www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 3:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS138139140141142ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Kolku najdaleku probavte da lovite Jane ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:26 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 24, 2012 11:03 am
МислењаCOLON2236
ЛокацијаCOLONСкопје
Сакаме РЕПОРТАЖИииии
Сакаме РЕПОРТАЖИииии
Сакаме РЕПОРТАЖИииии


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:27 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
JaneMK НапишиCOLON
Rezervna artilerija

[ img ]
Oва самциве се маркери или?????

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:30 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
JaneMK НапишиCOLON
Nasiot box C sektor se po PS i kako treba da izgleda eden box

[ img ]
Извини на оваа слика мислев.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:40 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sekogas taka se postavuva marker Miki.Se diga zadniot del za da bide potopen predniot i ja stitis masinkata od pesok,prskanje na dozd.toa e pravilno postavuvanje marker.

Keltan ne pokusavam da lovam najdaleku nego lovam kade sto treba i do kaj treba.JAs go najdov kanalot na taa dalecina na koja opisav.Site trski za daleku bea na line clip na taa dalecina.Odnosno da pojasnam.Pred kanalot imase ogromni i ostri kamenja koi gi najdovme so gnjurenje odnosno pepi zagnjuri i izvadi eden.E ega kako znam.Olova ispotepani kolku sakas.Nekolku pati kinenje na leadcoreto,nekolku pati kinenje na shockot od istite tie kamenja.Posle toj red kamenja naglo pagase dubina.Kako so markerot do 110 metri ne go najdov kanalot zemav site dalekumetni trski so zafrlanje,preku markerot,naoganje i na line clip.Taka nikogas nemozes da pogresis vo dalecina.JAs lovam taka.Precizno sekogas i spodot bese na line clip da istovara na 110 metri hrana odnosno nekoi 10 metri pred kanalot.samo edna dalekumetna bese indijanec i so nejze odev na 130 metri da ne nabodam nesto.Naboduvav isti krapcinja vo kanalot kako i na 65 metri i na 120 metri.NA dolniot marker povtorno site trski na line clip edna levo od marker a edna desno.MArkerite bea postaveni na samata linija od boxot za da nefrlam nadvor od nego koe se kaznuva so zolt karton.

Znaci najdaleku neznaci najdobro.Nego najdaleku kade ke mozes i da hranis i rabotis neprekinato 4 dena.Mozevme i podaleku ama so rasipuvanje na hranata nasekade i frlanje na baftanana sto kaj mene nema.Veke vtoriot den ja navlekovme ribata od kanal pa se do vtoriot marker.Sekogas imam po edna trska na marker.Ako dobijam barem dve ribi togas dodavam uste edna na toj marker i taka nataka.Dvete hranilista rabotea isto i imavme na dvete hranilista skoro isti broj na udari.Dvete hranilista bea so razlicna boila.Na gornoto mojata a na dolnoto na pepi.Meshanje nema.

Jas taka rabotam so mali ispravki koi gi nalozuvase kapitenot.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:47 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Jane ti si nekako povnatre vo zaliv....Tie sto bea izbaceni imaa li sansa da nacekaat pogolema dlabocina ili cel sektor c bese takov....

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:52 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Veke objasniv.Nie bevme vo uvala.Prvite pet ekipi kanalot im bese na nekoi 70 metri od obala,kako i posle bosancite i anglicanite.Go pregazivme toj celiot del i tocno gi znevme poziciite.C6 bese edna od najlosite kako i site posle c15.zosto???
Na slikata so trskite se gleda kako zaliv a ustvari toa e tolku plitko.znaci se do mometot koj se granici so tie ispaknatite e 50 sm dlabocina pa popoleka ide na nekoi 13o metri kade pocnuva kanalot.Jas iskreno ja posakuvav C1 kade po mene bese pol pozicija.Prvo od leva strana 200 metri nemas nikoj.Od leva strana imase golem pojas treva i odma pocnuvase dlabina za na 65-70 metri da ti dojde kanalot.
Od c15 pa nataka bea pozicii samo pesok do nedogled.Oliver odese do 130 metri i bese plitko so pesok ne go naogavme kanalot.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 9:59 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
ОК. ме интересираше само тоа дали се маркери.Тоа шо го објасни ми е јасно.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 10:05 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Bobi_Brada НапишиCOLON
Сакаме РЕПОРТАЖИииии
Сакаме РЕПОРТАЖИииии
Сакаме РЕПОРТАЖИииии
Bobi jas site sliki gi postaviv i veke objasniv.Nemam potreba od reportazi.Predrag mi kaza deka najverovatno vo ponedelnik ke ja postavi,a busaviot nekako ne e po pisuvanjeto ;)

Bi sakal Vasil koj ima njaveke sliki da napravi edna celosna reportaza

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Oкт 05, 2013 10:18 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
Јас од моја гледна точка со овој пост би завршил со Португалија.
АКО за романците лани се говореше дека направија превара,(лугето барем вадеа мерни риби,Јас и Раде бевме до нив и присуствувавме на секое мерење) португалциве се ДЕЈВИД КОПЕРФИЛД за превари.Многу очигледно е дека преварата е во "мерните риби",a не во тактики,опреми па и финансии утката.Се ова наведено во нашиот тим ми е нај професионално сработено.Дури ни СРЕКАТА во случајов не е фактор.
Поздрав.

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS138139140141142ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 52 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum