www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Maј 18, 2024 3:01 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS12»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Ицо,

Во било која тема, ако ние обични членови, ја “запукаме“ како што е овде “запукано“ од “ недопирливите“ досега ќе летаа пердуви од нашите постови.

Илија,

Јас јавно ти се извинувам што зедов учество во “посерувањето“ на твојата тема.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Stole НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Uf , jas postot od Saso sosema poinaku go citam ...Se cuvstvuva izigran zatoa sto Ribar2011 dade golem doprinos da se organizira Мушичарски Државен куп 2014 Pa i samata inicijativa potekna bas od ovaj FORUM i mislam deka zasluzile da bidat TOCNO izvesteni ......dali e klub ili zdruzenie .... jbg taka jas citam .. . . ..
И ??? Во што е изигран Рибар 2011.... Рибар со средства од ентузијасите во РМ ПОМОГНАЛ во организирањето на мушичарски куп ( тоа беше кога 30-тина рибари на Треска фатија едно рипче ??? Така ??), а со што е изигран форумот баш би ме интересирало да ми се објасни . :mrgreen:
Stole , pa trebalo bar da kazat tocno sto namera imaat .Na kraj kraeva na OVAJ forum se slucija site raboti .Kolku jas pratam OVDE se najdoa musicarite / spisoci na aktivni musicari ...telefoni .. ..etc / OVDE se dogovarase odrzuvanje na natprevari ..kupovi ..... AKO ne bese ovaj FORUM nisto od TOA nemase da se sluci ..bar ne vo dogledno vreme .Malku li e toa ?
I na kraj mala doza ljubomora nikogo ne ubila , cak e preporacliva ...te tera da bides uste podobar . .. .. . :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:31 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Keltan НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Uf , jas postot od Saso sosema poinaku go citam ...Se cuvstvuva izigran zatoa sto Ribar2011 dade golem doprinos da se organizira Мушичарски Државен куп 2014 Pa i samata inicijativa potekna bas od ovaj FORUM i mislam deka zasluzile da bidat TOCNO izvesteni ......dali e klub ili zdruzenie .... jbg taka jas citam .. . . ..
И ??? Во што е изигран Рибар 2011.... Рибар со средства од ентузијасите во РМ ПОМОГНАЛ во организирањето на мушичарски куп ( тоа беше кога 30-тина рибари на Треска фатија едно рипче ??? Така ??), а со што е изигран форумот баш би ме интересирало да ми се објасни . :mrgreen:
Stole , pa trebalo bar da kazat tocno sto namera imaat .Na kraj kraeva na OVAJ forum se slucija site raboti .Kolku jas pratam OVDE se najdoa musicarite / spisoci na aktivni musicari ...telefoni .. ..etc / OVDE se dogovarase odrzuvanje na natprevari ..kupovi ..... AKO ne bese ovaj FORUM nisto od TOA nemase da se sluci ..bar ne vo dogledno vreme .Malku li e toa ?
I na kraj mala doza ljubomora nikogo ne ubila , cak e preporacliva ...te tera da bides uste podobar . .. .. . :shake_hand:
Келтан ај не мудруј кога и сам знаеш дека со постот филозофираш.

На кого бре и што да кажат ??? Тебе, мене на 1700 членови ?? Ај не биди дете. Што има врска што се договарале на форумов !!! И со што го изиграле ???? Што тука правеле списоци и се договарале ??? Еве кажи СО ШТО СИ ИЗИГРАН ТИ како член на форумов ??? Ти брцнаа у џеб у тенџере ?? Глупости. Тука било договарано одржување натпревари, купови ???!!! Па ако не бил овој форум ќе бил некој друг, трет, ФБ.
Со што е изигран Рибар 2011 ???. Му ги превземаа членовите?? Му станаа конкуренција за некоја идна концесија ??
Еве јас јавно кажувам и 100% сум убеден дека Рибар 2011 во догледно време НЕМА ДА конкурира за концесија. Позицијата во која сега се наоѓа е најлагодна. Без главоболки, а со пристоен фонд на пари со кои лесно се купува популарност.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:34 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Stole, mnogu malky zanes za sto stanuva zbor pa zatoa i go pisuvas ova.

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
E pa ne e taka Stole , ne se filozofii tuku se FAKTI ..... VAKA se sluci ...a kako ce bilo I KOGA ce bilo ako ne bil ovaj forum nikoj ne moze da znae . .Ne branam nikogo i ne drzam strana nikomu , barem jas .Pokusavam da bidam objektiven samo . Sakam samo da kazam deka nema nisto loso vo toa ako site nas ne izvestele za nivnite nameri ....Ne deka nesto mene i tebe i na bilo koj nesto posebno toa ce mu znacelo ama . .. ..
Mene licno mi e bas kef sto se organiziraa musicavive . .. . .. :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:42 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
Stole НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Uf , jas postot od Saso sosema poinaku go citam ...Se cuvstvuva izigran zatoa sto Ribar2011 dade golem doprinos da se organizira Мушичарски Државен куп 2014 Pa i samata inicijativa potekna bas od ovaj FORUM i mislam deka zasluzile da bidat TOCNO izvesteni ......dali e klub ili zdruzenie .... jbg taka jas citam .. . . ..
И ??? Во што е изигран Рибар 2011.... Рибар со средства од ентузијасите во РМ ПОМОГНАЛ во организирањето на мушичарски куп ( тоа беше кога 30-тина рибари на Треска фатија едно рипче ??? Така ??), а со што е изигран форумот баш би ме интересирало да ми се објасни . :mrgreen:
Stole , pa trebalo bar da kazat tocno sto namera imaat .Na kraj kraeva na OVAJ forum se slucija site raboti .Kolku jas pratam OVDE se najdoa musicarite / spisoci na aktivni musicari ...telefoni .. ..etc / OVDE se dogovarase odrzuvanje na natprevari ..kupovi ..... AKO ne bese ovaj FORUM nisto od TOA nemase da se sluci ..bar ne vo dogledno vreme .Malku li e toa ?
I na kraj mala doza ljubomora nikogo ne ubila , cak e preporacliva ...te tera da bides uste podobar . .. .. . :shake_hand:
Келтан ај не мудруј кога и сам знаеш дека со постот филозофираш.

На кого бре и што да кажат ??? Тебе, мене на 1700 членови ?? Ај не биди дете. Што има врска што се договарале на форумов !!! И со што го изиграле ???? Што тука правеле списоци и се договарале ??? Еве кажи СО ШТО СИ ИЗИГРАН ТИ како член на форумов ??? Ти брцнаа у џеб у тенџере ?? Глупости. Тука било договарано одржување натпревари, купови ???!!! Па ако не бил овој форум ќе бил некој друг, трет, ФБ.
Со што е изигран Рибар 2011 ???. Му ги превземаа членовите?? Му станаа конкуренција за некоја идна концесија ??
Еве јас јавно кажувам и 100% сум убеден дека Рибар 2011 во догледно време НЕМА ДА конкурира за концесија. Позицијата во која сега се наоѓа е најлагодна. Без главоболки, а со пристоен фонд на пари со кои лесно се купува популарност.




Stole vece podolgo vreme pokusavas da gi diskriditiras moderatorite a sega pocna i po zdruzenieto....ne znam sto e celta ?

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 8:50 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
saso НапишиCOLON
Stole, mnogu malky zanes za sto stanuva zbor pa zatoa i go pisuvas ova.
Тогаш јавно кажете го “гревот“ на тие луѓе па да ги распнеме на крст. Вака јас останувам на тоа што сум го напишал/

tapa НапишиCOLON
Stole vece podolgo vreme pokusavas da gi diskriditiras moderatorite a sega pocna i po zdruzenieto....ne znam sto e celta ?
За нивна дискредитација нити имам намера нити желба тие сами си се трудат за тоа.
А за Рибар сегашната состојба е таква, се сложил ти или не таа е.

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 9:57 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Moram da se nasmeam :lol:
:lepi:

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 10:06 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Кисела ти е нешто насмевката. :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: МУШИЧКАРСКИ КЛУБ МАТКА
ТемаИспратеноCOLONПон Дек 08, 2014 10:18 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Најпрво честитики за новиот клуб. Убаво што се има планови да оваа дисциплина/стил напредува.

Сакам да прашам.. дали членовите на МК Матка се поборници на C&R и дали истово ќе биде нивна главна одлика или само заложба во новиот клуб?

@Столе

Шефе, како си тргнал ќе да добиеш и ти Чак Норис новела. :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS12»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 9 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum