www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 3:25 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7172737475ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:55 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Ne se slagam ama ic deka ne moze da se odbere tim ! Moze i toa kako i samo taka ce imame najdobroto od Makedonija .... i moznost so mala pomos od federacija , drustva , odabranite da se usovrsuvaat po site osnovi . .. . ligata gledas i sam sto nudi . .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:57 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
tapa НапишиCOLON
Коментар на претседателот на крапската секција во бугарската риболовна федерација !
Никакви критики во целата тема, се осеќа доза на разочарување но никој не се напаѓа, дечките кога ќе се вратат ке ги пренесат своите впечатоци од самиот натпревар.
Инаку репрезантацијата беше спремна како никогаш досега!



da im pozajmime eden do dva dva strucnjaka od zad tastatura , da im gi sogledaat nedostatocite :D[/quote]

Daj link do forumot . . . . kajne problem :D samo ce moras preveduvac da bides , ne znam bugarski ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 30, 2011 10:40 pm
МислењаCOLON1139
ЛокацијаCOLONSkopje
ehhhh....ti ne znajs ebago :D

_________________
se sto mozes da kupis so pari ne e skapo !!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 9:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
eve be gi znaes site gore dole po ime i prezime,site sto znacat nesto vo ovoj sport,pisi sest clena od niv dole da vidime.Ili mozda mislis na nova ekipa.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 10:00 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Inace .. Tapa , bez prevod . . .KRAJNO spremna bese hrvatskata reprezentacija i DOKAZA deka e !! A bugarite i site drugi luzeri mozaat da baraat izgovori kolku sakaat .Toa e vistinata . ..

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 10:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
резултатот е тој што е такмичарите дадоа се од себе и им честитам искрено и од срце.

според мене, потфрливме со тактика, не ни успеа тоа што беше зацртано од целата организација. ако успееше ке ве величавме сега ке мора да има признавање на грешките и каде се се потфрлило да се каже и да се изанализира

да се чита, запамти и да се научи за да нареден пат некои не се направат пак

нај добронамерно кон сите, сакате кажете сакате не

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 10:06 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONНед Maј 01, 2011 1:26 pm
МислењаCOLON3505
vladaBG, on 27 Sept 2014 - 10:15 PM, said:

realno gledano 9.mesto i nije neki neuspeh,to je gornji deo tabele preko pola....
to sto smo mi navikli da uvek kao mi zbog necega ne znam samo zbog ceka i kog razloga u svemu mora da budemo najbolji i naj naj to je druga stvar....

bosanci ne uhvatise ni jednu ribu,makedonci predzadnji,slovenci isto losiji od nas,crna gora nije ni pecala...
mozda hrvati nisu u trendu nego pecaju zastarelo bez zig riga i ostalih cudesa pa su zato napravili uspeh

Srdjan., on 27 Sept 2014 - 5:30 PM, said:

Cestitke Hrvatima,objasnili su kako se peca i kako se pravi reprezentacija !

Коментари на колегите од EXYU Carp


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 10:07 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
eve be gi znaes site gore dole po ime i prezime,site sto znacat nesto vo ovoj sport,pisi sest clena od niv dole da vidime.Ili mozda mislis na nova ekipa.
Pa od kade jas da gi znam site bre Filipe , ama sigurno deka mozat da se odberat od ovie sto ete na nekoj nacin se ukluceni vo takmicenja a i od sosema nepoznati decki koi praktikuvaat sloboden krapski ribolov i pojma nemaat deka ima Svetski prvenstva i forumi ... ama si znaat rabotata , a siguren sum gi ima povejce takvi nego site nie koi visime na forum . I nikoj ne ne brza . . . So iskreni nameri i razgovor , predlozi bez nikakvo trganje kon nekoi licni interesi i zelbi . .mozno e !
Seto ova go predlagamn poradi finansiskiot del , koj ocigledno e najgolem i kaj nas nesovladiv problem .150 metri so trening se dostizni za nadezen takmicar ....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 10:32 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Odamna se nemam nacitano povekje tamba lamba muabeti :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Сеп 27, 2014 10:35 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
Какви моабети прочитав чудесии.....да најдеме некој да тргне по Македонијава и да бара крапиџии онака што ќе му се видат убаи за на светско,....може додека ги тражи и по бандери да лепи плакати “Се бараат најдобрите крапџии од Македонија да не застапуваат на светско, тел. тој и тој, јавете се“...........Алоооо кој е овој филм....

Во секој нормален спорт во светот каде има клубско натпреварување фудбал, ракомет, кошарка....има лига натпреварување и се знае кој оди во лига на шампиони, кој во куп на уефа и сл..........така и во крапсково натпреварување имаш лига....ако сакаш да се натпреваруваш пријави се, навремено ќе дознаеш каде ќе биде лигата, испецај, победи, влези во репрезентација...........ако има бар 10 години нормално и масовно натпреварување во лига јас сум убеден дека ќе има резултат.....

Да ве потсетам

Во изминатите неколку години имаше години и кога Македонија воопшто не учествуваше на ова светско...
Имаше години каде што тие што одеа сосема сами се спремаа и фиансиски и секако друго
Имаше години каде што лигата беше бојкотирана
Имаше години каде што на тие што одеа им беше платено само превоз и
Овие две години каде што МРФ дефинитивно го подобри впечатокот барем во делот на поддршката и може да се каже дека репрезентацијата одеше доста поспремна....

Дали е доволно - Никогаш не е доволно (Американците како што гледате имаа и вила покрај езеро)

Ама патот е тој, треба континуитет, пренесување на искуство и напредување.....Инаку тој што размислува за поинакви патчиња ...нека си најде истомисленици.....нека си најде здружение, нека го поддржат во здружението, потоа нека проба да влезе во МРФ, нека го поддржат и другите здруженија во МРФ, и на крај кога ќе ја има сета поддршка нека ја смени регулативата и патот за идење на светско....Ако пак никој не го поддржува...како беше онаа “Никој не е со мене, очигледо јас не сум со сите“


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS7172737475ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 74 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum