www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:19 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 4:24 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
filip030682 НапишиCOLON
Ico kaza eden podatok sto pod pretpostavka deka e tocen gi uriva site teorii deka hrvatite preku trening doznale sto e dobitna taktika.
Zanaci toj vo eden post kaza deka centralata ne rabotela dolg period 1-2god nepamtam tocno,a prorabotela bas na pocetokot na prvenstvoto.
Znaci koga trenirale desavanjeto so temperaturat po dnoto ili vo ezeroto si bilo normalno,taka da i za niv bilo iznenaduvanje toa sto imalo postaven sistem za razladuvanje niz ezeroto.
I ti li pocna so logika :D Podobro nemoj , zatoa sto ce si cukas glavata na milion prasanja sto ce izlezat od taa logika ...a tamu negde citas nesto sosema drugo :D
Inace koj znae si lovi na sekoja voda .Nikade ne procitav Hrvatite da se zalat na vodata , cevkite .. .ni lani ni pred lani . . .
Ocigledno e deka tie bas si znaat KAKO treba na svetsko :seir:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 4:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
келтан кажи ти како дознале, знаеме дека тие знаат како. Зајакот треба семинарска да спреми таму шо видел и како а не со два збора да не матка овде шо видел од другите репрезентации
валјда му светнала ламбата - како дошле до резултат дечките :idea:

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 4:30 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sto mozel da vidi se prasam ? Pa kade zavrsuvale nivnite sistemi so dvogled ne mozele da vidat ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 4:51 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Eve kako treba na svetsko .TRI zlata e slednata cel na Hrvatskata reprezentacija :shock:

Izvadok od post od cro-carp . .. .. .

Na samom početku proslave, nekoliko riječi o samom natjecanju rekao je kapetan Pavle Vukelić – Pajo. „Mi smo znali kuda idemo. Znali smo da imamo puno šanse. Ovi dečki koje vodim su genijalci, to su vanzemaljci, pokorili smo cijeli svijet. Ja im ovom prilikom čestitam i hvala im što su me slušali, volim ih i dao bih sve za njih. Isto tako ne mogu da se ne sjetim ovom prilikom i našeg dragog sugrađanina, legendu šaranskog ribolova, čovjeka koji nas je sve zadužio i čovjeka kojem smo posvetili ove medalje i ove pehare Jole Stanić – Deda. Nžalost on trenutno nije tu, ali molim sve da se pomole za tog čovjeka da što prije ozdravi i da se vrati među nas. Za sada smo ostvarili stvarno veliki cilj jer smo dobili dva zlata i jedno srebro, ali to svakako nije kraj jer idući cilj nam je osvojiti sva tri zlata.“- rekao je vrlo emotivno Pavo Vukelić.

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 5:01 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Dodeka ne se izborime sami kako znaeme i umeeme da ostvarime slicen rezultat . .. .Kako da tropnam na vratata od Vitaminka i da razgovaram za sponzorstvo ? Sto da im recam za da se ponudat za pomos ? Nema da imame pokrupni sponzori se dodeka SAMI ne ostvarime rezultat .Jbg vtoro mesto e prv gubitnik ..jas vejce zaboraviv koj bea vtori , treti ..cetvrti ..Pametam prvite i poslednite . Ne znam zosto e taka ama taka e ...
Sto mislite sto ce bide so odenjeto slednata godina na Hrvatska na svetsko ..pak ce trcaat po sponzori ? Ne , sponzorite ce trcaat po niv ovaj pat !

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 5:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Da , taka se odi , so CEL !! Tri zlata i e cel na Hrvatskata reprezentacija . ..ejjj ??I da se nadovrzam na posledniot moj post ..Znaes li kako razmisluvaat golem del od timovite sto se prijavuvaat vo ligata kaj nas ? Hm , da se prijavam i jas vo liga ? Prihrana , jadenje , pat do Crnicani mi e isto kako koga odam na sloboden ribolov .. . Ama ako pobedam a imam sansi da pobedam ako rakata ubavo mesto mi izvlece , ce se prosetam do Spanija na trosok na MRF!! Tamu ? Mi e galje sto ce bidam posleden ..ce se po drapaat po forum malku i .. . .

Kade se da se prijavat na kupot globocica ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 5:52 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Istiot toj pajo bese vo b sector na istoto ezero 2011godina bez ulov.i togas rabotese elektranata.istiot toj pajo sega bese presreken zosto togas gi kostase medal hrvatska.
Bilo koj od tie sto bevme sega na toa ezero da treba za nekolku godini da odime ke im kazeme sto treba.

Pokraj toa sto rabotat kako masini site tri ekipi,informacijata e mnogu bitna rabota

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 6:16 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Keltan НапишиCOLON
Da , taka se odi , so CEL !! Tri zlata i e cel na Hrvatskata reprezentacija . ..ejjj ??I da se nadovrzam na posledniot moj post ..Znaes li kako razmisluvaat golem del od timovite sto se prijavuvaat vo ligata kaj nas ? Hm , da se prijavam i jas vo liga ? Prihrana , jadenje , pat do Crnicani mi e isto kako koga odam na sloboden ribolov .. . Ama ako pobedam a imam sansi da pobedam ako rakata ubavo mesto mi izvlece , ce se prosetam do Spanija na trosok na MRF!! Tamu ? Mi e galje sto ce bidam posleden ..ce se po drapaat po forum malku i .. . .

Kade se da se prijavat na kupot globocica ?
Mozebi nekoj od ekipite toa go misli no onie stobea vo Portugalija i Italija so sigurnost garantiram deka nemale takvi misli.

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 8:10 pm 
Отсутен
Воздржан

РегистриранCOLONПет Oкт 12, 2012 2:11 pm
МислењаCOLON38
Секој еден циклус завршува со финалето.
После тоа започнува нов и припрема за наредното светско.
Драги мој пријатели риболовци, немојте многу да ги земате здраво за готово мислењата на оние кој ниту биле на натпревар или куп, не ги земајте во предвид ниту мислењата на оние кој сакаат повеќе да одмогнат отколку помогнат.
Овде прочитав многу мислења кој се граничат со љубомора и завист.
Патот кој е поставен е тој по кој оделе и другите репрезентации од соседството и започнува со првите чекори којшто сега ние ги правиме.
Не е лесен и бара многу одрекување но треба да се продолжи по него.

Почнете час поскоро да размислувате и да работите за наредната лига и наредното светско.

_________________
,, bolje planski uzmak nego castan poraz ,,


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 8:33 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONНед Jул 10, 2011 1:06 pm
МислењаCOLON5485
Uste ednas ke vi napisam Hrvatskiot tim peca zedno kako duo 7 god......
4 god rabotat zig.....
Nia 2 godina imame asalna liga....
Poleka so rabota i ke dojdat rezultatite....

_________________
[ img ]


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2122232425ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 61 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum