www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 7:14 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5859606162ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:33 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Spaiva НапишиCOLON
JaneMK НапишиCOLON
pa imame eden kup vraboteni vo MRF dooel export import.mozea da pratat nekoja slika
Јанче, знаеш ли дека во МРФ ДООЕЛ има само 1 вработен. Буквално само 1. :seir:

Само тоа лице не е тоа што е со ограничена одговорност. :D
Mislam na site onie pozadinski sto se setaat so MRF od dvajcata kapiteni pa se ostanato.tie se zaedno mrf doeel

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:44 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON
Поминал некој у Б сектор кај нашиве и ги прашал што ловат. Крапови, оговориле. А колку фативте? Ни еден. Па од кајзнаете дека ловите крапови? :lollol: :lollol: :lollol:
:shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:46 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
[ img ]

b sektor,nit kapiten ima,nit coek a najmalku publika ;)

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:47 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Jas povtorno ke kazam deka del od komentarive za mene se ponizuvacki.
Ne mi e jasno, nasi luge se tamo i veruvam deka pravat se sto e vo nivna mok da postignat rezultat.
Sigurno se nakurceni i nespani, isfrustrirani i iznervirani .... Ne im trebaat vakvi postovi.
Poglednete nekoj drug forum, ke vidite kako se bodrat reprezentacii koj i seuste nemaat fateno riba, a nie ovde se sprdavame so nasite.
Pa ako mislite deka mozete podobro sto ne otidovte, sto ne se takmicevte vo Liga, si ima pravila koj i kako odi.

I lani posle prvenstvoto vo Italija imase komentari. Site bevme generali posle bitkata. Trebalo vaka ili onaka. I godinava ke ima.

Edno treba da se svati, takvi ni se vodite, takvi ni se natprevarite i krapdziite i ne mozeme da postigneme uspeh dokolku ne pocneme od koren da menuvame nesto. Od koren mislam da sozdademe edna voda kade ovie luge ke mozat da ribolovat i treniraat.

Vo segasni uslovi uspeh mozeme da postigneme samo dokolku ni se pogodi pozicija i na taa pozicija se najde nekoj sto ke znae kolku tolku da ja iskoristi.
Seto ostanato e naucna fantazija.

E sega dragi moj krapdzii, dajte im podrska na tie luge sto se tamo zatoa sto podrska im e potrebna a ne informacija deka partali ne pravat na forum.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:55 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
jas si gi bodram celo vreme nasite natprevaruvaci i ke gi bodram do kraj,toa sto del od niv nemaa a godinava dokazaa deka ne se za reprezentacija,i uste si napravija svoja postava koja vo momentov dava negativnost tamu namesto pozitivnost e druga pesna.Istoto bese i lani.A kako gledam ide na beter.Fala ama nema sansi veke vo liga.
Koga nekoi ke svatat deka se daleku od megunarodnite natprevaruvanja i deka ustvari pojma nemaat od natprevaruvacki taktiki ke bide polesno.nemoze desno i levo od niv da se ubivaat od fakanje a oni sve da napravile sto e do niv ama ete sreka nemaat.Do niv i samo do niv e greskata,posle niv e na kapitenot sto prekutuva ,pa na selektorot pa na natprevaruvacka pretsedatelot


A se dodeka natprevaruvame na vakvi svetska jas ke gi bodram i podrzuvam zatoa sto ja prestavuvaat nasata drzava.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Резултати сеуште нема, чекам Тафта да ми пише во секој момент.
Он е на објавување отиден...

Риба немаме колку што видов на форуми, а и не сум добил смс за такво нешто.

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 9:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
saso НапишиCOLON
Jas povtorno ke kazam deka del od komentarive za mene se ponizuvacki.
Ne mi e jasno, nasi luge se tamo i veruvam deka pravat se sto e vo nivna mok da postignat rezultat.
Sigurno se nakurceni i nespani, isfrustrirani i iznervirani .... Ne im trebaat vakvi postovi.
Poglednete nekoj drug forum, ke vidite kako se bodrat reprezentacii koj i seuste nemaat fateno riba, a nie ovde se sprdavame so nasite.
Pa ako mislite deka mozete podobro sto ne otidovte, sto ne se takmicevte vo Liga, si ima pravila koj i kako odi.

I lani posle prvenstvoto vo Italija imase komentari. Site bevme generali posle bitkata. Trebalo vaka ili onaka. I godinava ke ima.

Edno treba da se svati, takvi ni se vodite, takvi ni se natprevarite i krapdziite i ne mozeme da postigneme uspeh dokolku ne pocneme od koren da menuvame nesto. Od koren mislam da sozdademe edna voda kade ovie luge ke mozat da ribolovat i treniraat.

Vo segasni uslovi uspeh mozeme da postigneme samo dokolku ni se pogodi pozicija i na taa pozicija se najde nekoj sto ke znae kolku tolku da ja iskoristi.
Seto ostanato e naucna fantazija.

E sega dragi moj krapdzii, dajte im podrska na tie luge sto se tamo zatoa sto podrska im e potrebna a ne informacija deka partali ne pravat na forum.
Deka pravat se sto mozat , se slozuvam so toa .AMA DALI znaat sto treba da pravat e prasanjeto ?? Ne se slagam so uste eden kup raboti vo tvojot post ama ajde ...Pa i nie sme nakurceni i nespani ..godini so red istoto ..nemoj samo da mi reces deka ti ne se nerviras poradi ovie fijaska ...ne ni treba voda , ni trebaat krapcii sto mislat so svoja glava a ne sto citaat internet .........I ne e tocno deka nemame voda barem za ova svetsko ...Tikvesko ezero e KOPIJA na ova ezero vo site parametri .A ima krap amur i toa kako ......duri i po nekoj som

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:00 pm 
Отсутен
Админ
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 07, 2010 10:26 am
МислењаCOLON4637
ЛокацијаCOLONSkopje
saso so te gledam cuden, klasika krapski sprdavanja so lugeto koi se tamu neznam kolku se svesni site koi ostavaat takvi komentari, ama so toj stil samo go odvrakaat sekoj onoj koj ke pomisli da se natprevaruva nekogas ili vo liga ili za Makedonija....kako ja trgnale vaka so megusebna pocit moze da si se soberat eden den site akteri zaedno i da ja pogrebaat ligata kako sto bese mrtva do pred izvesno vreme i toa e toa....ke odat po kupovi i privatni ezera


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:00 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
pa ne e samo sirot Tafta tamu,na sostanok na kapiteni treba da e Velijan,zatoa go zemaa zosto znae spanski i angliski,pa neli ke im dadea spanski broevi i da nezboram koj sve e tamu i moze da pomogne

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 08, 2015 10:02 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
I sto treba sega da gi isplukame pred site tuka na forum ?
Ili da im se dade podrska za da istraat ?

_________________
[ img ]


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5859606162ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 18 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum