www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 1:33 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS14»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Jул 07, 2015 7:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Jул 17, 2011 10:37 pm
МислењаCOLON1136
ЛокацијаCOLONСкопје
Нај вероватно претпоставувам дека сите екипи го имаат истиот проблем... Времето беше пре кратко за спремање, можноста да се најдат спонзори или луѓе кои што ќе помогнат финансиски за 7-8 дена е скоро не возможно! Ние и поред договорот кој што го имавме па не успеавме да добиеме помош од матичното здружение од кое што се наслушав милиони разни НЕ усогласени муабети овие неколку дена. Но тоа е што е, стварно ми е многу криво што моравме да се откажеме иако добар дел од потребните работи комплетно ги спремивме сосема од наш џеб со помош на неколки колеги, добри стари пријатели... Тука ќе напоменам комплетна зиг прихрана, сподови за зиг, конци, јадици и уште еден куп работи за целосно да го опфатиме ЗИГ делот и верувајте дека на ова отидоа преку 150 евра. А каде е делот со 20тина кила бојли, па прихрани и сподови, прашкасти, пелети, поп апи и што уште не за класично ловење на дно. Само миксот за 20кг бојли после деталните математики испадна негде 130-140-150 евра, на ова јајца хемија атракти и остали глупости и до 200 ке дојде... На натпревари од ваков карактер и особено на води на кои што никогаш не си бил, а се одржува кај светски шампиони крапџии мислам дека е МОРАЛНО буквално се' да имаш и носиш со себе. И онака шансите ни се мали, барем тој дел опрема прихрани мамци не смее да трпи пропусти. До сега споменав 300 евра, а каде е се останато :) . Нема везе им благодарам на сите оние кои што помогнаа, на сите оние кои што барем прашаа дали можат да помогнат било како, макар и физички. Далеку сме момци толку ќе кажам... До вчера се уште бев во надеж и мислев дека не е се толку црно во крапскиот риболов во државава, но после вчерашниот ден и сите дрн дупка муабети што се наслушав пропаднав некако, на ум сум и целосно да се повлечам од сите натамошни такмичарски настапи ВО државава, од сите рибарски здруженија ( освен некор нај утепано ке најдам со 5 члена колку легитимации годишни да си вадам за слободен риболов ) барем ќе знам вака на што сум и како сум, а не трчи лажи муабети и лажна надеж. А не вака, идеш како репрезентација, идеш да претставуваш држава, а сам комплетно се буквално да си финансираш и се тоа во рок од 8 дена... :filip: :thumbs_up: . Епа ако морам да ги дадам 600-700 евра за на БАЛКАНСКО, че се стрпам 2-3-4 месеци и ке дадам 1000 евра ама ќр си идам на вода на која што јас лично сакам да пецам и во период кој што јас сакам и ќе седам онолку колку што јас сакам, и ќе се претставувам јас лично самиот себе, а не уште на крај ако нема резултат ќе слушам уше година дена муабети позади грб требаше вака требаше така, ти знаеш он не знае, јас знам ти не.... недај Боже пак да се симне Господ по земја и со чудесија некоја па да се направи добар резултат, одма после враќањето ќе се лупаат у гради пола Скопје, ја му кажав овака, ја му кажав онака... Ја му даов кило пченка ја кило граор... Е ОВОЈ ШАМПИОНОВ Е ОД НАШЕ ЗДРУЖЕНИЕ СИТЕ СЕ ГОРДЕЕМЕ СО НЕГО. А здружението коа требаше да помогне како што и беше договорено, не дигаа телефони прво, и како за крај луд и не нормален искочив.

Ае поздрав,

И БИСТРО на Флоре и Ристето, алал вера момци што успеавте да се спремите како така и да тргнете на такмичењево, резултатот воопшто не ме интересира, вие уште сега сте ШАМПИОНИ за мене, а секако ќе се радувам многу доколку успеете да направите добар пласман!

_________________
ZSRRK "VARDAR"


Кој си знае, си вади риба и преку манила.

Pozdrav do site fanovi, Ve sakam site ! :D


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 08, 2015 7:44 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Pred 15 min. Gi isprativme heroite za Nasice.Bistro neka im e.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 08, 2015 9:31 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Aпр 12, 2012 3:42 pm
МислењаCOLON605
Бистрo некa им е секoјa чест зa нив и дaј Бoже медaл дa дoнесaт

_________________
Carp fishing...i love it !


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 09, 2015 8:40 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Bistro Neka e, so pehar nazad

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 10, 2015 6:58 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПон Maр 07, 2011 11:21 pm
МислењаCOLON1581
Ima nekoe taze info kako e situacija

_________________
koj si znae ke si vadi
sto e tvoe ke si dojde
sjashi kurto da uzjase murto


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 10, 2015 3:54 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Учество од само 6 екипи. Поставени се од брана према улив од 1-6. Нашите се на 6-ка. На 85м. имаат длабочина од 4.5м и појас од гранки, дрва и ловат пред нив. До сега нема улов.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Jул 10, 2015 5:15 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
6?????
Izgleda balkanskovo poleka umira.steta :(

ima odlicno I preku granki ama mora na klupa da se kacuvaat za da vadat riba

da nese samo vo zaliv.da vidam slika ke znam sto pozicija im padnala, ama treba da e dobra

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 11, 2015 8:25 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Ајде и убаво инфо за нашите јунаци во Нашице. Себајлево се ВТОРИ на табелата со две риби и тоа крап од 11.860г. и амур од 8.220г. а првите им бегаат за 200грама. :yahoo:


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 11, 2015 8:27 am 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
:~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :~~ :fishing: :fishing:

Napred nasi :volku_golema: :volku_golema: :volku_golema:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСаб Jул 11, 2015 9:16 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Im kazav jas taktika snosti cim nejke odma po edna zolta boila da frlat so malce pva...

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS56789ELLIPSIS14»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 68 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum