www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 7:23 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS69»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 9:35 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Aпр 01, 2012 2:24 pm
МислењаCOLON745
ТафТабиТ НапишиCOLON
Пријавени екипи заклучно со 03.Март2014


Домашни екипи

1.EKO SPORT FISH - VETERANI ( Majstor Kajstor i Profa Marks )
2.CFT R-2011 ( Taftabit & Howitz )
3.SIKRET CARP TEAM
4.BEST CARP TEAM ( Predrag & Joco & Ace )
5.KARPOLOGIJA MK ( JaneMK & Kladofora )
6.GOLDEN CARP - BADAR ( Klasniot & ucenicite )
7.MILCO IVANOV ( Milco & ................. )
8.GAZC BAJTZ TEAM ( Martin & Maxim & neki plivkar )






Странски екипи

1. BG ekipa - SP Carp Team
2. BG ekipa - Hristo Carp Team
I edna ekipa od Krusevac(Dean + Mica)


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 11:26 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Znaci toj sto zima plata utre ,nemoze da takmici..ubavo ja smislivte organizacijata so uplative..mislete malku..Jas prv pat srekavam da se pravi kup na brzi prsti ili brza kola za koj prv ke stigne do banka.Razocaruvanje goleme e decki ova sto se napravi so kupot koj go cekame cela zima.

Tolku od mene..

pozdrav

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 11:32 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
а што има врска платата со купот ???
- па се знаеше дека ке се организира купот барем два месеци наназад - екипите се тие 16
кој ке уплати тој учествува
небаре се работи за 1000 евра котизација па сега треба и кредит да ни одобрат

неможам да разберам што се одма носови се краваат

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 11:47 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Abe spiro..mislam deka arogancija e najmalku potrebana vo momentov..Ako mislis deka e pravilno taka kako sto vikas ti..togas ok.Neka ti bide.Jas mislam deka e sosema nepravilno da denes go objavis datumot i koj uplati naredniot den ,toj ke takmici.Eve jas sum sofer i sum 2 dena na pat,ili sum na sluzbeno patuvanje,ili sum griposan pa ne mozam denes da otidam do banka...ili da ne ti redam uste eden ton primeri so sto ke ti potvrdam deka ne e ok vakvo prijavuvanje.Eve jas ke uplatam vo sreda i sto..nema mesto,A ne sum tuka za da iplatam denes ili utre..MIsalm deka si dovolno pameten da svatis za sto zboruvam.
I sum ucestvuval na kupovi i znam kako odi prijavuvanjeto ,za razlika od tebe..ova najdobronamerno..bez navredi

I samo uste nesto..sto ako se prijavile denes 10 ekipi na ribar, a nema mesto za drugite drustva od drugite gradovi..togas neka se narece kup od zatvoren karakter za odredeni ekipi.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 11:51 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Toa e Daniel nemanjeto na voda kade bi mozelo da sobere 30 ekipi ( za zal ).
Nikoj ne se nadevase deka denes ke se uplatat tolku kotizacii.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 11:56 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
Sase..sekoja cest na razbiranjeto od tvoja strana..mislam deka svati za sto pisuvav vo prviot post.Mislam deka so vtoriov ke me razbere i zlate..Jas pak ke kazam..se ocekuvase golem odziv i so dusa cekav da se objavi datumot..dokolku ostane mesto do utre porucek..so zajakot sme sigurni...vo sprotivno...neka vi e bistro na site prijaveni..se gledame drugata godina

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПон Maр 03, 2014 11:58 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
јас не знам да некој организатор - може пред време да предвиди дали петко бил на работа или бил грипосан или било што друго - мислам дека џабе ке правиме муабет и не си само ти на кој нема да му се погоди - можеби се 100 а позиции се 16

се знаеше пред време два месеци - ти си секој ден на форумот и си во тек, како ти ке можеш не можеш, или сакаш ама неможеш тоа не е проблем на организаторот
така да џабе се лутиш дуо/ трио валјда еден ке може да тркне до банка

тоа со другите градови - пак ке го реши организаторот, мислам дека и е напишано за колку екипи се работи

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 04, 2014 12:03 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
vie samo organizirajte kupovi i ligi za kotizacii ne e problem.samo koj prv ke plati i redici pred banka.se nemalo pari.izgorevme za na ribi.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 04, 2014 12:13 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Јан 20, 2012 1:45 am
МислењаCOLON1507
spiro_jas НапишиCOLON
јас не знам да некој организатор - може пред време да предвиди дали петко бил на работа или бил грипосан или било што друго - мислам дека џабе ке правиме муабет и не си само ти на кој нема да му се погоди - можеби се 100 а позиции се 16

се знаеше пред време два месеци - ти си секој ден на форумот и си во тек, како ти ке можеш не можеш, или сакаш ама неможеш тоа не е проблем на организаторот
така да џабе се лутиш дуо/ трио валјда еден ке може да тркне до банка

тоа со другите градови - пак ке го реши организаторот, мислам дека и е напишано за колку екипи се работи
Zlate..Ajde uste ednas...

Koga sakas da napravis ubav tradicionalen kup,koj ke se pravi dolgi godini i ke prerasne stvarno vo tradicionalen,treba da otstapis mesto prvo na gostite ,a ako ostanat nepopolneti mesta,da nadopolnis so tvoite ekipi.Ova sto ti go kazuvam ,moze da ti potvrdat i jane i ico i pepi so koj sum ucestvuval zaedno na kupovi vo ex yu prostorite i vo mk.
E sega samo da te prasam nesto..dokolku sakaat da dojdat Kiza,Deki rod,Mica i deki od krusevac..so ke im reces..abe nie si uplativeme i bas mi e gajle za vas sto ste od srbija ,pa sto nemate covek da vi uplati 3000 denari kotizacija vo MK.
Zaprasaj se ..zosto tasim 2 godini ne fakase na kupot na globocica i zosto sekogas tie kako organizatori posledni prijavuvaa ekipi...cekaa da vidat dali ke ima mesto za niv.

Taa e bratce..nema ljutis..samo mislam deka ne e fer ovakov pristap za kup koj od godina vo godina treba da stane se pomasoven i tradicionalen

Jas uplakam utre..pa ako nema mesto..uplatata ke mi stoi za drugata godina za kupot..e togas ke bidam sigurno prv na listata.

_________________
[ img ]
www.octopus.rs


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONВто Maр 04, 2014 12:16 am 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
spiro_jas НапишиCOLON
јас не знам да некој организатор - може пред време да предвиди дали петко бил на работа или бил грипосан или било што друго - мислам дека џабе ке правиме муабет и не си само ти на кој нема да му се погоди - можеби се 100 а позиции се 16

се знаеше пред време два месеци - ти си секој ден на форумот и си во тек, како ти ке можеш не можеш, или сакаш ама неможеш тоа не е проблем на организаторот
така да џабе се лутиш дуо/ трио валјда еден ке може да тркне до банка

тоа со другите градови - пак ке го реши организаторот, мислам дека и е напишано за колку екипи се работи

a so ti se rabiras od organizacija i kupovi, si bil na 1 SI ORGANIZIRAL, jas na 50 sum bil pa neznam, kako strucnjak kako tebe od se da se razbira ne mi e jasno...

i citaj malku,, prijaveni sme na samta objava, ne sme deca drndupki da si igrame, ili na petelot fintite so bzi prsti STO GI IZMISLIL,,
kako da pokanam ja ekipa od stranstvo a neznam dali ke ima mesto do sabajle,,,

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «123456ELLIPSIS69»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 63 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum