv kutija I baterija a za utre planiram ushte edna baterija da ziam I macheta xaxaxa
...neka ima kese najde heeee

_________________
TAPATTA JA LECHI DUSHATTA
mrtva dae-od reka dae!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 8:52 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Јас не купувам скапа опрема, така да неам проблем :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 9:23 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 12:47 am
МислењаCOLON1119
ЛокацијаCOLONАеродром
Што лажете дека лажете дома, рибарите никогаш не лажат, освен во понеделник.

_________________
Podobro da si malku lud, otkolku da si malku pameten
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 9:36 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Феб 28, 2011 11:19 am
МислењаCOLON946
ЛокацијаCOLONSkopje
Kaj mene konstanten spasuvac na situacija e Pirati {izvini drugar :) } taka sto sekoja pratka odnadvor ili nekoj nov proizvod sto do togas ne i padnalo vo oci na soprugata, skoro sekogaas e na Pirati a jas ne sum uspeal da mu ja dadam :shock: Ako od nesto ne uspevam da se izvlecam togas kompenziram so zenski kaput, stikla itn itn ;)

_________________
Ne e bitno samo da se opametis, tuku toa naveremeno da bide !!!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 9:45 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONСаб Maј 07, 2011 8:16 pm
МислењаCOLON1249
ЛокацијаCOLONБогданци
Лажење, лажење, лажење колку ти душа сака :D Опремата секогаш е половна или некој екстра попуст и никогаш не е поскапа од 15 евра. Боили кога се прави миксот е секогаш од Митко, а јајцата ми ги дал другар кој има кокошки, од мене едино е аромата :D
А кога ќе види тато кога се спремам за по риба, најчест муабет е " со овие пари еден рибник ќе направеше" :hit_head: :hit_head:


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 10:02 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Kaj mene site ceni si gi znaat , site sajtovi mi se na kom moze da si proveri ako saka....

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Koj kolku laze ?
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 28, 2013 10:14 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
На почетокот се ми беше 500-1000 денари трски,машинки,род-под и.тн.
И се си беше о.к.Али како во принцип не лажам и не знам да лажам,женами (вага во хороскоп кој знае може да замисли) оди службено со колешки во Ниш и мене ми светка во глава и праам список на ситници и велам продавницата на Шимано е преко-пута болницата не можеш да ја утнеш.Вечерта се вракаат ми носи тоа шо сум нарачал и онака уз муабет ме прашува.Цитат:Абе колку ја купи тоа машинката шимано ама со еден тон равномерен,ми се уклучува алармот за опасност во глава лупам некоја цена,а она.
Гледам тоа продавницата добро снабдена и оп иста како твојата машинка ,му велам на продавачот маж ми има иста ваква си ја купи Во Скопје. Он во чудо ме прашува колку си ја зел,му велам 650 ден.Типот ми вика да му дадам пари на сопругот да ми купи 10комада.
Така заврши таа епизода и како после тоа знаеше да провери на интернет за цени отидов на друга стратегија.
Кумот ми е тренер во Италија така д големиот дел од опремата ми ја носи он. И сега приказната е, не сака да ми земе пари.
Кога ке дојде во Скопје и ке се видиме фамилијарно женами му вика,абе Заре не претерувај па ова кошта,а он (пошто сум го предупредил и врака, за мојот кумашин ова е нај малце шо можам да направам.Не и се јасно ама нема докази.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 2 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum