www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Нед Сеп 22, 2024 5:19 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS34»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 05, 2014 8:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
mozi,se gledame vo petok bistro na site natprevaruvaci.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 05, 2014 8:58 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jун 26, 2011 9:24 pm
МислењаCOLON674
ЛокацијаCOLONLabunishta Struga
Gledam interesno ke bidi sekako natprevarot e za druzenje no i da se dobijat rezultati na diva voda ke bide gusto i interesno :D imame novi prijaveni ekipi i nekolku stari ekipi ka ima druzenje i toa mnoogu :lepi: se nadevam ke go nadminime lanskiot rekor od 15 kg daj boze nekoj mnoogu pogolem :volku_golema:

_________________
[ img ]
www.facebook.com/crndrim


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONНед Oкт 05, 2014 9:08 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
klajte nekoja kapija da ne odat po reka oti drugar mi emil site ke fati.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 9:32 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Бидејќи има екипи кои прв пат ќе пецаат на Глобочица, не е лошо некој да постави пост со основните карактеристики на стазата.
Знаеме дека е еднострана, но интересни се мислењата за должина и ширина на стазата, длабочина, препреки, условно подобри и послаби позиции, мамци, прихрана (според досегашните искуства од натпревари).
За секој натпревар, за секоја вода, паралелно со програмата, упатно е да се постават и овие карактеристики и тоа е повеќе и етичко прашање за домаќините.
Најдобронамерно. :lepi:
solar НапишиCOLON
klajte nekoja kapija da ne odat po reka oti drugar mi emil site ke fati.
Ти гледај рачето што ќе ти извлече, мајсторе. Само немој до :ico: :ico: велешки оти тешко се пеца до нив. :D

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 10:58 am 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Jун 16, 2013 1:52 pm
МислењаCOLON42
marks НапишиCOLON
Бидејќи има екипи кои прв пат ќе пецаат на Глобочица, не е лошо некој да постави пост со основните карактеристики на стазата.
Знаеме дека е еднострана, но интересни се мислењата за должина и ширина на стазата, длабочина, препреки, условно подобри и послаби позиции, мамци, прихрана (според досегашните искуства од натпревари).
За секој натпревар, за секоја вода, паралелно со програмата, упатно е да се постават и овие карактеристики и тоа е повеќе и етичко прашање за домаќините.
Најдобронамерно. :lepi:
solar НапишиCOLON
klajte nekoja kapija da ne odat po reka oti drugar mi emil site ke fati.
Ти гледај рачето што ќе ти извлече, мајсторе. Само немој до :ico: :ico: велешки оти тешко се пеца до нив. :D
Ce se potrudam barem malce vo prosek 90 % od poziccite se dobri zatoa i se napravi patekata na toj del od ezeroto e sega pocnivajce od pozicija broj 1 kade sto e naj siroko ezeroto pa se dp pozicija 10 ezeroto e naj siroko od tuka nagore pocnuva famozmiot tesnec vo tesnecot ima 5 boksa ili pozicii kod dosega davale najdobri rezultati posle pocnuvaat uste 10 boksa kade sto e isto taka dosta siroko i podrug teren kade sto obicno ima treva povece vo letniot period ama sega e vece iscistena taka da nema da ima problem e sega vo zavisnot od poziciite nekad ima dobar uspeh na pcenka domasno seme moze i hibridna a vo nekoj pozicci podobro raboti na palenta ili popoznat kacamak
pocnuvajci od pozicijata 1 do 10 vo zavisnost od boksot nekade povece e prisutna ribata na 15 m od obala a nekade na 80 metra od obala dodoke vo tesnecot raboti vo sredinata ili sto vikame nie vo kamenjarit od drugata strana ili na 3 meytri od drugata strana na obalata koj ce ja dobie poslednata pozicija bimu preporacal da si spremi palenta obicno najdobri rezultati davalao na palenta na poslednata pozicija ili kaj nas poznato ZAD KUPALISTE

sigurno ima uste mnogu da se pisuva zasto globocica SE SE ZNAE A NISTO NE SE ZNAE sepak toa e diva voda nemame predpostavka i kakov ce bide vodostojot na vodata za vreme na natprevarot i toa mnogu zavisi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 11:18 am 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
nedimB НапишиCOLON
sigurno ima uste mnogu da se pisuva zasto globocica SE SE ZNAE A NISTO NE SE ZNAE sepak toa e diva voda nemame predpostavka i kakov ce bide vodostojot na vodata za vreme na natprevarot i toa mnogu zavisi
И тоа може да се договори. Ќе испратите известување до ЕЛЕМ, ќе фатите некоја врска и водостојот ќе биде стабилен тие 3 дена.

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 12:19 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Jун 16, 2013 1:52 pm
МислењаCOLON42
Филип НапишиCOLON
nedimB НапишиCOLON
sigurno ima uste mnogu da se pisuva zasto globocica SE SE ZNAE A NISTO NE SE ZNAE sepak toa e diva voda nemame predpostavka i kakov ce bide vodostojot na vodata za vreme na natprevarot i toa mnogu zavisi
И тоа може да се договори. Ќе испратите известување до ЕЛЕМ, ќе фатите некоја врска и водостојот ќе биде стабилен тие 3 дена.

i dosega sme pracale i dobivavme odgovor deka ne zaviselo mnogu koga dobivale naredba da proizveduvaat struja nemoze nikoj da go spreci toa ti ja pustle branata i vodostojot padjal dokolku nekoj ima nekakva vrska pogolema ili da moze da pomogne na bilo koj nacin ce bide navistina dobro i korisno barem za tie tri dena od natprevarot


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 12:22 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Abre koj smee da zaustavi proizvodstvo na struja za da nekoj lovi riba :hit_head: edinstveno da nema potreba od struja

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 12:28 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Не се согласувам. Ние во недела имаме државен мушичарски куп. Контактирав на телефон со директорот на ХЕЦ Козјак и Матка 2, не го знам, го најдов неговиот телефон, се претставив, му кажав дека ќе имаме натпревар и дека ни треба стабилен водостој, ми побара само официјално барање од МРФ, го доби и после ми рече дека имаме позитивен одговор, ќе извршат промена на режимот на производство и во недела водостојот ќе ни биде стабилен, односно нема да пуштаат повеќе вода од Козјак за да не пуштаат од Матка во Треска повеќе вода од ЕВН и се тоа ќе го добиеме на писмено. Истото и со ЕВН Електрани го направив. Значи се се може, потенцирам БЕЗ ВРСКИ, со обично телефонско јавување. Е сеа, ако ме заебат, ќе им е**м матер :mrgreen:

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Oкт 06, 2014 12:45 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONНед Jун 16, 2013 1:52 pm
МислењаCOLON42
nie kako sekoja taka i ovaa godina ce pratime dopis da neja spustaat ili dignat nivoto na vodata dodeka trae turnirot se nadevam deka ce imame srece i ce go ispostuvaat naseto baranje


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS678910ELLIPSIS34»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 20 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum