www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 1:19 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS979899100101ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 6:54 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Keltan НапишиCOLON
Kolku e tesko covek tebe da te svati sto pisuvas . .
Znaci suma sumarum ,nekoj koj pominal dve svetski prvenstva , eden kup drugi natprevari , iljadnici slobodni ribolovi , mnogu razlicni vodi poseteno , nekoj koj tvrdi deka gi ima najdobrite trski za dalecina , seuste ne moze da frla na dalecini koji gi nalaga situacijata i ne moze da im parira na konkurentite vo toa ?
Prvo gi nemam veke tie trski.Vtoro netreba da isfrlis ednas nego treba 2000 pati vo denot .Toest daleku sum zad tie i nikogas nesum se ni merel so niv zosto gi znam koi se i sto se.Kolku mozam da zafrlam do sega situacijata tolku mi nalagala.Ocigledno odsustvoto od natprevari gore vo drugite drzavi si go pravi svoeto.
Iskustvoto od natprevari se vide.sepak se smeni taktitka i se fati riba.Informacijata kasnese.A koga fakas svetsko se dogovaras kako reprezentacija.Ne si otisol tamu sam da lovis nego timski.Netreba ti da bides prv nego site tri ekipi.A jas koga se dogovaram stojam na toa bez razlika dali mislam deka e ispravno ili ne.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:04 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
JaneMK НапишиCOLON
Informacii od pozadina frcea na site strani sekoi 5 min i site bea razlicni.znaci nemase edna asalna informacija koja bi mozel da ja iskoristis.Ustvari sekoj si fakase na nekoj negov nacin koj mu daval rezultati na trening a nie lutavme.
Korordinacija vo pozadina nikakva za razlika od lani(sekoja cest na Vasil).Mene nemitreba nekoj da me uci vo boks ama mi treba informacija prava na vreme.
JaneMK НапишиCOLON
.....
Pred se treba da se ima logistika spremna na zrtvi do kraj kako lani vo Portugalija,pozadinski luge koi itekako se razbiraat vo takmicarskiot ribolov(ova e edna od najbitnite raboti)

Krivci nema.site nie sto bevme sme vinovni.
Cekaj sega malce koga prvpat procitav si mislev loso si se izrazil no po vtorpat nece da e toa,znaci nekoj se zaebaval tamu a ne rabotel ona za sto bil poviknat.
Ajde sega vaka ovie bea logistika vo Italija.Vasil K,Ico,Pepi,rezervite(Marks,ortak mu ne go znam) i uste eden dvaica koi ne gi znam po ime kapiten,selektor 7 dusi (onie so bradi i brkovi ne gi brojam tie se samo dekor koi navodno odat na niven trosok,maleri zivi bel den ne vidovme,kade se oni samo kompiri)
Isto i Krste spomna nekoe ima Capan vo slicen kontekst ili bar taka razbrav.
Znaci nekoj od niv si gi zanemaril dolznostite i zosto e del od reprezentacija,ako ima takvi zosto gi kriete,ako bilo taka kazete gi ili ke molcime za da naredna godina pak se setaat na drzaven trosok.
Nemoze samo takmicarite da ni bidat krivi ako ima vistina vo dvata citata.

[ img ]

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:11 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
ако не ги знаеш кој се и што им било улогата не туку пишувај безвезе, ти кога ќе направиш 5% од тоа они што направиле јави се


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:20 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Vo povece postovi od povece takmicari se pisa muabet deka logistikata ne rabotela kako lani,deka kasnele so informacii ili bile pogresni od rakav............a ti majstore ako ne citas dobro tvoj problem i nema potreba jas da davam ni 0,5% jas ne dobiv nisto od toa.......jas sum navivac isto kako vo bilo koj sport,jas sum dal za federacijata kolku treba zakonski 400denara legitimacija.
Valjda znaes sto e navivac,sedi pred televizor i gleda.

takmicar pisuva deka 3 dena ostanale so prazni motoroli potocno takvi bile od start nefukcionalni.........i red drugi zalbi na logistikata
Ustvari ne me ni zanima,ali koga vece se zalam na nekogo ima so ime i prezime da gi pisam TOJ I TOJ i kraj.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:25 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
кога веќе се жалиш жали се како што треба, а не да спомнуваш конкретни луѓе со бркови и бради кои биле малери, тие луѓе готвеа, бараа храна за репрезентативците, бараа спонзори, превоз и куп други работи,....само за споредба босанците ги имале пратено како кучиња, ни храна не им донеле, никој во бокс не ум влегол......нашата репрезентација две години по ред има солидна човечка и секаква друга подршка од тој аспект, јане мислеше на друга логистика, а ти лупеташ тука.....следниот пат кога ќе ти текне така да навиваш на стадион да одиш, а не тука....


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:26 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Kolku e tesko covek tebe da te svati sto pisuvas . .
Znaci suma sumarum ,nekoj koj pominal dve svetski prvenstva , eden kup drugi natprevari , iljadnici slobodni ribolovi , mnogu razlicni vodi poseteno , nekoj koj tvrdi deka gi ima najdobrite trski za dalecina , seuste ne moze da frla na dalecini koji gi nalaga situacijata i ne moze da im parira na konkurentite vo toa ?
Prvo gi nemam veke tie trski.Vtoro netreba da isfrlis ednas nego treba 2000 pati vo denot .Toest daleku sum zad tie i nikogas nesum se ni merel so niv zosto gi znam koi se i sto se.Kolku mozam da zafrlam do sega situacijata tolku mi nalagala.Ocigledno odsustvoto od natprevari gore vo drugite drzavi si go pravi svoeto.
Iskustvoto od natprevari se vide.sepak se smeni taktitka i se fati riba.Informacijata kasnese.A koga fakas svetsko se dogovaras kako reprezentacija.Ne si otisol tamu sam da lovis nego timski.Netreba ti da bides prv nego site tri ekipi.A jas koga se dogovaram stojam na toa bez razlika dali mislam deka e ispravno ili ne.
A sto barase da odis vo liga koga znaese deka ne te biva Jane ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:28 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Jas mnogu ubavo napisav deka site sme krivi,dzabe logistika ako nemozes da isfrlis 130+,dzabe isfrlas ako nemas logistika,Moja greska sto ne se nametnav na druga taktika nego po dogovoreno.Vasil bese najdosleden vo sve...

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:35 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Crven НапишиCOLON
кога веќе се жалиш жали се како што треба.......
Jas ne se zalam na nikoj i nigde,a da bev tamu imase da gi zemam motorolite i vo elektranata direktno pes da gi napolnam da mozat timovite da komuniciraat.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:47 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Ное 12, 2010 9:34 am
МислењаCOLON1930
Crven НапишиCOLON
кога веќе се жалиш жали се како што треба, а не да спомнуваш конкретни луѓе со бркови и бради кои биле малери, тие луѓе готвеа, бараа храна за репрезентативците, бараа спонзори, превоз и куп други работи,....само за споредба босанците ги имале пратено како кучиња, ни храна не им донеле, никој во бокс не ум влегол......нашата репрезентација две години по ред има солидна човечка и секаква друга подршка од тој аспект, јане мислеше на друга логистика, а ти лупеташ тука.....следниот пат кога ќе ти текне така да навиваш на стадион да одиш, а не тука....
Црвен,
Што толку скокаш кога самите НАТПРЕВАРУВАЧИ напишаа дека логистиката им била ТАПА, останале без комуникација и којзнае што све друго имало, а кое не го напишаа.
А колку што гледам од сликите биле “један на једнога“. :mrgreen:

_________________
Бора Чорба....“Како је лепо бити ГЛУП, О како је лепо бити ГЛУП“ ..


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Сеп 30, 2014 7:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Capan dogodina ke odi 8-)

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS979899100101ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 53 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum