www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 29, 2024 7:33 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:09 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Cekaj be Cucul zasto zboris takvi raboti sto nemaat veze edno so edno, koj moze da ti zabrani da pies nesto sto mozes da go najdes u trafika ???? Znaci redbull ne e DOPING PIJALOK toa da se razbereme odma u start, jas pijam 5-6 redbula dnevno i koj ke mi zabrani da pijam u Liga, nema logika ....za Alkohol,Droga i takvi raboti peki , ama za redbull nema veze...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:10 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Да не се заборави дека опуштањето со енергетски пијалоци во Лига дозволува да натпреварувачите си земат слобода и на СП и да бидат дисквалификувани. Сите натпреварувачи се тестираат пред да почне СП, значи треба да се биде чист неколку дена претходно.

А правилата на CIPS се јасни и гласни, се оди според WADA (World anti doping agency).

Повелете :

http://www.fips-m.org/upload/pdf/antidopingrules.pdf


Последна промена од 1 на howitz, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:11 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Dobro ispi 5-6 red bulla na natprevar i neka ti stegne nekoj doping test ke praime muabet :)

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:13 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Да не преувеличуваме доколку некој испие не еден туку 5 редбула, кој ќе изврши и каде допинг тест во лигата?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:13 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
howitz НапишиCOLON
Да не се заборави дека опуштањето со енергетски пијалоци во Лига дозволува да натпреварувачите си земат слобода и на СП и да бидат дисквалификувани. Сите натпреварувачи се тестираат пред да почне СП, значи треба да се биде чист неколку дена претходно.

А правилата на CIPS се јасни и гласни, се оди според WADA (World anti doping agency).

Повелете :

http://www.fips-m.org/upload/pdf/antidopingrules.pdf

Ред Бул е забранет Даниел.

Ama kude e zabranet howitz ???? Ne mesaj SP i Liga znaci u start pravime muabet za LIGA ...

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Jун 15, 2011 3:06 pm
МислењаCOLON1998
Даниел сега проверив, не рипај одма, горе бев грешка, зошто во некои спортови е забранет.

Вака дечки :

Red Bull Energy Drink does not contain any doping substances nor is it banned for use by professional sports people. In January 2004, the World Anti Doping Agency (WADA) removed caffeine from the list of doping substances. The International Olympics Committee (IOC) agreed to this decision.

Но, премногу ред бул, односно повеќе од 3 веќе е лошо за здравјето и може да рефлектира кон способностите.

Ред бул не е забранет. Ама само РЕДБУЛ!

Не оние косовски енерџи дринкови. Значи според WADA исклучиво ред бул е дозволен од енергетски пијалоци.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:17 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Jун 18, 2012 10:22 am
МислењаCOLON2221
ЛокацијаCOLONSkopje , Macedonia
Daniel , kako sportist profesionalec na sekoj natprevar si dolzen da se odnesuvas kako da si na svetsko.
Ova ti go kazuvam najdobronamerno i od iskustvo .

ako ti se opustas na liga vo Mk . ke si se opustis i na svetsko i OPPP penal diskvalifikacija , zatoa redot i pravilata kako na sp taka i na najobicen nezvanicen kup treba da gi praktikuvas.

_________________
MATCH TEAM SV. STEFAN - OHRID


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:17 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Енергетските пијалоци не се проблем треба да се припази со алкохолот!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
g.cuculoski НапишиCOLON
Dobro ispi 5-6 red bulla na natprevar i neka ti stegne nekoj doping test ke praime muabet :)

Dobro Cucul znaci so tebe ednostavno covek nemoze da se razbere, zboruvaj sto sakas i kako sakas..... REDBULL ne e doping sredstvo nemozes da mi kazes za nego posto go pijam sekoj den i znam sto sodrzi, porcitaj ja sodrzinata na nego i jasno ke ti bide u start ubavo si pisuva RedBull is not containing any doping elements .....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Јан 11, 2013 3:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
g.cuculoski НапишиCOLON
Daniel , kako sportist profesionalec na sekoj natprevar si dolzen da se odnesuvas kako da si na svetsko.
Ova ti go kazuvam najdobronamerno i od iskustvo .

ako ti se opustas na liga vo Mk . ke si se opustis i na svetsko i OPPP penal diskvalifikacija , zatoa redot i pravilata kako na sp taka i na najobicen nezvanicen kup treba da gi praktikuvas.

Dobro Cucul dali ti iskreno mislis deka sum jas padnat od mars ili sum glup :?: :?:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «12345ELLIPSIS11»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 90 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum