www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 3:18 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS10»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:33 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
хахахахаа браво бе ицо ружи цветаат најбоље ќе биде овој куп во цел свет.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:35 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
eeeee petle bre, jas koga ti vikam za penzija sme ti ne veruvas :D :D

POCNAa da te d,,,,t do vcera so voblercija so si igraaa :D :D

jas i ti svetski kup pravime , ne se sekiraj :filip: :filip:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:36 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ico baits НапишиCOLON
se zboguvam od natprevari petle....................
nikad nije kasno da se ljubi strasno :D :D :D :D

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:36 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Kremenadla НапишиCOLON
хахахахаа браво бе ицо ружи цветаат најбоље ќе биде овој куп во цел свет.


i ke bide,,, nie makedoncite sme najdobri organizatori za medgunarodni natprevari,,sekoj ova da go znae,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:37 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
imame vodi,imame menadzeri,imame spremen pretsedatel. znaci imame skoro sve ako se saka moze da se sredi ;) ;) ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:40 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
Да ицка светски куп ќе праиме на олимписки базен таму е најзаштитено. И лесно е за порибување со 10 крапа ќе се заврши работа.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:42 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
:D :D :D decki potesko e da napravis dobra liga nego vakov kup,, verujte..


kremendla.... treba 3000 gleavi riba koi ne se mnogu za eden kup,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:42 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
nekolku komentari od posledniot jak megunaroden cup napraven kaj nas 2009,
Komentarite se od sepecan,deki rott,srle borca,nesa borca edni od najjakite takmicari koi bile na sekokavi vodi

JEDNOSTAVNO ZATECEN !!!
Ovoliku kolicicinu ljubaznosti i gostoprimljivosti nisam nigde doziveo ! Pa ljudi, stigli smo dve ekipe vece pre takmicenja u nameri da se naspavamo u shatorima razapetim na jezeru, ALI Jane i Zoran to ne dozvoljavaju vec nas smeshtaju u planinarski dom. Domacin doma, vojnicki kreveti na sprat, cista posteljina , wc-ei cistiji nego u hotelu
domaca komova rakija iz zamrzivaca...brrr kakva je.. .
Ambijent na jezeru, cistoca vode, mesta za pecanje (meni naravno zapadne kosina za pecanje pod rucnom prepuno kamenja - kao mesecev pejzaz, a pored nas Prda i Srki box kao da je smeshtaj u Hajatu, osh ladovinu, osh travicu , osh cunce , osh ravno a i mesto za roshtilj, a shator ispod borova u ladovini....) jednom recju LEPO BRE !
Takmicenje ko takmicenje, hrani bacaj pipaj trazi, proradilo na baku, Melegove pelete prashkastu, i malo kuvanih partikli sa shecercem i to bi bilo to.
Zoranu, Janetu i ostalima koji su nas ovako docekali ugostili i ispratili jedno veliko HVALA !!!

Priroda ,voda sve prelepo organizacija ekstra, polu pansion kuvano svaki dan pice ,voda druzenje sve naj, naj.......
E sad sto je to divljina i ljudi nose ribu godinama a stara riba nemoze tako lako da se ulovi to smo znali i posli da se druzimo i ispostujemo drugare iz MK.
Pozdrav Aleku ,Zokiju ,Pepiju ,Janetu.........i svima ostalima da nekog ne izostavim i svaka Vam cast domacini!!!

Deki je sve rekao.O domacinima i organizaciji je suvisno bilo sta reci.Ljudi su sve organizovali i odradili za svaku pohvalu!!!Voda divlja,pomalo izlovljena,a ono starog sarana sto je ostalo je bilo nemoguce uhvatiti.U svakom slucaju ambijent i druzenje za svaku pohvalu.Ovom prilikom bih pozdravio sve dobre ljude koji su nas tako lepo docekali i koji su nam dolazili u goste onih 3 dana.

Da ne ponavljam sve ,ono sto su rekli pre mene sve je tako samo ko nije doziveo ne moze da shvati kakav smo docek imali.Bilo je napeto do zadnjeg sata se nije znalo ko ce pobediti .Cestitke svima ,pobednicima,organizatorima a narocito ekipama desno od nas (B7 I B8 pozicije) koji su nas nemilosrdno hranili makedonskim specijalitetima .Takvo gostoprimstvo treba doziveti,jos da je matori lisac iz jezera hteo da jede...Pozdrav za makedonce i nadam se da cemo im uzvratiti gostoprimstvo uskoro

Evo i ja da dodam neku,mada je skoro vech sve recheno.Organizacija je bila za 10-ku.Nesha i ja smo imeli relativno dobru poziciju,ali ja i moja tvrdoglavost je uticala loshe po ekipu-trzhio sam ribu na pogreshnom spodu.tek drugi dan sam se prebacio na Neshin plato i to je urodilo jednom ribom,shto je za ovakvu vodu,relativno isposhchenu,ipak neshto.Drago mi je shto sam upoznao nove ljude,lepo smo se druzhili sa domacom ekipom i naravno sveukupni osechaj takmichenja,s ozirom da se ne takmichim je OK.Specijalni pozdrav za Janeta i brachu Makedonce

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:48 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Ezeroto bese MAvrovica koe bese prethodno dopolnitelno poribeno so eden ton krap 1-3kg i dvete strani so buldozer napraveni staza i pat i boxovi.Znaci ako moze drustvo tek sto moze federacija da napravi

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Ное 21, 2013 9:51 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Ное 09, 2010 2:10 pm
МислењаCOLON441
А замисли со 3 до 4 години континуирана и планска работа.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS45678ELLIPSIS10»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 33 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum