www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Вто Сеп 24, 2024 1:24 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2021222324ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 1:57 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Pa sto ne pobedija JAR i Anglija kako i 2011 ako bese zigot vo prasanje.Oni li go nemaat sovladano????
Keltan veruvaj iskreno ti kazuvam ovde zigot imase samo zaradi toplite vodi a ne poradi zig i nacin na hranenje na zig.Tie sto bea na trening si svatija i si tepaa.
Hrvatite potrosija 200 kg tigrov orev vo 3 sektori
Tigrov orev-zig rig?????
Da bese tamu mnogu od rabotite ke ti bea pojasni.Gledam deka trezveno razmisluvas pa ubavo razmisli sto napisav

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 2:09 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Zosto ne pobedile ne znam .Jas sakam samo da kazam deka taa tehinka na lovenje e ekstremno efikasna Jane znaes bar ti toa . E sega tehnika kako tehnika sama nisto ne moze ako ne ja iskoristis KAKO treba i KADE treba .Vrti suci se vrajcam na nesto sto odamna sum go pisuval .KOMPLETEN TAKMICAR e samo onaj koj ima ODGOVOR na sekoj PREDIZVIK pred SEBE !!!!!!!!!!!!!!! DVE TOCKI !!!! ne TOCKA !!Sto mi vredi ako zigot go vladeam sovrseno koga na ONAA voda efikasen e samo na dalecini nedostizni za mene ???? FAKT , taka ? Sto mi vredat dva tona tigrov orev AKO krapot gi zema na dalecina nedostizna za mene ? STO mi vredi ako so moeto sondiranje na pozicijata glavata ja napolnam so pogresni INFO ??

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 2:14 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Mnogu kontra diktornosti vo vaseto pisuvanje,Krste veli site ribi bea na Zig,Marks veli 90% od reprezentaciite vadea samo na Zig,Jane pak deka vadele na dno ......sto e vistina bog znae

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 2:16 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Del si vo pravo del nesi.Imase dosta sto frlaa daleku.Ke go izdvojam bugarot koj pobedi vo casting na 205 metri.Rusite frlaa u tri lepe.JAR dokazani frlaci so nivnata casting tehnika.A be gledas letaat spombovi vo nedostizni dalecini.

Zig -6 metri konce so jadice.90% udari noke.nema vrska boja i golemina.Za nekoi drugi vodi se slagam so tebe i tuka treba dosta da se raboti da se stignat jar i anglija.
AMA hrvatite imaat sistem koj peca zig i dno e toa mozat da go mavaat na koja voda sakaat.Toa e najbitno.Vo celata rabota e nivnata prihrana.Dalecinata im ide voseto toa kako prilog ama ne e presudna.
Lani pepi bese izmegu hrvat i srbin i na 90 gi mavase kako oni na 150.Taktika vo koja veruvas.Problemot e koga ides na svetsko imas 3 ekipi kade skoj ima nekoja taktika i natesko e da se ukomponira sve vo edno.
Srbite i hrvatite go nemaat toj problem.Nema moja tvoja taktika nego kazana i tolku.Ama ne kazana od nas takmicarite sto ke odime nego od sosema drugi koi se razbiraat vo toa.Ako neja biva kako godinava kaj srbite muckas za da izvadis riba.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 2:17 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Filip a i b sektor voglavnom se fakase zig.tamu i na 120m olovoto bese zesko.vo C sektor na 100 m bese ladno.Toa bese polemikata sto nie ja doznavme odkoga zavrsi natprevarot

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 2:40 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Sakas da ni kazes deka vie ne ja merevte temperaturata na vodata tamu kade lovevte ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 2:50 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Keltan НапишиCOLON
Sakas da ni kazes deka vie ne ja merevte temperaturata na vodata tamu kade lovevte ?
e ova e novo..definitivno...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 3:05 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Sakas da ni kazes deka vie ne ja merevte temperaturata na vodata tamu kade lovevte ?
e ova e novo..definitivno...
Tebe ne ti e bitno kolku-kade e temperaturata na vodata kade lovis ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 3:30 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
Ico kaza eden podatok sto pod pretpostavka deka e tocen gi uriva site teorii deka hrvatite preku trening doznale sto e dobitna taktika.
Zanaci toj vo eden post kaza deka centralata ne rabotela dolg period 1-2god nepamtam tocno,a prorabotela bas na pocetokot na prvenstvoto.
Znaci koga trenirale desavanjeto so temperaturat po dnoto ili vo ezeroto si bilo normalno,taka da i za niv bilo iznenaduvanje toa sto imalo postaven sistem za razladuvanje niz ezeroto.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONЧет Oкт 02, 2014 3:40 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
najmalku e bitnA ANALIZA posle samionat, a i ne moze da se analizira,,opsto mnogu rabota treba za eden tim seriozen, nazad sme site , vreme treba a i iskustvo koe e najvazno za sekoj poedinec da go ima,,

ovaa voda bese po mene edna od najkrapskite divi vodi so ubavi ribi,, zigot zaeba se sto ne simna na dnoto, da se pecase krapski mislam deka ke bevme mnogu pogore,,
ednostavno sme nespremni , nedovolno iskusni itn,, ednas makedonija ke se kaci gore, mislam se kacivme, a sme bile i blisku, taka da se ke si dojde na svoe mesto,, otkazuvanje nema , zaebancii ke ima :D i odime ponataka,,

uste edna rabota sekoj da ja svati,,, podrskata od pozadi box e sekako bitna, no samo 20% drugite 80 se na tie 2ca u box i oni snosat najgolema odgovornost,, zatoa treba rabota i prisustvo na voda,,

za finaasiite opremata daleku sme da se sporeduvame so drugite, no i tie ne se mnogu znacajni za jak tim na odredena voDA...

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS2021222324ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 56 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum