www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 5:30 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Дек 28, 2012 1:00 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONПет Maр 16, 2012 11:59 pm
МислењаCOLON487
Dule ke go vozi avtobusot i ke bide odgovoren za prevodi :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Дек 28, 2012 1:13 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ico baits НапишиCOLON
ne e smosno za avtobusot nego najdobro resenie,,
Воопшто не е смешно и најсериозно го мислам тоа. Сатисфакција е и оној што не такмичи да може да дојде да помогне и да види како е на СП. Веројатно, ако нешто и остане да се партиципира (не дај боже) испаѓа многу поефтино за сите во однос на превозот.
ПС
Не верувам дека некој тоа ќе го направи во лична режија. Скапо е. Ова е шанса и да се види Португалија и најважното, СП во лов на крап. Па опреми, па славни имиња, па дружење, па искуства, па навивање.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 12:38 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Темава КАКО на СП во КРАПСКИ РИБОЛОВ (општо) треба да постави општи услови за успех. Се спомнаа некои корисни и битни работи како финансии, добар раководен тим со логистика, усогласени, квалитетни и издржливи натпреварувачи. Треба клима и атмосфера за работа, разбирање и толеранција. Стилот со кој докажуваме дека нешто знаеме (а другиот или другите не знаат) кај нашиот менталитет е многу битен. Умереноста, со давање предност на податоците и суштината на расправата, без придавки за личностите и нивните постапки и тврдења ја оставаат суетата на маргините и ја зголемуваат можноста за успешна расправа, која води кон конкретни чекори и реализации. Оценката за нашите вредности треба да ја дадат другите, а не ние самите за себе.

Сега за сега, добро ни оди. Нели?

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 12:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Od mene sovet bi bil kolku mozete poveke ucesnici vo ligata soberete se i idete na trening
Pokazete si i rabotete so razlicni taktiki , na kraj kazete si gi megusebno .
Ke dojde ligata site ke ja znaete taktikata i neka si pobedi toj sto ke si pobedi , i neka se sfati kako edno druzenje:)
Malku tesko e ostvarlivo ova kaj nas ,ama mislam taka se gradi eden jak tim za na svetsko .

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 1:27 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ti Cuculovski koga takmicese gi davase li kombinaciite od hrana na drugite kolegi :nono: :nono:

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 30, 2012 1:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Od Vardar sekako deka gi davav :)
I komplet mamci nabavuvav , sto za mene toa za drugite .
A na S.P. Ne mozevme da napravime strategija :(
Ne ocekuvavme deka match lovenjeto ke bide odlucuvacko :(

Zatoa i kazav kaj nas tesko e toa taka da se svati , ama toa e dobro za reprezentacijata :)

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 18, 2013 9:48 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Од 36 страни тема, едвај 12 извадив, :bravo: честитки за конструктивните моабети и секоја чест на содржинските коментари....

....но да се вратиме на темата,.....мене ме интересира дали некој некаде има спомнато да се направи некој фер устен или писмен договор помеѓу тие што ќе се натпреваруваат во лига, да “ако не се пласирам на светско (во лига), се ставам на располагање да помогнам на репрезентацијата со присуство и подршка “......ова во насока џенталменски сите или повеќето тимови/луѓе се нафатат пред лигата да почне и после тоа, кога ќе се види кој се пласираните, тие самите да одберат еден, двајца, тројца од оние кои не се пласирале и би побарале подршка од нив да дојдат со репрезентацијата и да бидат онаа група која следи, снима, се движи, собира информации, ги информира нашите натпреварувачи,некогаш улогата на овие луѓе со некој совет или инфо може да биде клучна за исходот и по сите моабети што ги прочитав овие луѓе се итекако потребни и корисни и не треба да бидат било кои, кој дошол да се прошета, туку некој кој асално ги познава работите......или со пример (не ми замерувајте со примеров) се пласирале три тима во кои го нема Јане, или Ицо, или Предраг, или Маркс,....завршува лигата и трите тима се собираат и се договараат дека некој, еден, или двајца од горенведениве ќе биде Супер да дојдат и да ни помогнат во онаа улога која горе ја пишав.......резултатот ќе биде заеднички, т.е на Македонија,......спомнат ли е овој моебет некаде, или нема атмосфера за истото


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 19, 2013 1:11 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Така беше порано кој се пласира нека му ја миси а останатите не се ангажираат.

ТАКА БЕШЕ !!!!

Сега се некако почна и има тенденции да се изведе на прав пат, па во таа насока може да помине и оваков устен договор. На средбата која ќе ја организираме за посета на езеро црничани ќе се започне за се одпочеток. Имаме позитивна енергија, се врати оптимизмот, другарството, зедничката цел за што подобар пласман на светско првенство.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 19, 2013 1:31 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Тоа е тоа. Јас за Франција не се пласирав. Дојдоа и ме убедија дека можам да помогнам. Си платив како и сите и ко то тамо пева. Што се се случуваше во Франција, знае Ицо и особено Предраг, присутни на форумот. Мислам дека слободно можам да тврдам дека имам претстава што е се потребно. За себе најмалку сакам да зборум, верувајте. Но на крај, после сите борби и непроспиени ноќи, сатисфакција беше успехот на Ицо и Јонче и на целата репрезентација со најдобриот пласман до сега во таква конкуренција. На истото светско дел од логистиката на Србија дежураше качена на дрво, цела ноќ, да не украдат риба Французиве. Некои пак се брчкаа во базените.
Поентата е дека имаме и знаење и срце, ама тешко се будиме. Ни треба силна мотивација, малку да заборавиме на егото и да се употребиме за другите, а во суштина за себе.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Јан 19, 2013 1:11 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Boris -ribar.com.mk НапишиCOLON
Од 36 страни тема, едвај 12 извадив, :bravo: честитки за конструктивните моабети и секоја чест на содржинските коментари....

....но да се вратиме на темата,.....мене ме интересира дали некој некаде има спомнато да се направи некој фер устен или писмен договор помеѓу тие што ќе се натпреваруваат во лига, да “ако не се пласирам на светско (во лига), се ставам на располагање да помогнам на репрезентацијата со присуство и подршка “......ова во насока џенталменски сите или повеќето тимови/луѓе се нафатат пред лигата да почне и после тоа, кога ќе се види кој се пласираните, тие самите да одберат еден, двајца, тројца од оние кои не се пласирале и би побарале подршка од нив да дојдат со репрезентацијата и да бидат онаа група која следи, снима, се движи, собира информации, ги информира нашите натпреварувачи,некогаш улогата на овие луѓе со некој совет или инфо може да биде клучна за исходот и по сите моабети што ги прочитав овие луѓе се итекако потребни и корисни и не треба да бидат било кои, кој дошол да се прошета, туку некој кој асално ги познава работите......или со пример (не ми замерувајте со примеров) се пласирале три тима во кои го нема Јане, или Ицо, или Предраг, или Маркс,....завршува лигата и трите тима се собираат и се договараат дека некој, еден, или двајца од горенведениве ќе биде Супер да дојдат и да ни помогнат во онаа улога која горе ја пишав.......резултатот ќе биде заеднички, т.е на Македонија,......спомнат ли е овој моебет некаде, или нема атмосфера за истото
Ако добро разбрав. Доколку се обезбеди финансиска конструкција за СП, дел од делегацијата (репрезентацијата), да бидат некои од такмичарите кои не се пласирале за логистика на СП. Така работат и ЈАР и Англија и многу други репрезентации. Ако се сеќавам добро зајакот предлагаше сите од лигата на СП. Такмичари кои се пласирале и сите непласирани-логистика. Така е одлично, доколку е изводливо. Јас сум 100% за ова. Не е проблем договорот. Кој сака може да оди. Проблем се паричките. Јас дури и би предложил вака од ракав 5 и 6-то пласираните во лигата, да бидат логистика во репрезентацијата. Заради немање доволно средства, обично така и се правеше, со тоа што истовремено дел од такмичарите кои не се пласираа во репрезентацијата одеа како селектор, менаџер или тренер.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1011121314ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 67 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum