www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 3:20 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS315316317318319ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 23, 2014 10:37 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
kako prvo moram mnogu da se izvinam sto zaradi biznis obvrski ne mozev da dojdam na proglasuvanjeto na pobednicite kaj istatov inaku sakam da se druzam so site majstori na krapskiot ribolov.sicret carp team ja imase najposakuvanata naj cistata naj golemata naj ramnata pozicija na crnicani ednostavno se izraduvav konecno da izvlecam pol pozicija.prva nok dva udari eden realiziran 3.590.nastapuva smena na pravec na veter i stama.vo 72saati nemavme nitu eden skok na riba na pozicija.cestitki do pobednicite jane i oliver tafta spaiva predrag pobre k&k mislam deka ke imate moznost za golemo iskustvo na ova SP BISTRO.dule i tebe sekoja cest so kajstor dokazavte deka mozite da se takmicite so site.petel veleski se iskubi na krajot inaku mnogu golem merak mi e da gi tamanam majstorite i vas BISTRO na balkansko.cestitki do prespa carp za najgolema ulovena riba edna i op pehar.g-din ivanov imav rezerva maskirna maica vaka golem covek te locira ribata i si zamina od tamu.pozdrav do site ostanati ekipi alijansa;mka; ms;labunista;mlado;golden; mislam deka ke ima doblest nekoj da otvori nova tema za ezeroto i ribata vo nego.mozime malku da se prepustime na slobodniot kraski ribolov.pozdrav

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 23, 2014 10:44 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ivanov НапишиCOLON
howitz НапишиCOLON
Честитки од мене за сите екипи. Лигата ни најмалку не беше лесна за ловење.

Езеро Црничани е една посебна планета каде што се што си знаел за риболов можеш да го спакуваш и згужваш.
Честитки до сите, Маркс, Предраг, Јане, Крсте, Ицо и сите останати кои изработија најдобро што знаеа.

Репортажа и фотографии ќе следуваат денеска од нас.

Благодарност и до Рибар 2011 за секое залагање да се одржи ваква масовна и легитимна лига.

Комшијата и капитенот наш освен што пецаше риба и ги .. :D

[ img ]
Gospodine Predrag im se pusti na zenskive :lollol: :lollol: :lollol:
Ke vidis ti citanje na voda :tafta: :tafta: :lollol: :lollol: :volku_golema: :volku_golema: :~~ :~~

A be tie mu ja nosea ribata vo sakovi :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: :lollol: toa e maska :lollol: :lollol: :lollol: :lollol:

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 23, 2014 10:51 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
odlicni mislenja odlicni komentari...bravo,,

go citam postov na onoj seljakon od popradiste :D i mi tekna za dveve deca od bogdanci vklucitewlno i busavce,,
dodeka busavce e malku postar ke iskomentiram za ovie dvajca mladi exsperti ,,,,,zile I ILCO D UHCETO :D
DECAVA gi gledam 2 kola i normalen covek kako mene ;) ke dojde do zaklucok sto mora sekoj da go voodusevi, idat 3to kolo na voda so edeno satorce od tinex, boili zika baits, rod podcinja i buckalki od 6ka armatura, topkite za buzbarovite od kapace od malicija parfem i igraat najfer najkorktno i ginat do kraj za da postignat rezultat, nasmeani vedri, 2 pati kolata bez da im recaM MI JA ISTOVARAAT ZA DA SE PREFRLAM U CAMEC I se druzartt so site kolegi kako da gi znaat 20 god,,ne plCAT NE KUKAAT NE SE LIGAVAT i se prava ekipa za u krapski box
znaci ova go pisuvam od srce koi iskreno sum od niv dvajca mnogu iznendden za nivnoto odnesuvanje i druzenje so nas,,

zatyoa deca koga koga vo idnina bilo sto da se slucuva u krapski ribolov, mnnogu kolegi i prijateli ke stojat zad vas za bilo kakva pomoos narocvito od moja strana,,

pecajte uzivajte druzete se i namalete so toa CIGARCINJATA oti ke vi gi tegnam usite zajacki :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONПон Jун 23, 2014 11:27 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
e tuka ico si potpolno vo pravo pred treto kolo imavme nekoja rasprava za mladite krapdzii.mislam deka ovie deca zasluzuvaat sekakva pomos.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 24, 2014 12:22 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
I od mene sekoja pomos za decata od Bogdanci,mi ostavija dobar vpecatok uste od prvo i vttoro kolo,pecaa do mene.Se sto im treba tuka sum da im pomognam. :~~ :~~ :~~ :lepi: :lepi:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 24, 2014 12:32 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
caparius НапишиCOLON
[ img ]


[ img ]

[ img ]

[ img ]

[ img ]
Druze ova so sestkite nesto mi e sumnjivo,a zatoa ne se sisate kratko,da ne vidime tri sestki,se salam. :lollol: :lollol:
kaj me slikase kako veslam,se vrtam kako ringispil,radi mene pocna natprevarot eden saat pokasno,me cekaa da stignam na pozicija.Ama kazi najbolja tenda koj ima. :eusa_dance: :eusa_dance: :eusa_dance: :~~ :~~ :yahoo: :yahoo:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 24, 2014 12:40 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
solar НапишиCOLON
kako prvo moram mnogu da se izvinam sto zaradi biznis obvrski ne mozev da dojdam na proglasuvanjeto na pobednicite kaj istatov inaku sakam da se druzam so site majstori na krapskiot ribolov.sicret carp team ja imase najposakuvanata naj cistata naj golemata naj ramnata pozicija na crnicani ednostavno se izraduvav konecno da izvlecam pol pozicija.prva nok dva udari eden realiziran 3.590.nastapuva smena na pravec na veter i stama.vo 72saati nemavme nitu eden skok na riba na pozicija.cestitki do pobednicite jane i oliver tafta spaiva predrag pobre k&k mislam deka ke imate moznost za golemo iskustvo na ova SP BISTRO.dule i tebe sekoja cest so kajstor dokazavte deka mozite da se takmicite so site.petel veleski se iskubi na krajot inaku mnogu golem merak mi e da gi tamanam majstorite i vas BISTRO na balkansko.cestitki do prespa carp za najgolema ulovena riba edna i op pehar.g-din ivanov imav rezerva maskirna maica vaka golem covek te locira ribata i si zamina od tamu.pozdrav do site ostanati ekipi alijansa;mka; ms;labunista;mlado;golden; mislam deka ke ima doblest nekoj da otvori nova tema za ezeroto i ribata vo nego.mozime malku da se prepustime na slobodniot kraski ribolov.pozdrav
Ke vidis i ti,utre ke gi slikam site maskirni odela sto gi imam,pa ke padnes vo depresija,ke vidis sto znaci maskiren butik. :~~ :~~ :~~ :eusa_dance: :eusa_dance: :beeee: :beeee: :tafta: :tafta:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 24, 2014 2:23 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Јан 26, 2014 11:05 pm
МислењаCOLON100
ivanov НапишиCOLON
Druze ova so sestkite nesto mi e sumnjivo,a zatoa ne se sisate kratko,da ne vidime tri sestki,se salam. :lollol: :lollol: ...
:twisted: CYPHER CARP HUNTERS :twisted: ... :lol: :lol: :lol:

_________________
KEEP CALM AND CARP ON !!! ... or ... RIDE A BITCH ... :filip:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 24, 2014 3:26 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Сеп 21, 2012 2:25 am
МислењаCOLON1322
ЛокацијаCOLONПрилеп
ico baits НапишиCOLON
odlicni mislenja odlicni komentari...bravo,,

go citam postov na onoj seljakon od popradiste :D i mi tekna za dveve deca od bogdanci vklucitewlno i busavce,,
dodeka busavce e malku postar ke iskomentiram za ovie dvajca mladi exsperti ,,,,,zile I ILCO D UHCETO :D
DECAVA gi gledam 2 kola i normalen covek kako mene ;) ke dojde do zaklucok sto mora sekoj da go voodusevi, idat 3to kolo na voda so edeno satorce od tinex, boili zika baits, rod podcinja i buckalki od 6ka armatura, topkite za buzbarovite od kapace od malicija parfem i igraat najfer najkorktno i ginat do kraj za da postignat rezultat, nasmeani vedri, 2 pati kolata bez da im recaM MI JA ISTOVARAAT ZA DA SE PREFRLAM U CAMEC I se druzartt so site kolegi kako da gi znaat 20 god,,ne plCAT NE KUKAAT NE SE LIGAVAT i se prava ekipa za u krapski box
znaci ova go pisuvam od srce koi iskreno sum od niv dvajca mnogu iznendden za nivnoto odnesuvanje i druzenje so nas,,

zatyoa deca koga koga vo idnina bilo sto da se slucuva u krapski ribolov, mnnogu kolegi i prijateli ke stojat zad vas za bilo kakva pomoos narocvito od moja strana,,

pecajte uzivajte druzete se i namalete so toa CIGARCINJATA oti ke vi gi tegnam usite zajacki :D :D

Секоја чест и за дечките и за коментарот :lepi:

_________________
---> ИмАмЕ цРвИ, АуТотО нИ ШибА, дЕнЕс СитЕ оДиМе дА ЛоВИмЕ РибА <---
Мувата е НајМакедонскиот инсект! Ем јаде л@јна, ем трие раце во стилот „ добро е, добро е !!! “...

Постои само една солуција - РЕВОЛУЦИЈА !!!


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONВто Jун 24, 2014 3:47 am 
Отсутен
Дружељубив

РегистриранCOLONПон Ное 14, 2011 7:45 pm
МислењаCOLON3010
Zile e legenda.... izgleda ovoj pat ja pogodil prihranata poshto posledniot pat koga bev so nego sto frli u voda posle 2 nedeli uste tamu belvicite mi se vrtkaa :D :D

_________________
Anything in life worth doing is worth overdoing. Moderation is for cowards.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS315316317318319ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 47 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum