www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 5:27 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS24»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONВто Maј 07, 2013 11:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
А најдобро би било да ја оставите тревата како што е и да не дирате ништо од тоа, зашто само ќе му го нарушите природното живеалиште на крапот и ќе се заебат еден куп работи...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:32 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Предраг НапишиCOLON
Сектори нема да има -барем не оваа година. Сите три кола ќе си бидат на исти начин влечење на позиции и на кој каква среќа :ok_ok:

За првото коло нема да се коси тревата што не значи дека за второто и третото коло дека (по мое мислење) со паѓањето на нивото на водата од 1м. висина -неколку метри должина тревите ќе бидат на некој си 5м од обала. Тогаш ќе се коси барем на секоја позиција појас-канал помеѓу теревите, а ако може и комплет.

Секој бокс ќе биде поделен со јажиња и бови и овие нема да се менуваат за сите три кола, некоја позиција ќе има поголема водена површина а некоја помала, но тоа ќе биде за сите исто-три кола и повторно кој како ќе извлече.

И информација дека тревите се комплет излезени на вода и лесно се видливи- не мора да се маркираат :crazy:

Значи ако имаш ксмет за влечење на подобра позиција може да се надаш на резултат ако не ќе дремеш три дена..како пијан на ограда :(
Во оваа ситуација останува да се надеваш само на среќа...не може некој да влече три кола три или слични позиции :nono: ...а неко ј да прави кеиф....во ваква ситуација нема ама баш никаква рамноправност.
Мора барем прво и второ коло екипите да ротираат ,,барем со страните..вака не ја бива работата

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:37 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
SALE CARP НапишиCOLON
Предраг НапишиCOLON
Сектори нема да има -барем не оваа година. Сите три кола ќе си бидат на исти начин влечење на позиции и на кој каква среќа :ok_ok:

За првото коло нема да се коси тревата што не значи дека за второто и третото коло дека (по мое мислење) со паѓањето на нивото на водата од 1м. висина -неколку метри должина тревите ќе бидат на некој си 5м од обала. Тогаш ќе се коси барем на секоја позиција појас-канал помеѓу теревите, а ако може и комплет.

Секој бокс ќе биде поделен со јажиња и бови и овие нема да се менуваат за сите три кола, некоја позиција ќе има поголема водена површина а некоја помала, но тоа ќе биде за сите исто-три кола и повторно кој како ќе извлече.

И информација дека тревите се комплет излезени на вода и лесно се видливи- не мора да се маркираат :crazy:

Значи ако имаш ксмет за влечење на подобра позиција може да се надаш на резултат ако не ќе дремеш три дена..како пијан на ограда :(
Во оваа ситуација останува да се надеваш само на среќа...не може некој да влече три кола три или слични позиции :nono: ...а неко ј да прави кеиф....во ваква ситуација нема ама баш никаква рамноправност.
Мора барем прво и второ коло екипите да ротираат ,,барем со страните..вака не ја бива работата

:thumbs_up: :~~ :ok_ok: :shake_hand:

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:38 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Ако една екипа била на едната страна, следното коло .. обавезно ќе мора на другата.

Ѓон позиција е ѓон. Нема тука знаење, гачки - прикаски.

Ако не, како вика Шепецан, јуполки - 4 комада и армада од ракетки.


Последна промена од 1 на howitz, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:38 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе прво коло добро иде некако да се испеца со класика влечење па со среќата секоја, али 2-ро и 3-то...
Нема зошто да не со поделиме.

Тие што биле на една страна во 2-ро, 3-то автоматски влечат за друга страна... :roll:

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:41 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Moze da napravite i poludelegiran zreb,primer ako vo prvo kolo vleces pozicija 11,vo vtoro ke se otsrani taa pozicija od zrepkata i nema da mozes pak da ja izberes pa kolku srecen ili maler da si.Vo treto kolo gi isfrlas i pozicite od prvo i vtoro.taka da kako i da e tri kola tri razliciti pozicii ti se zagarantirani.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:42 am 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:11 pm
МислењаCOLON819
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Spaiva НапишиCOLON
Абе прво коло добро иде некако да се испеца со класика влечење па со среќата секој, али 2-ро и 3-то...
Нема зошто да не со поделиме.

Тие што биле на една страна во 2-ро, 3-то автоматски влечат за друга страна... :roll:
Апсолутно :~~ :lepi:

_________________
www.ribar.com.mk


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:44 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Фер плеј е да се измешаат позициите, а не рекла - казала после, ја тебе, ти мене .. ама јас таму .. тебе 2 пати доле, мене 2 пати горе итн. Секое коло различна позиција и во две кола на различни 2 страни од езерото.

Тоа дека за „сите е исто“ со такви треви особено од страната на патот кога ќе се симне водата, мало морген бате.. таму ни Дедо Стефан со цела Руска Епархија не ти помага.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:46 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
howitz НапишиCOLON
Фер плеј е да се измешаат позициите, а не рекла - казала после, ја тебе, ти мене .. ама јас таму .. тебе 2 пати доле, мене 2 пати горе итн. Секое коло различна позиција и во две кола на различни 2 страни од езерото.

Тоа дека за „сите е исто“ со такви треви особено од страната на патот кога ќе се симне водата, мало морген бате.. таму ни Дедо Стефан со цела Руска Епархија не ти помага.

ќе се издеси позиција 3 да постане секоја позиција на езерото и да мораш да фрлаш у 30цм вода директно пред род под, зашто следно чааре тие 120+ метра...

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: СЕКТОРИ И ПОЗИЦИИ
ТемаИспратеноCOLONСре Maј 08, 2013 12:49 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Абе нема потреба од компликации...

1-во коло: Сите влечат без поделби.
2-ро коло: Влечеш сектор, па позиција.
3-то коло: Влечеш позиција од секторот кој ти останал.

Просто како грав. Вака мислам и класниов предложи, што за мене по логика е ОК!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS24»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 77 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum