www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 7:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 4:53 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Nikoj ne sponzorira trski ili pak masinki pa da ostane za ponatamosna upotreba,pretpostavuvam deka najvece pari odat za hranata i nekoj siten pribor koj 90% ke ostane vo portugal i na dnoto od ezeroto.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 6:08 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Ве читам и ви се чудам за тоа како барате продавниците да даваат спонзорство за репрезентацијата.

Прво претприемачите на нашите продавници некогаш крпат едвај крај со крај, а второ е тоа што едниот од сите тие што имаат крапска опрема продаваше вештерки на пазар, другиот и таа опрема што ја има е стара со години а останатите не се заинтересирани за спонзорство од проста причина што на крајот на краиштата не треба да бидат затоа што и онака крапџиите ретко купуваат од кај нив.

Карпологија Белград спонзорира затоа што го држи да не речам пазарот во Македонија, скоро секој крапџија кај нас има по некоја опрема или од Србија или од Карпологија како продавница, па оттука и Киза спонзорира - затоа што има интерес.

Нема што да ги повикувате претприемачите да ви спонзорираат репрезентација кога и онака никој не пазари од нив, а пак не поминува ни она веќе „Не носат добра роба затоа не купуваме од кај нив“.

Многу добро се знаеме ние Македонците какви сме.

Да им посакаме мирна вода и добар улов на Македонските репрезентативци.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 6:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Razbiram sto sakas da kazes ama ne e bas taka .Koga bi donirale , bi ja dobile simpatijata kaj drugite ribolovci .Plus so doniranjeto kazuva kakov covek e sto e dosta bitno , koga imal srce da donira , pomali se sansite deka e nekoj prevarant koj ce mi prodade konec stoen na polici godini ... Ovaj nastan ne zasega site nas , ima li nekoj sto ne saka nasite da se vratat so zlato ? Mora li krapcija da bides ? Ne , sekoj makedonec ce se gordee , bil ili ne bil ribolovec . . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 9:00 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Imas vo zivo LIKE od Zajko

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 9:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
:D kade e zajko , na velesko ili mesi topcinja.. Od mene ce dobi LIkE samo ako se vrati so medalja :D

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 10:09 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
site 32 kg napraveni a del i zamrznati.Deneska dojde Milco na pomos i mu blagodaram mnogu.Sega trgnuvaat od utre drugite da mesat.

ako 15 paketcinja jadicinja po 1,5 eur nabavna e skapo neka ni gi dadea po nabavna ne sega.Bilo koja godina Sakas da kazes ke osiromasis hovitz od tolku,ili od 3 saka,ili od 30 olova.Sponzorstvo nemora da bide 500 eur.I ne e samo reprezentacijata.Za bilo sto sto se desava.Eve imavme drzaven cup,pa takmicenja sega Globocica.
Ako sakas da prodavas mora da dades odnosno da se reklamiras.
Keltan potpolno e vo pravo.


Spire zatoa od Srbija pa nagore federacija ima menadzeri koi ja brkaat taa rabota odnosno gi snabduvaat reprezentativcite so sve ona sto ovde nie go kupuvame ili go dobivame gratis.Togaas mora i treba da ostane vo federacija i za ostanatite idni reprezentacii

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Сеп 15, 2013 10:36 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Јанко те разбирам ама ние Македонците си имаме проблем со менталитетот, затоа нема прогрес.

Не треба само да имаш продавница за риболов, треба да си менаџер, вешт претприемач и да знаеш да работиш со купците. Ние тоа го немаме.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 16, 2013 12:41 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
JaneMK НапишиCOLON
Spire zatoa od Srbija pa nagore federacija ima menadzeri koi ja brkaat taa rabota odnosno gi snabduvaat reprezentativcite so sve ona sto ovde nie go kupuvame ili go dobivame gratis.Togaas mora i treba da ostane vo federacija i za ostanatite idni reprezentacii
па јас мислев дека е така како што кажуваш, мислев дека тие донации, спонзорства и друга помош која се дава оди кај некоја комисија во МРФ(пример- НАТПРЕВАРУВАЧКА) и некој таму прави некоја стратегија и тие се лица кои ја МЕНАЏИРААТ целата работа со се што е потребно за овие натпревари е сега дали им требаат уште мнеџери или пак не тие си знаат ама за наредната год нека си пишат во тефтерот што им треба(кобри, сакови, ракети, спомбови и .....) а ова што некој им подарил на екипите опрема со здравје нека си го работат и служат

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 16, 2013 12:54 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONВто Ное 30, 2010 3:15 am
МислењаCOLON1683
Jane definitivno e vo pravo, Howits prodavnicite ako se siromavi se siromavi od mnogu ne od malce, pa najmalce 50 tina prodavnici niz cela MKD ima za ribolov od tie 20 se uspesni i solidni so oprema, pa nema da osiromasat od po 2-3 sakovi , konci jadici itn. Kako sto rece keltan sekoj mozel po nesto sitno da donira ke se sklopea dosta raboti ama aj...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Сеп 16, 2013 1:11 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Prodavnici , zatoa dinar od mene ne videle godini . . . :D ajde vaka , ako 100 kolegi od forumov dadat po 100 denari donacija , jas ce dadam 3000 denari .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 51 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum