www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 5:18 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS124125126127128ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:54 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Keltan НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Bojan mi e prijatel a ne idol! A toa sto go pocituvam negovoto znaenje i iskustvo ne znaci deka mi e idol !

Sum lovel ramo do ramo so nego na privatni kupovi i na prvenstva, me pobeduval i sum go pobeduval !

Ne mi e jasno koga si tolku zagrean za ovoj sport, zosto ne otides da se isprobas na edno natprevaruvanje ili liga?

Odi probaj da vidis, da osetis, ne samo da pametuvas zad tastatura, da te preslusaat na cel materijal decava pa mozebi ke go smenis mislenjeto za mnogu nesta !

;)

Pozdrav do ucesnicite vo diskusijava, ve ostavm da si muabetite ! :~~
Mozebi i ce otidam , koj znae .Samo i ti pogresno gi svati postovite , kolega ! Ne se sumnjam jas vo toa sto ti znaes , ti se sumnjas !! Kako mozes da priznaes deka nekoj e podobar od tebe? Kako voopsto si trgnuval da se takmicis , znaejci deka tamu kade odis ima podobri od tebe ? Toa mi e krivo , sto nemas doverba vo sebe i svoite kvaliteti i moznosti .Plus tvrdis deka nikoj vo MK ne e sposoben kolku eden srbin ,hrvat , spanec-kazaxstanec ili eskim ?? Aman , covek bez samodoverba e pola covek bre decki !! Na takvi lujge ne im e mesto vo sportot . . .

Nasite vo Portugal dadoa se od sebe . . . svoeto znaenje . . . kondicija . . . volja .. . i telo i dusa i VERBA vo sebe ! Ama kako bivsi takmicar znaes deka ne sekogas e toa dovolno za zlato . .

Ako ne sum veruval vo sebe nemashe da ucestvuvam i se natprevaruvam polni 8 godini, redovno vo drzavava i nadvor od nea.

Probaj da ostavris 10% od toa sto nekoj naptrevaruvaci imaat ostvareno, pa da vidis kolku e tesko!

Sum se natprevaruval i sum pobedil mnogu vrvni iminja od krapskior ribolov vo Svetot !

isto taka sum izgubil i od mnogu pomalku poznati krpdzii, no toa e sporot!

Zelbite se edno, rlanite moznsoti sosema druga rabota!

Nikoj ne go osporuva ona sto e napraveno za krapskiot ribolov poslednive godini!

Da imavme nie takva podrska od Federacija vo vremeto koga se natprevaruvavme, ne znam dali ke bese 5 to meso najgolem uspeh do sega na MK krapdziite!

Nikoj ne go osporuva vlozenoto od natprevaruvacite, nivnite zalaganja, zrtvi i potroseno vreme, pari, nervi i sl.

AKo nekoj znae kako e da se natprevaruvas, toa sum sigurno jas !

Zatoa batali me nemam poveke namrea da ti repliciram, se odjaviv ama samo od pocit kon drugite ti odgovaram na tvoite komentari !

Bujrum dojdi nekogas na nekoja voda da se porduzime, ili pokanime mozebi jas ke dojdam, pa ke razmenime dragoceni iskustva pokraj voda!

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Кај Ицо последниот крап е влезен во мерка 1.525 гр.

Мислам дека нема многу да смени.
Да беше кај Јане ке беше друг муабет.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:03 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
Уште еднаш да ја поздравам нашата репрезентација и момците кои се бореа на ова првенство :bravo:

реално на самиот почеток очекувавме и типувавме дека имаме шанси за некои од првите три места а и дека реално е да бидиме до 10 тото место на табелата

дечки
ова што го предвидувавме горе долу испадна и така во реалност, така да оваа екипа според мене не потфрли во нити еден момент од целиот натпревар. Можеби да имавме малце повеке ксмет во двата сектори ке им ги помешавме математиките на фаворитите во ова светско првенство ама ете кога неке неке, риба се извади али за 20, 30 грамови не влегуваа во мерка(да ти се плукнам во среќата :head_bang: ) - тука не паднаа психолошки иако е тоа голем удар за било кој такмичар

да подсетам
оваа репрезентација во својот состав имаше и 4ца дебитанти а тоа се
оливер, ристето, флоре, даниел - :~~ дечките си сработија одлично а предност е што веке имаме уште повеке момци кои ке имаат искуство со овие натпревари и повеке луге со искуство од терен

и за крај
момци одлично издржавте - сега ве чекаме назад па да споделиме заедно добрите и лошите моменти таму кои ве снајдоа
за мене - ЦЕЛАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СТЕ ПОБЕДНИЦИ НА ОВАЈ НАТПРЕВАР :bravo: :bravo:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:04 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Sportex НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Bojan mi e prijatel a ne idol! A toa sto go pocituvam negovoto znaenje i iskustvo ne znaci deka mi e idol !

Sum lovel ramo do ramo so nego na privatni kupovi i na prvenstva, me pobeduval i sum go pobeduval !

Ne mi e jasno koga si tolku zagrean za ovoj sport, zosto ne otides da se isprobas na edno natprevaruvanje ili liga?

Odi probaj da vidis, da osetis, ne samo da pametuvas zad tastatura, da te preslusaat na cel materijal decava pa mozebi ke go smenis mislenjeto za mnogu nesta !

;)

Pozdrav do ucesnicite vo diskusijava, ve ostavm da si muabetite ! :~~
Mozebi i ce otidam , koj znae .Samo i ti pogresno gi svati postovite , kolega ! Ne se sumnjam jas vo toa sto ti znaes , ti se sumnjas !! Kako mozes da priznaes deka nekoj e podobar od tebe? Kako voopsto si trgnuval da se takmicis , znaejci deka tamu kade odis ima podobri od tebe ? Toa mi e krivo , sto nemas doverba vo sebe i svoite kvaliteti i moznosti .Plus tvrdis deka nikoj vo MK ne e sposoben kolku eden srbin ,hrvat , spanec-kazaxstanec ili eskim ?? Aman , covek bez samodoverba e pola covek bre decki !! Na takvi lujge ne im e mesto vo sportot . . .

Nasite vo Portugal dadoa se od sebe . . . svoeto znaenje . . . kondicija . . . volja .. . i telo i dusa i VERBA vo sebe ! Ama kako bivsi takmicar znaes deka ne sekogas e toa dovolno za zlato . .

Ako ne sum veruval vo sebe nemashe da ucestvuvam i se natprevaruvam polni 8 godini, redovno vo drzavava i nadvor od nea.

Probaj da ostavris 10% od toa sto nekoj naptrevaruvaci imaat ostvareno, pa da vidis kolku e tesko!

Sum se natprevaruval i sum pobedil mnogu vrvni iminja od krapskior ribolov vo Svetot !

isto taka sum izgubil i od mnogu pomalku poznati krpdzii, no toa e sporot!

Zelbite se edno, rlanite moznsoti sosema druga rabota!

Nikoj ne go osporuva ona sto e napraveno za krapskiot ribolov poslednive godini!

Da imavme nie takva podrska od Federacija vo vremeto koga se natprevaruvavme, ne znam dali ke bese 5 to meso najgolem uspeh do sega na MK krapdziite!

Nikoj ne go osporuva vlozenoto od natprevaruvacite, nivnite zalaganja, zrtvi i potroseno vreme, pari, nervi i sl.

AKo nekoj znae kako e da se natprevaruvas, toa sum sigurno jas !

Zatoa batali me nemam poveke namrea da ti repliciram, se odjaviv ama samo od pocit kon drugite ti odgovaram na tvoite komentari !

Bujrum dojdi nekogas na nekoja voda da se porduzime, ili pokanime mozebi jas ke dojdam, pa ke razmenime dragoceni iskustva pokraj voda!

Твоето искуство е големо. И треба да се искористи.
Немора да се натпреваруваш но би сакал да помогнеш во организацијата или со свој совети или како логистика на терен.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:05 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
saso НапишиCOLON
Кај Ицо последниот крап е влезен во мерка 1.525 гр.

Мислам дека нема многу да смени.
Да беше кај Јане ке беше друг муабет.
Значи конечно сме со 31,5 казнени. Некаде околу средината.
Честитки уште еднаш.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:05 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Atanasovski НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Propustena e instoriska sansa za dobar a mozebi I najdobar plasman do sega. Nasite sansi na Korbu dogodina se granicat so utopija. Toa e toa. Pozdrav na site I sekoe dobro !
За жал морам да се согласам, не знам што се случува таму но веројатно дадоа се од себе на терен.
Историска секако, нема друга вода во светот каде што можеме да се натпреваруваме со силни репрезентации а да се избориме за резултат.


Moze kako na laik za krapski ribolov da mi objasnite zasto ovaa konstatacicija ?
Nema ni potreba da odgovaras , vo ovaj post ubavo objasni sto mislis za svoite kolegi , segasni i idni . . . :nono:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:08 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Momci bravo se gordeeme so vas...Pobednici ste vija kako i cel forum..
:bravo: :bravo:

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:08 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
од сабајле, претпоследна состојба

[ img ]

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
spiro_jas НапишиCOLON
Уште еднаш да ја поздравам нашата репрезентација и момците кои се бореа на ова првенство :bravo:

реално на самиот почеток очекувавме и типувавме дека имаме шанси за некои од првите три места а и дека реално е да бидиме до 10 тото место на табелата

дечки
ова што го предвидувавме горе долу испадна и така во реалност, така да оваа екипа според мене не потфрли во нити еден момент од целиот натпревар. Можеби да имавме малце повеке ксмет во двата сектори ке им ги помешавме математиките на фаворитите во ова светско првенство ама ете кога неке неке, риба се извади али за 20, 30 грамови не влегуваа во мерка(да ти се плукнам во среќата :head_bang: ) - тука не паднаа психолошки иако е тоа голем удар за било кој такмичар

да подсетам
оваа репрезентација во својот состав имаше и 4ца дебитанти а тоа се
оливер, ристето, флоре, даниел - :~~ дечките си сработија одлично а предност е што веке имаме уште повеке момци кои ке имаат искуство со овие натпревари и повеке луге со искуство од терен

и за крај
момци одлично издржавте - сега ве чекаме назад па да споделиме заедно добрите и лошите моменти таму кои ве снајдоа
за мене - ЦЕЛАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА СТЕ ПОБЕДНИЦИ НА ОВАЈ НАТПРЕВАР :bravo: :bravo:
Ako mislis na debitanti vo krapskite natprevari voopsto, togas izvadi go daniel od grupava ima dosta takmicenja pozadi sebe...
A ako mislis na debitanti na svetskite prvenstva togas samo ico ne e debitant... Site ostanati natprevaruvaci se debitanti

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 2:13 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Криво ми е само за една работа.
Едно крапче од 1,500 кај Јане не носеше на 6 место.

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS124125126127128ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 69 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum