www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 9:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS16»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 1:55 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Spaiva НапишиCOLON
Многу е битно да сфатиш што ти треба!!!
Секој кој мисли дека знае што му треба без да го ПАПА....се заебал.
Претпоставките се зло!

За да дојдеш до стадиум и да сфатиш што ти треба е голем чекор. Бар јас така мислам.
Кога ќе има се што ти треба, ќе си речеш....Добро е, има се што ти ми треба! Сега можам!
Инаку Да, СЕ нема да имаш никогаш!
Под СЕ мислев на тоа што ми треба, пишав наназад што ми треба.... :lepi:

И да, посекако НЕРВИ!!! :D
Ti ce mi odgovoris na najvaznoto prasanje . . . iskreno , dali se osejcas spremen da branis boite na tvoeto zname na Svetsko Prvenstvo vo lov na krap na dno ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 1:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Ајде ајде...јас после 1 турбо активна година дојдов до заклучок.
1 машина на 2 месеци. ЗА 6 месеци ќе има 3. Исто така и параболици...исто така и други работи.

За 2016-та ќе бидам спремен, до тогаш ќе пецам за искуство, за повеќе знаење, за надградба на други полиња.
Опремата ќе ме крене после тоа уште повеќе. Додека градиш едно, ќе градиш и друго.

Не сакам да дојдам до ситуација да за "МАЛЦЕ" не направам успех. :lepi:

Ако чекаш се наеднаш, и така не ја бидува...

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 1:56 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
Ti ce mi odgovoris na najvaznoto prasanje . . . iskreno , dali se osejcas spremen da branis boite na tvoeto zname na Svetsko Prvenstvo vo lov na krap na dno ??

АПСОЛУТНО НЕ!!! 2016 можеби!!!

Искуство не се стекнува на светско првенство, таму искуството треба да дојде до израз!!
Искуство се стекнува на купови, натпревари...на светско се оди по резултат и ништо повеќе!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 2:02 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Axa ,znaci decki . . .lani so malku od malku srejca Spaiwa ce ne pretstavuvase na svestko prvenstvo .. . A i denes posle godina dena se uste ne se osejca spremen ! Covekot e iskren , dali site ostanati se iskreni sprema sebe ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 2:13 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Хаха, само пази...тоа важеше за сите 16 екипи кои беа таму.
Секој со малку повеќе среќа можеше да биде во тимот за Португал...

Е сеа, мене ми фалеа и други работи освен среќа, затоа е и оваа тема таква, затоа и постот прв го напишав.
Се е една целина...кој како сфати!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 2:19 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ne mi bese toa poentata , ama nevazno .Druga rabota , neka ne ti ja polnat glavata deka treba nekoe posebno iskustvo koe se steknuva samo na takmicenja !!!!!! TOA se prikaski za mali deca !! Samo vo start sakaat da te stavat vo neravnopravna polozba , da osejcas STRAV I SAMONEDOVERBA vo sebe i toa sto go pravis . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 2:28 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Niti zajko ima carobna boila niti Jane ima carobno stapce . . . ako razbiras . Ako se tolku ubedeni vo carobnata boila i carobnoto stapce i carobnoto iskustvo neka se javat ovde ....ce stavime ubavo kupce pari i ce takmicime . . eden na eden i na CRNICANI ako treba :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 8:42 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Najmalku ti treba oprema.oprema se pozajmuva ama treba da znaes da ja koristis.

Treba pred se instinkt.
Treba stabilnost i nervi
Treba znaenje i umesnost-citaj oskustvo
Boilata ke ja napravime ama treba da znaes da ja izrabotis.sekoja boila razlicno se razrabotuva,razlicno se hrani
Treba kondicija fizicka
Treba borben duh
Treba odsutnost na ego

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 9:06 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON187
ЛокацијаCOLONSkopje , Makedonija
Keltan НапишиCOLON
Niti zajko ima carobna boila niti Jane ima carobno stapce . . . ako razbiras . Ako se tolku ubedeni vo carobnata boila i carobnoto stapce i carobnoto iskustvo neka se javat ovde ....ce stavime ubavo kupce pari i ce takmicime . . eden na eden i na CRNICANI ako treba :D
Ова 1 на 1 е комедија, целта на 1 на 1 да се докаже кој од тие дваца е подобар, а последен пат кога проверив на сите купови, европски, светски , пријателски се организираат во тимови, исто како мојата генерација место да игра футбал , решија да играме Кантер , и стално имаше еден најак у маало , ајде брат 1 на 1 и стварно чоекот паратали правеше , али кога ке дојдеше време за натпревар неговиот тим нигде го нема пошо тој нема појма од тимска игра. Фактот дека во тимски спорт индивидуалнуите способности се плус ако знаеш како да ги имплементираш во тимот вредат , ако незнаеш а и не сакаш џабе е не си вреден за ништо освен да одиш сам да си правиш кејф и да си пецаш ручек или мезе.
А фактот дека бара опрема си бара.
Знаете сите каква слика излезе на интернет , Меси треба да ебе и и вика на девојката , немозам да функционирам без Иниеста и Чави, истото важи и овде, а за да имаш ортак кој немора да му кажеш што сакаш или каква стратегија треба , е брат треба да ловите заедно со години и години , а и најважното е што треба сите на форумов да се не себични и да си ги делат своите тајни , зборам за оние кој се натпреваруваат.
Чист пример јас започнав со овој наш спорт во април, значи немам ни година искуство ме викнаа како трет во тим и отидов да поднаучам нешто, а во мегјувреме отидов на еден тренинг на Црничани, е сега се случи да моите јадици бидат исправени од усна на крап, тоа се случи ради тоа што немав појма какви све јадици има и дали овие се квалитетни . Оние со кој бев инстантно ми кажаа сто да си купам и ми понудија од нивните за користенње, а имаше еден дечко од спротива на езерото , ист профи крапџија како некој на форумов, коментира околу јадициве цел фил комедија можесе да се сними, и усте коментира да се стави во правилникот за натпревари каква опрема( јадици ) мора да се користат. Е брат затоа ништо нема да биде , место да дојде и да каже имас јадици таму и таму , такви онакви земи тие се супер ..... не за друго не е за мене или некој друг, сите со тек на време од искуство ке дознаеме каква опрема треба, меѓутоа зашто да не помогнеш на некој „потенцијален“ претставник на твојата држава, дури и да нема никакви шанси, да го подучиш. Спортов не ни е баш развиен, доколку нема противник нема да биде интересен. А особено новите млади луѓе можат да донесат уште повеќе пријатели во овој спорт за поголема масивност, а и баш тие млади кога ке остарете и ке седите пред ТВ со Турскиве серии , е они ке ве претставуваат на сите оние горе наведени натпреварување.
За да имаме Репрезентација покрај индивидуалните квалитети треба да се има и тимски квалитети, а и да се споделуваат споделуваат своите ОСНОВНИ знаења, никој не ве тера вашиот ЏОКЕР да го покажувате, а верувај такви немаме.
А имаме многу на овој форум кој што апсолутно се најдобри и знаат апсолутно се, а не сум ги видел никаде, во моето скромно време на крапски риболов, али можам да се пофалам дека видов добри 80% од форумов ( крапџии ).
Сега во овој пост ке се пронјдат неколку членови на форумов, и одма ке добијат можност да си ги покажат индивидуалните способности за користење на форумов.
Не сакав никого да навредам, тие што ќе си се пронајдат да не го сватат ова лично и навредливо, вие сте земени за пример, а верувајте повеќето се исти.
Форумот треба да зближува и подучува, тоест да се разменуваат идеи, знаења , стратегии за да се помогне да нашето хоби,спорт стане на високо ниво ида нашите претставници да бидат високо рангирани, а не за да се препукаваме и да мудруваме.
Кога го најдов форумов бев пресреќен реков ке биде добра едукација, фала на оние што се потрудија и лично мене ми помогнаа да научам нешто она основното. Меѓутоа веќе кога го отварам форумов нема што ново да видам или да научам, можам само да видам некој нов пост каде што има војна помеѓу членовите.
А околу лигата бидејќи забегав со постов, ради тоа што сум згаден од колку ние сме себични.
Имам неколку забелшки, Прво учество ми е немојте да ми замерите ако не сум во право.
Фалат основни работи кој не се поврзани со самиот натпревар,:
Медицинско Лице, замисли да му се слошеше на некој или да го каснеше некое животинче.
Учесници со повредени риби, изморени риби , амури или полни сакови да чекаат по 1-2 саата за мерење на рибата, а јасно стои во некои одрдени ситуации да има вонредно мерење, ова не беше баш така пред да ургираат према судиите.
Други замерки немам.
Бидеќи се друго е до натпреварувачите дали тие ќе ги поштуваат правилата.
Нашите води се тие , и нема да се променат. Тука организаторот нема што да направи.
Сакам само да им посакам бстро на оние кој ќе продолжат да се натпреваруваат, и да ни ги бранат репрезентативните бои.
И да им се заблагодарам на претставниците на ова светско , што не не избрукаа, и што дадоа се од себе.
А околу изборот за кој треба да не претставува, во моментов начинот е идеален. Доколку сакате МРФ да избира тогаш лигата воопшто не ни е потребна.
Поздрав,


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Oкт 04, 2013 9:09 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON187
ЛокацијаCOLONSkopje , Makedonija
Можда и не сум компетентен да коментирам, бидејќи немам искуство. Но тоа е мојот впечаток.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS16»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum