www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 9:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5455565758ELLIPSIS110»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:23 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
spiro_jas НапишиCOLON
де бе мартин, ја направивте рибата дека кука има, што правиш и да е така како кажуваш со пратење на комшиите а ти неможшиш да ги следиш (120 + метри )?, дали од кусок опрема или од толкава можност не е битно - значи муабетот ми е дека си ограничен
-па лани пепи комшии беа со србите па по назад ја добиваше рибата од нив и сигурно има Х други примери

валјда нема да лупаш толку саати за да ги стигнеш комшиите - невозможна мисија ти е од старт

мора да се бара друга тактика и нешто што на комшиите ке им е контра нивната тактика

рибата е во водата и нема кука- ни на натпревар ни на слободен риболов, може да на комерцијали финкционира тоа со шлапање на спомбот али не е 100% правило за да се добие риба

и нас ни треба тактика со која нема да остануваме без риба толку време, макар тоа било и пред нас да ја добиваме и таа една ,

4ри трски се во игра и комбинации колку сакаш ;)
Koja crna kontrataktika bre decki ili taktika voopsto ?? Ne postoi takvo nesto pa uste sto godini takmicarive da me ubeduvaat .Odis i lovis ..lovis tamu kade mislis deka treba i kraj !! Nema taktika nema tajni ..... Sto taktika bre ce imam ?? Ce im baam na boilite li ? Ce menuvam 50 razlicni li ?? Secerec li ce probam bre ??? Pa ne sum posol bre edno krapce da ulovam kolku sramot da ne go krkam.... sum posol da takmicam za pobeda . .. . !!! Jasno kako den e deka ribata se povlekuva na vakvi vodi od pritisokot na armija ribolovci . ..Ne e ova komercijala od 2 hektara kade edvaj ceka da slupne spomb pa da odi da jade .. . .Nema kujca ama nema da ti stoi pod kanonada bombi kada frcat . ..EVE kade bese i mozebi uste e ribata .. analiziraj koj kolku i kade lovi i ce ti bide jasno se . .. .i zosto ima potreba od 150 + metri nekogas . .. .na dvesta da mozea hrvatite uste povejce ce ulovea , allooooo i ne navleguvam tuka koj kolku go vladee zigot ..jasno na site ni e toa sega ..AMA nojce koga se lovi na dno e druga prikazna . . .
I sto vi veli Martin e milion posto vo pravo ..hrabrosta , inovaciite i rizikot nosat uspeh ne copy-paste !!! I toa copy-paste na nesto sto seuste ne si go sovladal ..nego ajde site taka pa i jas ..kolku radi reda .Radi reda ama ete kolku rezultat dava !!

[ img ]

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:24 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Jas komentiram samo kako navivac,a koga ekipata ti gubi se znae kako se naviva. :D
Site sto imata ambicii za ova takmicenje da vi se ostvari zelbata bar ednas da bidete del od timot,toa vi pozeluvam jas licno.A nie ostanatite i togas ke pisuvame kako sega ovde.
Pozdrav do Jane i neka gi razmrda trenerot drugite timovi malce,pa sabajle da procitam ubavi vesti.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:26 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON
Вечер нема спиење.. сеа ќе им улета и кај другите рибата.. и ќе имаме риба и ке се извадиме од ситуацијава..
Има уште време.. ке биде.. кој чека ке дочека..
Sto toa ce bide , bas me zanima tvojata prognoza :D Moja e nisto nema da bide . . ....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:30 pm 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
Keltan НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Вечер нема спиење.. сеа ќе им улета и кај другите рибата.. и ќе имаме риба и ке се извадиме од ситуацијава..
Има уште време.. ке биде.. кој чека ке дочека..
Sto toa ce bide , bas me zanima tvojata prognoza :D Moja e nisto nema da bide . . ....
Се надевам дека Јане кај што го добил крапот и на што го добил.. другите ке направат исто микролокација т.е. ке ја најдат.. и се надевам дека ке одработат и ке им упали.. ништо повеќе ништо помалце..

како и секогаш зависи од прецизноста и лоцирањето на хранилиштето и челични нерви.. а на што и како е таму 3-4-5 ставка..

среќата ја ставам на крај.. :)

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:33 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Gledate li vo sektor A koji pozicii gi imaat lalijnata i litvanija ?? i zosto lovat ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:34 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ова требаше уште првиот ден да го нацрташ, сега само препишваш од на трен, не предвидуваш

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:35 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Дек 09, 2011 2:36 am
МислењаCOLON2536
ЛокацијаCOLONСтруга
[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]

_________________
„Земјата не ни е дадена во наследство од нашите предци,
туку ни е позајмена да ја чуваме за идните поколенија“


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:37 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
dobro e ...ne e nasata najmala :D :D :D :D

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:38 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
martinMK НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
martinMK НапишиCOLON
Вечер нема спиење.. сеа ќе им улета и кај другите рибата.. и ќе имаме риба и ке се извадиме од ситуацијава..
Има уште време.. ке биде.. кој чека ке дочека..
Sto toa ce bide , bas me zanima tvojata prognoza :D Moja e nisto nema da bide . . ....
Се надевам дека Јане кај што го добил крапот и на што го добил.. другите ке направат исто микролокација т.е. ке ја најдат.. и се надевам дека ке одработат и ке им упали.. ништо повеќе ништо помалце..

како и секогаш зависи од прецизноста и лоцирањето на хранилиштето и челични нерви.. а на што и како е таму 3-4-5 ставка..

среќата ја ставам на крај.. :)
Jane ima ulov na corava kokoska i od toa nema da izvlece nikakvi soznanija sto ponataka da pravi . . .na sto go dobil voopsto ne e vazno i nisto toa nema da meni ponataka . . . koja crna mikrolokacija doprva ? Edina sansa e sepak sto poleka popustaat timovite i namaluvaat tempoto mozebi li pak ribata ce se razmrda sama od sebe .
Plus ,gledate li po slikite i videata kolkavi promeni ima vo tekot na denot tamu ..te oblak-nizok pritisok te vedro pa visok pritisok . . . ..

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 26, 2014 8:39 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
spiro_jas НапишиCOLON
ова требаше уште првиот ден да го нацрташ, сега само препишваш од на трен, не предвидуваш
Ne go nacrtav ama go napisav .. vrati se nazad i citaj i pameti .....

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS5455565758ELLIPSIS110»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 68 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum