www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 1:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS327328329330331ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 12:18 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Mnogu go tupite samo toa ke kazam :D :D :D :D

P.S...Otidov jas na Kozjak 3 dena, a vie dremete pred kompjuteri i fakjajte gi golemite :filip: :filip: :filip:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 12:38 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Daniel НапишиCOLON
Mnogu go tupite samo toa ke kazam :D :D :D :D

P.S...Otidov jas na Kozjak 3 dena, a vie dremete pred kompjuteri i fakjajte gi golemite :filip: :filip: :filip:

:thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: Bistro kolega :lepi:

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 12:40 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
ТафТабиТ НапишиCOLON
:thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: Bistro kolega :lepi:
Џабе му е,без мене ништо не прави. :mrgreen:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 7:38 pm 
Отсутен
Конструктивен
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maр 15, 2012 10:56 am
МислењаCOLON716
kladofora НапишиCOLON
Zatoa i napisav na primer ne go napisav kako predlog i deka ne e bez mana.sigurno ima nekoj nacin na koj moze da se napravi nekoja podelba.pak ke zavisi od toa sto ke izvleces no nema da ti se povtori pozicijata kako na huntersi 6ka. :lol: i na kraj izvadija riba so 6,66 kg :lol:
Ako ja ima vo trite sektori 6-kata,bidi siguren ke ja izvleceme :twisted: :twisted: :twisted:
Ama redno e da ni se dade vo trajno vlastnistvo bez razlika na koja voda ke se takmici. :lepi:

_________________
И нај лукавите риби гладта ги носи на јадица.

[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 8:17 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
Keltan НапишиCOLON
solar НапишиCOLON
si kupile gotovi predvezi vrzani da ne se zamaraat so vrzuvanje,moderen krapski ribolov sve izmislile samo treba gi sledis.
Daleku taka ce stasas , ti garantiram deka ce tapkas vo mesto cel zivot . ..Poentata e da budec cekor pred drugite bre kolega ...samo TAKA i TOGAS imas sansi , capito ? ili da ti preveduvam na makedonski ? Koga napisav lani deka za Crnicani bambusi se dovolni i go mislev toa ! A ti ubedime deka ne e tocno toa ?

Liga ne e Ohrid i edno krapce a e Crnicani liga i dve krapcinja ? Zanimliva logika . . . .


Jas mislam najubavo na Crna da bide ligata ... em ti ke faris nekoja riba em moze pomalce ke kristikuvas a poveke ke bides konstruktiven

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 9:28 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Dimitar НапишиCOLON
ТафТабиТ НапишиCOLON
:thumbs_up: :thumbs_up: :thumbs_up: Bistro kolega :lepi:
Џабе му е,без мене ништо не прави. :mrgreen:

Da ne e obratno bre :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jул 02, 2014 10:52 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
Nego okolu liga2014 nekolku recenici . . . Jas sum prv da ja ima sekoja godina i da imame ekipi na svetsko prvenstvo .I bi ucestvuval vo nea sigurno . . .AMA decki , iskreno , se filmate na golemo. . . pa koja crna liga bese na onaa bara vo Crnicani bre ???Pobeduvaat decki sto lani ne prasuvaa kako se vrzuva jadicka , sto pet krapa zaedno site nemaat fateno vo zivotot ???Gubat decki koi imaat povejce zaboraveno nego sto momentalno znaat za krapot i krapskiot ribolov pola ekipi zaedno ?? Razbiram , izborot na voda e mal . .. .ama podobro na prilepsko ezero,velesko ezero . . .more Dojran podobro ili Ohridsko ezero . .ili Prespansko ezero . . . da se odrzese liga 2014 . . .Ne ,nemam nisto protiv mladite decki koi lani prasuvaa kako se vrzuva jadicka ama da ne pretstavuvaat na Svetsko prvenstvo e malku nerealno . . .nerealno i SKAPO !Crnicani ??Bara nevidena odluci koj ce odi na zamislete Svetsko prvenstvo ?? Koe toa iskustvo treba covek da primeni za rezultat tamu na taa bara ???Od pepi i baba vanga nagadjanjeto se najvazni izgleda tamu ??I sum bil vo pravo sto na vreme se premisliv za ucestvo . .. . ova e kako mali deca se igrale . . ova bese se , samo ne liga za izbor na takmicari za na svetsko prvenstvo . . .. imate li pretstava kako ce izgledaat nasite pokraj Hrvatskata i Srpskata ekipa . . ne ni sakam da spomenam drugi timovi ?Ako tamu ima dovolno riba i se pogodat uslovite za ribolov .....cekajte da vidite sto ce se sluci tamu :oops:
Да, незнаевме...како што и сам кажуваш. Ама научивме и не гледам зошто тоа е толкав предмет на потсмев и брутална критика лично кај тебе...!!
Штом толку ти смета, повели во лига (веќе 2 години се каниш) каде само таму ќе можеш да ни го девалвираш знаењето, успехот и екипно и индивидуално да не победиш.
Ти си искусен риболовец и те ценам за истото, но апсолутно ништо повеќе.

За мене лично во случајов еден Ицо, Јане, Предраг, Пепи се една величина каде неможам да те вметнам тебе во тој кош за споредба. Жалам, но не припаѓаш ти таму!!!

Ти си одличен рибар, крапосомџија парекселанс за твојот близок идеален ревир и мислам дека е време тоа да го разбереш. За тоа те респектирам потполно, но се додека не дојдеш
на едно официјално државно првенство па макар било и на најголемата баруштија, не направиш 3 кола резултат, станеш државен првак и појдеш на светско првенство каде
ќе дојдеш или нема да дојдеш до резултат...просто си ирелевантен во оваа тема и во сите теми за натпревари.

Конфузно молчеше за да се ИСЕРЕШ на младина која е посветена, која инвестира, вложува и дава максимум и финансиски и временски за да постигне нешто....СЕКОЈА ТИ ЧЕСТ!

Со твоиве постови каде секој член го потценуваш во секоја тема, однесувајќи се како ГУРУ во ова ХОБИ..лично ќе се заложам (доколку треба) да од некоја институција
ти издејствувам рибарска пензија, пошо очигледно се однесуваш како рибарлукот да ти е работна задача т.е професија.

Ако сакаш и академик ќе те сториме, за да нема потреба констатно да не потсетуваш и се докажуваш со вака понижувачки испади(постови) дека си движечка сила во македонскиот риболов.

И за да имаш авторитет да понижуваш јавно, те молам прочитај го уште еднаш истово :

се додека не дојдеш на едно официјално државно првенство па макар било и на најголемата баруштија, не направиш 3 кола резултат, станеш државен првак и појдеш на светско првенство каде ќе дојдеш или нема да дојдеш до резултат...просто си ирелевантен во оваа тема и во сите теми за натпревари.

КАПИТО???

И не сакам да навиваш за никој што ќе лови во Италија!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 12:44 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Spaiva ne morase tolku da pisuvas ne vredi.samo edno MODEREN KRAPSKI RIBOLOV.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 1:02 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Јан 26, 2014 11:05 pm
МислењаCOLON100
caparius НапишиCOLON
Ako ja ima vo trite sektori 6-kata,bidi siguren ke ja izvleceme :twisted: :twisted: :twisted:
Ama redno e da ni se dade vo trajno vlastnistvo bez razlika na koja voda ke se takmici. :lepi:
A-6 ... B-6 ... C-6 ... резервирани ... :lol: :lol: :lol:

_________________
KEEP CALM AND CARP ON !!! ... or ... RIDE A BITCH ... :filip:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONЧет Jул 03, 2014 3:13 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Valjda sve zavisi od toa kako ja gledas situacijata.
Ke sum gord..... znaci koja faca sum jas za 1-2 godini da naucam dovolno da se natprevaruvam i da postignam nesto sto nekoj nemoze da go postigne,a ima godini i godini iskustvo. 8-)

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS327328329330331ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 53 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum