www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 7:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS111112113114115ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:12 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 3:46 pm
МислењаCOLON187
ЛокацијаCOLONSkopje , Makedonija
Не се издржува веќе не ја дочекав официјалната листа, бистро Македонци ! Јас капитулирав, идам да дремнам.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:13 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Момци во Франција бевме 8-ми. На 25 репрезентации. Благодарение на Ицо и Јонче, како сега на Пепи и Мики. Таа година бевме најуспешна екипна репрезентација во Македонија. Има и едно трето место се спомнува од Италија, не знам која година точно, ме мрзи да барам (знае Сергеј), Тони Дуката и Сашо Атанасов освоија трето место. таму учествуваа 6 или 7 репрезентации. Ама се брои и те како. Како во лигата лани 6 екипи, а оваа година 16 екипи. Не е исто, ама исто беше.
Значи, едно прекрасно 7-мо место сега, не прави најуспешни оваа година и се постигнува, во сериозна конкуренција од 20 репрезентации, еден од најголемите успеси во крапскиот риболов. Тоа е чекор напред. Момците заслужија и затоа сум вака делнат цело време. Се борев за лигата, ама ова е круна. За да бидеме сигурни за понатаму, дека догодина ќе се 20 не 16, ни фали ова.
Ако Јанко фати било каква мерна, блиску сме до таа цел. Така беше и таму. Ицо трет у свет во Ц сектор, Предраг со една риба се дигна на табела, ама Зоки и Кајстор не успееја да извадат во А сектор. Да имавме и во А сектор 1 риба ќе бевме 4-ти.
По мене реално достапен е пласманот од 5-8-мо место. Тоа е планина од резултат.
После сликите од стаза, тие се за мене херои. Се гордеам со нив и вака да остане, пак се победници.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:17 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
marks НапишиCOLON
После сликите од стаза, тие се за мене херои. Се гордеам со нив и вака да остане, пак се победници.
АПСОЛУТНО!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
marks НапишиCOLON
Момци во Франција бевме 8-ми. На 25 репрезентации. Благодарение на Ицо и Јонче, како сега на Пепи и Мики. Таа година бевме најуспешна екипна репрезентација во Македонија. Има и едно трето место се спомнува од Италија, не знам која година точно, ме мрзи да барам (знае Сергеј), Тони Дуката и Сашо Атанасов освоија трето место. таму учествуваа 6 или 7 репрезентации. Ама се брои и те како. Како во лигата лани 6 екипи, а оваа година 16 екипи. Не е исто, ама исто беше.
Значи, едно прекрасно 7-мо место сега, не прави најуспешни оваа година и се постигнува, во сериозна конкуренција од 20 репрезентации, еден од најголемите успеси во крапскиот риболов. Тоа е чекор напред. Момците заслужија и затоа сум вака делнат цело време. Се борев за лигата, ама ова е круна. За да бидеме сигурни за понатаму, дека догодина ќе се 20 не 16, ни фали ова.
Ако Јанко фати било каква мерна, блиску сме до таа цел. Така беше и таму. Ицо трет у свет во Ц сектор, Предраг со една риба се дигна на табела, ама Зоки и Кајстор не успееја да извадат во А сектор. Да имавме и во А сектор 1 риба ќе бевме 4-ти.
По мене реално достапен е пласманот од 5-8-мо место. Тоа е планина од резултат.
После сликите од стаза, тие се за мене херои. Се гордеам со нив и вака да остане, пак се победници.

Milano, mislam bese 2001 ama ne sum siguren? Petto mesto ekipno od 12 reprezentacii 3 to poedinecno, bronza! Imam i snimka, utre ke ja zakacam da ja najdam kade e ! Toa e zasega najgolemiot uspeh na makedonskiot krapski ribolov na oficijalni natprevari vo organizacija na FIBS !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:24 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
димка дај бре види пак кај тие СТАНЦИТЕ - да не има некое ливче изгужвано :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:27 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Не можам да издржам за ова, го носам од Франција. Во лигата која беше квалификација за тоа СП тимот беше Ицо и Сергеј (Мавровица, Селимли, Крушевско). Сргеј беше баајги зафатен со новата работа, но последното коло дојде во Крушево и не испеглаа со Ицо (јас тогаш ловев со Пепи и со Мечо). Заради низа околности во Франција со Ицо настапи Јонче. Секоја чест за Јонче. Но замислете таму да беа заедно со Сергеј. Не верувам дека тогаш Бојан ќе го поминеше овој наш тим.
Колку и да е скромен, мислам дека Сергеј жали за тоа СП. И сите ние.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:28 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Spaiva НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
После сликите од стаза, тие се за мене херои. Се гордеам со нив и вака да остане, пак се победници.
АПСОЛУТНО!!
A sto od toa na slikite gi pravi heroi ? Dozdot li ?

Malku li kisnele ,se smrznuvale za svoj kef na voda :D Sega kisnat za Makedonija i ima da kisnat dodeka ne svirne svirceto za kraj ! Nekako brzo vi spadna moralot ovdeka na forum ? nema otkazuvanje ima da se borat dodeka ne ja frlat poslednata boila . . . .IMA VREME , uste iznenaduvanja ne cekaat , vo toa sum siguren . . .

A za BAMBUSITE mi e milo sto se gore na tabelata :thumbs_up:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:31 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
а тоа мотката од казакстан ја носеа или таму ја пресекоја :?: :D

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:31 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Нема Спирка, и кај Романциве истиот лист...паднаа у депресија сите после рибава на казакстанциве. :roll:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 1:33 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
а што нас ни менува тоа - пак треба Ц сектор риба да мери а и онај зајакот БЕСО ДА ГО ВАТИ

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS111112113114115ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 63 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum