www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 11:17 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2425262728ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 5:36 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON
Доцна синоќа се вратив од пат. Криво ми е што не успеав да ги испратам момците. Им пожелувам успех и интересно натпреварување. За сите оние што будно ја пратат приказнава е вредно да се напомене дека конкуренцијата е исклучително силна. Убаво е да навиваме и да се надеваме на успех, на медал. Сепак, иако индивидуално имаме врвни квалитети, има многу подобри репрезентации и реално, секој пласман меѓу првите 10 е за респект. Да имаме во предвид дека многу фактори се во игра (ксмет при влечење за добра-ловна позиција, добра опрема, добри мамци, добра логистика и многу други). Едно е сигурно. Секој од нашиве момци сака и ќе даде се од себе да постигне успех, да се докаже и кај нас и пред светот. Ние само треба да бидеме трперливи и да навиваме, зошто сега сме едно, нивниот успех е и наш успех.

За влечењето позиции.
Според досегашните случувања Репрезентацијата приложува однапред список која е екипа (дуо) А, која е екипа Б и која е Ц. Вообичаено првопласираниот во лигата е А, второпласираниот е Б и третопласираниот е екипа Ц. Ако е така значи:
ЕКИПА А = Пепи и Мики
ЕКИПА Б = Јане и Оли
ЕКИПА ц = Ицо и Даниел
Првото влечење е за редослед на извлекување. Второто влечење е која екипа во кој сектор ќе лови.
На пр. Екипа А во Б-сектор, екипа Б во Ц- сектор и екипа Ц во А- сектор. Третото влечење е на која позиција (бокс ) ќе се лови. На пример екипа А лови на Б-18, екипа Б на Ц-10 и екипа Ц на А-4. Некојпат се случувало второто влечење да биде споено со третото. Како и да е, распоредени се отприлика рамномерно секоја репрезентација да има една екипа околу отварачите или затварачите на сектори (крајните позиции како 1, 2, 3 или 4), една да биде измеѓу средина и краевите и една околу средината.
Бистро нека им е.
Kako mozes da si ja potcenis sopstvenata reprezentacija , ne mi e jasno :foottap:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 5:43 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Najbitnoto deka site se OK imase mali problemi so nastinki, glavobolki, zdrvenost, ukocenost no na vreme se reagirase i sega e se minato. Tuka e toplo pa se gledame. Internet t.s. wifi ima samo na recepcija pa ke izvestuvame od tuka. Na staza i vo bungalovote nema wifi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 7:03 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Keltan НапишиCOLON
marks НапишиCOLON
Доцна синоќа се вратив од пат. Криво ми е што не успеав да ги испратам момците. Им пожелувам успех и интересно натпреварување. За сите оние што будно ја пратат приказнава е вредно да се напомене дека конкуренцијата е исклучително силна. Убаво е да навиваме и да се надеваме на успех, на медал. Сепак, иако индивидуално имаме врвни квалитети, има многу подобри репрезентации и реално, секој пласман меѓу првите 10 е за респект. Да имаме во предвид дека многу фактори се во игра (ксмет при влечење за добра-ловна позиција, добра опрема, добри мамци, добра логистика и многу други). Едно е сигурно. Секој од нашиве момци сака и ќе даде се од себе да постигне успех, да се докаже и кај нас и пред светот. Ние само треба да бидеме трперливи и да навиваме, зошто сега сме едно, нивниот успех е и наш успех.

За влечењето позиции.
Според досегашните случувања Репрезентацијата приложува однапред список која е екипа (дуо) А, која е екипа Б и која е Ц. Вообичаено првопласираниот во лигата е А, второпласираниот е Б и третопласираниот е екипа Ц. Ако е така значи:
ЕКИПА А = Пепи и Мики
ЕКИПА Б = Јане и Оли
ЕКИПА ц = Ицо и Даниел
Првото влечење е за редослед на извлекување. Второто влечење е која екипа во кој сектор ќе лови.
На пр. Екипа А во Б-сектор, екипа Б во Ц- сектор и екипа Ц во А- сектор. Третото влечење е на која позиција (бокс ) ќе се лови. На пример екипа А лови на Б-18, екипа Б на Ц-10 и екипа Ц на А-4. Некојпат се случувало второто влечење да биде споено со третото. Како и да е, распоредени се отприлика рамномерно секоја репрезентација да има една екипа околу отварачите или затварачите на сектори (крајните позиции како 1, 2, 3 или 4), една да биде измеѓу средина и краевите и една околу средината.
Бистро нека им е.
Kako mozes da si ja potcenis sopstvenata reprezentacija , ne mi e jasno :foottap:
Кај виде Келтаниусе потценување. Кога правиш ранг или било каква категоризација во било кој спорт, се вртиш малку наназад. Дај боже да сум ги потценил ( потценување е да тврдам дека не ги бива, дека не знаат, дека не можат или сл.) и да донесат медал.
А дека ќе ти биде јасно, од тебе зависи, не од мене.
Има причини што тврдам дека има репрезентации со далеку поголемо искуство и успеси. Барем до сега.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 7:54 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
А дека ќе ти биде јасно, од тебе зависи, не од мене.
Има причини што тврдам дека има репрезентации со далеку поголемо искуство и успеси. Барем до сега.

Apsolutno se soglasuvam so tvojot post profesore,vo skromnosta e goleminata na lugjeto,ekipite ,reprezentaciite i sl.Da se potsetime kako gi isprativme kosarkarite vo Slovenija (pa Ivona dva dena dezurase na plostad kako dezuren reporter)so golema euforija ,mislam deka podobro ke bese da gi precekame euforicno.Inace isprativme odlicni reprezentativci koj ke se pretstavat najdobro i duri ke dadat poveke i od maksimumot vo toa sum 10000000000% ubeden.Samo neka gi sluzi zdravje i da imaat malceeee sreka rezultatot ke si dojde.BISTRO momci,dobro aklimatizirajte se i MAKEDONIJA e so vas.POZDRAV :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: PS.Bez razlika na plasmanot vie ste nasite borci i heroi vo Portugal napravete sve sto e do vas i Makedonija da zastane na svetskiot piedestal vo krapski ribolov.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 8:03 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Во Португалија е најдоброто што го имаме ( според мене ) .
Што и да направат овие момци , јас лично ке бидам горд на нив :NotWorthy: :NotWorthy: :NotWorthy:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 8:31 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Потполно се сложувам Тафта. Некаде погоре кажав дека тие се моментално најдобри и тоа го докажаа оваа година. Ќе одработат максимално сигурен сум. Голем успех е одењето во Португалија, средена Федерација. Се вети, се исполни. Респект. Се повеќе луѓе ќе веруваат во целата работа. А што би значел медал за крапскиот риболов во Македонија, можеме само да претпоставиме (на Црничани-Истатов ќе биде претесно по се изгледа).

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 9:40 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Ице доста беше спиење , барем над 100 кг да имаат првите три екипи поединечно ...
Професоре , мислам дека ИСтатов ке треба да се потруди да го среди езерото за следната година ...

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 10:32 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Постовите за Црничани се префрлени во истоимената тема..
http://ribar.com.mk/forum/viewtopic.php ... &start=660

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 10:41 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПон Jун 27, 2011 12:17 am
МислењаCOLON418
ТафТабиТ НапишиCOLON
Ице доста беше спиење , барем над 100 кг да имаат првите три екипи поединечно ...
Професоре , мислам дека ИСтатов ке треба да се потруди да го среди езерото за следната година ...
Muabetot mi bese deka na Prilepsko ni organiziraa edno kolo vo mart ilipocetok na april bese od tri dena tamu cetiri dena vrnese duri radi grmezi I gi sobiravme parabolicite I bevme primorani da :eatdrink: I :s) toa I professorot ubavo go znae :( pozdrav inace sto se 100 kila ,toa e edna dobra vecer na crna mamba baits AMA pod uslov da ne granicis so Ico zajakot so boksovite


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 23, 2013 11:09 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Ona sto e najbitno kako sto rekov deka stignavme zdravi i zivi. Slovenskata reprezentacija imase soobrakajka vo Venecija i ednoto kombe totalka udar na drugo vozilo vo nivnoto predno trkalo. Vtoroto im se rasipalo pa stignato e samo edno kombe i utre treba da vidime na sostanokot dali ke im dozvolat da pocnat bez edna ekipa a podocna da dojde i tretata. Sega ke vi pratam sliki od stazata koja e problematicna i podelena uste na edno mesto a rastojanieto pomedju sektor A i B nema dovolno rastojanie. Se ke vidime utre kako ke odi.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2425262728ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 62 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum