www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Саб Сеп 28, 2024 1:17 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS295296297298299ELLIPSIS342»
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 12:16 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONНед Јан 26, 2014 11:05 pm
МислењаCOLON100
без старца нема ударца ... не рекле џабе :)

_________________
KEEP CALM AND CARP ON !!! ... or ... RIDE A BITCH ... :filip:


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 1:33 am 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
Dule za tebe treba skopje via kozjak 10 dena nagrada.Spaiva po moe mislenje lanskiot zar go nema prvo zaradi greskite na organizatorot site kola od ligata se na ista voda. dvata kupovi na ista voda.poribuvanje kosenje na treva pred nekolku dena.strogi pravila kako najgolemi profesionalci.nikakva komunikacija mrf so timovite na voda.pomladi ekipi !!!! Dali si procital na forumot nekoj recept za boila nekoj mix kako da se izmesa kako da se napravi dobra strategija.mozi decata na nekoj kako tafta ako imaat merak za na riba.i uste mnogu drugi raboti da ne nabrojuvam.zatoa nema zar ova takmicenje poveke.mislam deka vo idnina ke se smeni nesto na site polinja od krapskiot ribolov vo makedonija.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 8:20 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
Sega 3-to kolo nosam 10.000 denari samo za prigovori i za tuzbi :D :D :D :D , abre kolegi opustete se malku mnogu ste napnati nekako. Super si bese ovaa Liga sto se samo zalite kako mladi momi na cesma. Zdravje boze drugata godina samo malku podobra organizacija, ezeroto da se iscisti kolku moze ako moze. Iskreno za mene ezeroto si e dobro, mani ne mu naogjam, samo za boksovite ke kazam ako moze da bidat za site isto ili priblizno isti . I uste nesto ke kazam, toj sto ke mi e komsija bi go zamolil da ne mi hrani i da ne mi frla vo Box ako moze, ako nemoze neka me povika jas ke mu naranam kaj nego :D :D :D :D :D :D

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 1:43 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
solar НапишиCOLON
Dali si procital na forumot nekoj recept za boila nekoj mix kako da se izmesa kako da se napravi dobra strategija
Тое повеке нема ни да се прочита,веке никој или многу малку веруваат на тоа што го пишува по форуми,посебно во крапскиот дел.Правило е тоа дека на форуми се пишува се и сешто,некој лупат онака без веза или препишуват од други форуми,други некои нивни идеи никогаш не испробани на вода ке ги тупнат на форум па некој да се ебава со нешто невозможно,трети стварно ке напишат нешто корисно и пробано безброј пати на вода па ке се појави некој научник ке го исплука тоа со контра аргументи,чисто да се покаже дека тој е подобар од предходниот и се тоа на некој што сака да научи нешто од форум мозокот ке му се загрее до 200 степени и ке избега од крапскиот дел како ѓавол од кандило...Или пак најлоша варијанта е некој ке си земе за пример и ке учи од некој посериозен пишувач на форум па после ученикот кога ке иде на вода и ке види дека 99% наученото на форум во пракса е различно нема да му текне веке да отвори форум уште еднаш.Да не се разбереме погрешно ова не го пишувам за овој форум тоа се веке општи правила на сите форуми е исто единаесет години сум член на разни форуми и ова го пишувам од лично искуство..

Инаку лигата си е супер малку не ми се допагаше календарот ама како е за мене така и за другите нема квичење.

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 2:06 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Iskusen krapdzija pravi strategija na lice mesto.ne se uci I ne se pisuva.se si e razlicno.si veruva vo svojot mamec I nepravi greski.znaci iskustvo na voda I takmicenja.toa ne se cita niti pisuva

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 3:20 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONЧет Феб 28, 2013 11:22 pm
МислењаCOLON652
more jankula ovde prajme muabet za mladi koi sakaat da naucat nesto za krapski ribolov.ti mi kazuvas za iskusen kradzija i da veruva vo svojot mamec i strategija na voda.mesas babi i zabi.ti daniel ednas bese na taa voda.dimitar ne mora da se pisi na forum mozi da se napravi i nekoja rabotilnica kade mladite ke ucat od poiskusnite ako sakame vo dogledno vreme da imame dobri rezultati na takmicenja.

_________________
Shimano tribal realtree


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 3:33 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 06, 2010 10:29 am
МислењаCOLON2030
ЛокацијаCOLONКочани
solar НапишиCOLON
dimitar ne mora da se pisi na forum mozi da se napravi i nekoja rabotilnica kade mladite ke ucat od poiskusnite ako sakame vo dogledno vreme da imame dobri rezultati na takmicenja.
Тоа сакав да кажам на крај дека никој или многу ретко некој ке сака да учи од форум бидејки сите знаат дека на форум мнооогу се лаже и се игра к*р-та*ак со млади рибари кои сакат да научат нешто.Треба некоја работилница и во живо да се презентира што и како,ама и тоа тешко да се направи кај нас...

Ејјј маме му како стареам се сум поголем песимист :mrgreen:

_________________
When you walk through a storm hold your head up high.....and don't be afraid of the dark.... at the end of the storm Is a golden sky....

Alliance Carp Team


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 3:47 pm 
Отсутен
Мушичар
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Oкт 27, 2010 7:55 am
МислењаCOLON11616
ЛокацијаCOLONСкопје
Дечки, бистро од утре, нека ви се погоди времето и нека ви јаде рибата (на нашите највеќе) :D

_________________
Животот е досадното време помеѓу два риболовни излета...


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 3:59 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
solar НапишиCOLON
ti daniel ednas bese na taa voda
E ako sum bil ednas na taa voda , jas si kazuvam moe mislenje deka mi e normalna vodata za lovenje i ne mi smeta, i lani imase ekipi sto bea ednas pa dadoa 10000 pricini da ne ides da lovis na taa voda, na mene mi odgovara, za drugi plackovci sto se zalat samo ne me interesira :shake_hand: :shake_hand: , odozgora na se ako si majstor ke lovis na site vodi a ne samo na edna (ne zboram za tebe tonka tuku opsto za site). Sekade mozes da najdes cistinka kaj da frlis stapovite samo zavisi kako ke si izrabotis....

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
 Наслов на мислењетоCOLON Re: Лига 2014
ТемаИспратеноCOLONСре Jун 18, 2014 4:00 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Aвг 15, 2012 11:28 am
МислењаCOLON2075
ЛокацијаCOLONKumanovo
JaneMK НапишиCOLON
Iskusen krapdzija pravi strategija na lice mesto.ne se uci I ne se pisuva.se si e razlicno.si veruva vo svojot mamec I nepravi greski.znaci iskustvo na voda I takmicenja.toa ne se cita niti pisuva

Moram da se slozam 1000% so postot.... :shake_hand: :shake_hand:

_________________
BISTRO

Vremeto tamu mi e dragoceno za da si go gubam izigruvajci deka sum Stevo Karapandza

Alliance Carp Team

Предупреден


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS295296297298299ELLIPSIS342»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 22 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum