www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS109110111112113ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:00 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Taka e.
Sepak Fips treba da poraboti. Malku se uspani.
Pogotovo sto vo Evropa ima koj I toa kako bi platile da se lovi so nivna oprema, da kazat deka pobednikot lovel na nivna boila, deka karbonskata cobra na C... frla 120 m. ......

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:07 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Ne mi ni mene jasna sterilnosta na FIBS po ova prasanje ?

Koga mozese Raduta Gjuptinot da gi obezbedi za sponzori: Shimano, Carp Sounder, Nash, Mc'Donalds, Tuborg, Mercedes, Hyundai, Humminbird, Yamaha i dr, moze valjda i FIBS ako malku poveke se zaangaziraat !?

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:11 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Treba da go menjame toj tamo to ne narekuva Fyrom

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:12 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Го заболе Матиоли по се изгледа. Си има еден куп дисциплини, му фукнуеме по 1500 евра секоја репрезентација, за секоја дисиплина и Барбара под рака, де ваму, де таму, дневници, па часови во Падова .....
Треба здрав човек со визија и знаење, како наш Сашо. Па да видиш што е двостран интерес. Ама го држат Мич и неколку како него заедно со овие од ЈАР и иди кутни го.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:14 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sportex НапишиCOLON
Posle razgovor so bivsi ucesnik vecerva na FB, doznav deka vo C sektorot rekata pominuva na oddalecenost od bregot koja e podostapna za prvite nekolku pozicii vo C sektorot, i kade najmnogu se dvizela malku pokrupnata riba. Spored konfiguracijata na terenot tie vo sredinata se najdaleku od staroto korito na rekata pa zatoa i ne mozat da dofrlat. Okolu sredinta na C sektorot trebalo da s frli dobri 150 metra za da se kako taka dostigne staoroto korito na rekata.

Dosta ribi imale dobieno i na solo, preku hraniliste, samo sto podaleku !
Skopjani nekoj , na uliv Tikvesko . .. podolu se od mene , dva dena i dve nojci somce ne vidoa , ni od pola kilo .... gledam kako frlaat od drugata strana , sto podaleku :D kaj mene solidno se vadi som . .. Otidov da gi zirnam tretata vecer pred stemnuvanje . . . ispadna deka se fini lujge i kafe piev . . . Daj trskata mu vikam na eden od niv , ne im pametam iminjata . Ja zemam i ja frlam od raka na 7-8 metri daleku AMA zapiram konecot da ne tone vertikalno . I ja postavuvam na drzac . . . . Sto napravi bre mi vika SK pa olovoto ti dojde pod noze :D Ako mu velam vardi samo sega ubavo . . . si otidov kaj mene i ne pomina pola sata slusam vreva ..olkav e tolkav e vamu ce vadam tamu ce go vadis :D Ide po temnica kaj mene i mi se fali . . . . 9kg somce fanal :D E sto bese kako bese , slusaj mu vikam , frlajte blisku , od ovaa strana e KORITOTO na rekata .. .pa sto ima vrska mi veli toj :head_bang: :head_bang: Sto ima vrska me prasa zamisli ?? A sakaat som ili krap da lovat :head_bang: :head_bang:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:16 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas ne vidov takvi sponzori na ova Svetsko.
Toa se stvarno neiskoristeni moznosti kako za organizatorite taka I za firmite/sponzori.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:18 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Pa i ne moraat da brkaat sponzori od Tipot na Yamana i Mc'Donalds, dovolno e da gi iskontaktiraat renomiranite firmi za prozivodstvo na krapska oprema i prihrana i ke imaat polna kapa pa i samo 5% od niv da se odzvat na povikot, a sigurno ke ima i zainteresirani megju niv, imajki vo ozbir kolku pari frlaat po reklami i promocii!

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:19 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Вака е подобро да се чекаат резултати, ај нека им е со лесно тамо...мораше акција, збудалевме во спротивно. :D

[ img ]

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:25 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Posle razgovor so bivsi ucesnik vecerva na FB, doznav deka vo C sektorot rekata pominuva na oddalecenost od bregot koja e podostapna za prvite nekolku pozicii vo C sektorot, i kade najmnogu se dvizela malku pokrupnata riba. Spored konfiguracijata na terenot tie vo sredinata se najdaleku od staroto korito na rekata pa zatoa i ne mozat da dofrlat. Okolu sredinta na C sektorot trebalo da s frli dobri 150 metra za da se kako taka dostigne staoroto korito na rekata.

Dosta ribi imale dobieno i na solo, preku hraniliste, samo sto podaleku !
Skopjani nekoj , na uliv Tikvesko . .. podolu se od mene , dva dena i dve nojci somce ne vidoa , ni od pola kilo .... gledam kako frlaat od drugata strana , sto podaleku :D kaj mene solidno se vadi som . .. Otidov da gi zirnam tretata vecer pred stemnuvanje . . . ispadna deka se fini lujge i kafe piev . . . Daj trskata mu vikam na eden od niv , ne im pametam iminjata . Ja zemam i ja frlam od raka na 7-8 metri daleku AMA zapiram konecot da ne tone vertikalno . I ja postavuvam na drzac . . . . Sto napravi bre mi vika SK pa olovoto ti dojde pod noze :D Ako mu velam vardi samo sega ubavo . . . si otidov kaj mene i ne pomina pola sata slusam vreva ..olkav e tolkav e vamu ce vadam tamu ce go vadis :D Ide po temnica kaj mene i mi se fali . . . . 9kg somce fanal :D E sto bese kako bese , slusaj mu vikam , frlajte blisku , od ovaa strana e KORITOTO na rekata .. .pa sto ima vrska mi veli toj :head_bang: :head_bang: Sto ima vrska me prasa zamisli ?? A sakaat som ili krap da lovat :head_bang: :head_bang:
Скопјанчишта неписмени. Лесно ти е тебе кога вукојебина ја знаеш подобро од твојата дневна соба.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 28, 2013 12:29 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
Ова го најдов кај Казакстанцине, објавено пред 5-6 минути

[ img ]

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS109110111112113ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 50 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum