www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 9:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 12:24 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
ico baits НапишиCOLON
:lepi: :lepi:
Немој бе Ицо. Потребен си му на овој спорт. Не е време да комуницираш само со смешковци. Имаш што да дадеш, ако навистина сакаш да дадеш. Имаш морална обврска а и во твој интерес е. Само не ги карај класниот и Предраг толку гласно.
ПС
Ако во наредниот твој пост видам само смешковци, идам Велес и има да лапнеш цела пастрмајлија одеднаш.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 12:34 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
:shake_hand:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 1:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Sekoja cest Jane..sekoja cest Dule...mora malku da ja nagazime topkata i da vidime kako i sto ponatamu...a ico....sigutrno go ima karano zenatamu..pa misli deka i na forum treba da kuti :D :D .

Ubavo kaza Jane..za dobri takmicari ....i te kako ima..i ne samo 72..tuku i 100 casa da izdrzat...imame nie mladi deca (so isklucok na Ico...on e star :lol: :lol: :lol: ) sto mozat da ostavat srce na teren...no pred se treba da se simne onoj monopol vo rakovotstvo i razvitok vo nasava drzavicka..
Sme bile na mnogu vodi i kupovi i znaeme sto znaci 72 casa rabota...za nekogo interesno ..za nekogo neizdrzlivo..ete tuka e problemot kaj nas..mislime deka zborot natrepavar znaci relaksacija,druzba i odmor..sosema pogresno..kaza veke zajko veleski sto se treba da poseduva eden ozbilen tim koj ke ne pretstavuva vo svetski ramki..

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 1:07 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
JaneMK НапишиCOLON
Materijalni uslovi-NEMA

Треба да се создадат нели? Треба да дојдат дома и да не замолат, еве ви пари и се што сакате, само одете на СП?

Strucni kadri-NEMA(ima samo plateni "politicki" kadri koi nemaat pojma od ribolov pogotovo krapski i takmicarski),
Се плашам дека ако влезеш во МРФ трета светска војна ќе избие. Треба да се почне со тоа што го имаме.

Natprevaruvaci-ITEKAKO IMA
Е кај се де?

Opstestveni uslovi-AMA BAS NIKAKVI
А да се обидеме да ги создадеме?

Tradicija-Ako poglednes nanazad nikakva(po mene nema tradicija za onoj shto otisol samo na svetsko i na nieden kup.na privatni kupovi nikoj nebil so godini,za nadvor da nezboram voopshto-ogromno iskustvo za ponataka)
Традиција не се гради за година две. Подобро е да ја имаш шансата да создадеш некаква, отколку никаква. Во право си, од дома не се прави успех по телефон и на интернет. Треба и на светско и на купови. Само на светско бараме државата да е и мајка и маќеа, а на ПРИВАТНИ сами сме си организатори.

Zaklucok osven zelba i srce se nema nisto
Е зошто бе Јанко? Зошто? Затоа што се завршува со критика, а без акција тоа е критизерство.

Bev revizor na ligata 2010 i mozam slednovo da go kazam.
? Ти беше понудено заедно со Кокан, ама на старт се откажа бидејќи не сакаше да се расправаш со судиите.

Nie ke imame materijal za svetsko
AKo nema sudii koi ke sudat za odredeni timovi(do sega milion pati napraveno)
Ako nema progleduvanje niz prsti na nikogo pa i na najgolemite krapdzii vo drzavava(do sega milion pati napraveno)
Ako ligata se gleda kako krajno profesionalna rabota i se odi spored pravilnicite pa ako sakaat i site neka se odkazat
Ako se napravi staza od strucni lica ne po kniga nego po iskustvo od krapski natprevari(tuka sme mnogu malku takvi)
Ako se najde sredstva ili pola od niv za informatori i pomagaci namesto da odat pretsedateli i politicari za da se prosetaat(tie nemu trebaat na timot)
Ako site koi sakaat da se natprevaruvaat pocnat da idat na kupovi nadvor od mk i steknat iskustvo koe itekako e potrebno
Ako se najde trener koj ke gi obedini site i site go slushaat kako shto treba.Nemoze eden takmicar da bide pojak od trenerot i da si pravi po negovo pa koj saka neka e.Za toa sledi disfalifikacija za dve naredni ligi kaj sosedite.
Ako se napravat paricni kazni za site ucesnici vo ligata pocnuvajki od komisijata,pa sudiite pa natprevaruvacite oti MAkedonce samo taka svaka.

Ова се суштински проблеми и во потполност се согласувам. Ама се се врти околу гревовите, а никако да ги испереме. Чекаш да те изберат за претседател на МРФ па покољ да направиш? Или ќе седиш од страна и ќе маваш. Или ЌЕ НАТПРЕВАРУВАШ ВО ЛИГА и ќе се бориш против судиски неправди, недисциплирани такмичари, ќе делуваш да се направи оптимална стаза според условите, ќе придонесеш со твоето искуство во правењето сектори, спроведувањето правила и сл.

Koga ke se ispolnat ovie uslovi mozam da kazam deka imame najdobra liga do sega i najdobri timovi na svetsko
Кога ќе се исполнат бе Јане?
Да не се разбереме погрешно, пак ќе кажам. Немам ама баш никакви амбиции за понатаму. Напротив, јас стивнувам.
Помлад си. Имаш тоа што е потребно. Ама фати се еднаш во костец во лигата, напреварите, со судиите, со МРФ, со општеството, заедно со младиве. Бидејќи навистина знаеш што треба да се исправа, ама не од компјутер.

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 1:13 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
daniel_veles НапишиCOLON
Sekoja cest Jane..sekoja cest Dule...mora malku da ja nagazime topkata i da vidime kako i sto ponatamu...a ico....sigutrno go ima karano zenatamu..pa misli deka i na forum treba da kuti :D :D .

Ubavo kaza Jane..za dobri takmicari ....i te kako ima..i ne samo 72..tuku i 100 casa da izdrzat...imame nie mladi deca (so isklucok na Ico...on e star :lol: :lol: :lol: ) sto mozat da ostavat srce na teren...no pred se treba da se simne onoj monopol vo rakovotstvo i razvitok vo nasava drzavicka..
Sme bile na mnogu vodi i kupovi i znaeme sto znaci 72 casa rabota...za nekogo interesno ..za nekogo neizdrzlivo..ete tuka e problemot kaj nas..mislime deka zborot natrepavar znaci relaksacija,druzba i odmor..sosema pogresno..kaza veke zajko veleski sto se treba da poseduva eden ozbilen tim koj ke ne pretstavuva vo svetski ramki..

pozdrav



:ico: :~~ :~~ :lepi: :lepi:

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 1:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Moram javno da go povikam da se prikluci vo temava Sportex....a znam deka e tuka i deka gi cita postovive :D :D :D ...samo nesto mi e mnogu nastrana od seto ova...bas me interesira zosto :lol: :lol: :lol:

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 2:22 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Sportex e vo avganistan

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 2:43 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Најинтересна работа од сето ова е што сите сакаме да биде во ред и сите чекаме некој друг да ни го реши.

Сите имаат течниум на шпулна, но за жал им зарѓале машините.

Дајте бе да направиме план, дајте да се знае што и како.

Кога бродов нема Адмирал, нека има Капетан. Тие не слушаат наредби, тие се извршители.
Капетанов тоне со бродот, не адмиралот.

Нека излезе еден што сака да биде КАПЕТАН, јас ќе газам по луѓе за него.

Ако најдеме Капетан...50% од проблемите сме ги решиле!

Да имав 2 светски позади мене и искуство од 4-5год. јас ќе одев курбан, жртва.

Има ли кандидат за Капетан или нема?

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 2:48 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Одлики за Капетан:
решителност, флексибилност, интегритет, искуство, определба, самодоверба, тимски играч, јак на раце, строг поглед,
неуморлив и најбитно од се - ПАСИЈА и СТРАСТ!

Знам неколку луѓе!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 23, 2012 3:10 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Spaiva НапишиCOLON
Одлики за Капетан:
решителност, интегритет, искуство, определба, самодоверба, тимски играч, јак на раце, строг поглед,
неуморлив и најбитно од се - ПАСИЈА и СТРАСТ!

Знам неколку луѓе!
Чекам да се реши некој, можеби ќе треба да си ја расипе 5-ката ама ќе може и да става единици.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS34567ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 67 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum