www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:25 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3536373839ELLIPSIS312»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:37 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
ico baits НапишиCOLON
NE BRE SALE, ne se razbirame,,

znaci vodi ima postojat,, ne ja izmili mrf mavrovica, nego nie stara garnitura ja napravivme atraktivna,,

znaci problemot ne e u mrf sto se trudi da napravi nesto, nego problemot e sto mrf ne znae da napravi kako treba za da bide podobro,,zatoa sto filip e tamu :D :D ne e kriv covekot nego kreva raka, iako neznae zosto
mavrovica i fali riba, eve imame riba i ke se poribi, sto ponataka,,problemot e u klendarot i u samta liga zaedno da se naptrevaruva na taa voda,,

eve ti primer u grupite,,
akvariium prva kolo prva grupa,,
jas 160 kila april mesec,, pozicija br 6

vtora grupa posle edna nedelase rasipa vremeto,, meco na istata pozicija 1 riba, a kompleten ulov na site ekipi bese pola od mojot,,

i ova ramnopravno li e
Se razbirame be Ico. Ama nema voda.
Kade ?
Povtorno se vrakame na muabetot deka ni fali golema voda so dovolno krap

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:39 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Што и фали на Мавровица Сашо?

Еве се пориби еднаш,ке се пориби втро пат од општината...Не знам точно,но мислам дека мрф порибува вода каде ке се одржува лига,значи ако се иде на крушево би требало и таму на пориби.Зошто на пример планираната риба за крушево не се пушти на мавровица?

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:41 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Abre vie znaete li sega kako izgleda Mavrovica ili samo zborite na pamet ?????

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:42 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Na Mavrovica i fali 2 tona riba ( zaradi toa sto ezeroto e prilicno golemo )

_________________
[ img ]


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:44 pm 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONЧет Aпр 14, 2011 11:43 pm
МислењаCOLON2377
Колеги никој не фаворизира некоја вода или пак се оди за некој натпревара за себе лично туко за сите да е приближно еднакво.

Што се однесува за календарот има врема, секој најпрвин да се прерачуна со кого и под чие име ќе лови, да се пријави во лига со платена котизација и останати обврски, а за календарот има член во пропозициите на натпреварувачка комисија-

Член 4
За натпревари во организација МРФ се изработува Календар за секоја натпревару-вачка година одделно.
Во истиот се внесуваат датумите и местото на одржувањето на натпреварите во сите дисциплини и конкуренции, со евентуални ограничувања за техниката на ловење и видови на риби кои не се бодуваат.
За секој натпревар одделно, натпреварувачката комисија на Македонската Риболовна Федерација изготвува Програма и ја доставува до сите РЗК, членки на МРФ, најмалку 30 дена пред одржувањето на истиот. Во истата се наведува и евентуално ограничување на приборот како и вид и големина на риба кои се/не се бодуваат.
Најмалку 10 (десет) дена пред одржувањето на натпреварот, натпреварувачката комисија може да изврши измени на натпреварувачката патека а во тој смисол и терминот за одржувањето на натпреварот, техниката на ловење и видви на риба кои не се бодуваат.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:45 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
e kako nema voda bre sale,, mavrovica sto e,, 24 ekipi pecavme na elit kupot 2009 god,,

2 dena mi treba za da napravam staza kalendar poziici na taa voda,,

ako ne napravm kako sto treba gol si idam nazad peski od mavrovica


ezeroto ima spcificna konstgrukcija na samoto dno,, moze sektorski da se obelezi za 15 ekipi za sekoj da ima plitko dlaboko daleku i blisku kade sto ke se vrti riba u toj period,,,

pr,, maj mesec ja ima delot od drugata strana na brana, ako e polna a ke bide imas peku 100m da pecaat 5 ekipi u toj sektor so 3 m dlabocina,,

nad nea ima eden del koj e dlabok i se izbegnuva,, skoro 200 m,,, posel pocnuva poplitko i toj sektor moze da peca od 1 m dlabocina pa so do 120m u ntre do 5 m dlabocina pred i pozadi kanalot,,

karsi niv od drugata strana od uliv 5 ekipi komotno moze da pecaat od 20 do 80M, i da se sredtnT PARALENO POSLEDNITE EKIPI SO DRUGIOT SEKTOR OD DRUGATA STRANA KRAJNITE POZICII,, OVDE MOZE DA SE OBELEZI ezeroto so marekri u natre za da nema zabuni,,

drugiot del na ezeroto u toj period e nektiven, poradi losi dlabocini sto i ribata se dvizi poplitko,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:45 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
saso НапишиCOLON
Na Mavrovica i fali 2 tona riba ( zaradi toa sto ezeroto e prilicno golemo )
Точно. Но што ако крушевско има риба,кога нема рамноправни позиции и на некоја позиција ке се извади 200кг,а на друга 2кг.Додека пак на мавровица има простор за сектори како што кажа Ицо и каде ке биде исто за сите,плус тоа што го тропам во повеке постови дека треба езеро каде има простор за повеке начини на ловење,а не да се ограничуваме.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:48 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
pa neznaat krusevsko u maj mesec cela riba e na uliv i rabotata 2 poziici,,, toa e problem

abre ne mozes na tem na voda od 9 stepeni kaj brana da naravis boxsovi razberete,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:50 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
Ицо, оди докажи го тоа на некој..

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: КРАПСКА ЛИГА 2015
ТемаИспратеноCOLONВто Дек 30, 2014 1:52 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
nema potreba da dokazuvam a i ne se trudam, nego iznesuvam moj stav, za voda sto sum ja pecal pred site,,
prasajte kaj treniraa prvata reprezentacija na mk,2003,,ke vi kazat,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS3536373839ELLIPSIS312»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 72 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum