www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Сеп 23, 2024 11:29 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS43»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 8:46 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
ti prvo u liga pa na svetsko pa ke prajme muabet.i ke svatis nekoi raboti od ucenje i citanje jok

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 8:48 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Da ? Mozebi . .. Nego , uctivo e da odgovoris na prasanje koga nekoj te prasa nesto ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 8:53 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
najbitna e prihrana,nacin na prihrana,prezentacija a ne mamec.frlaj so carevka cel den na 150,dzabe tie ako ti kazat.a na 120 so istata carevka ama i so istata prihrana ke imas rezultat

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:04 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Flore i Risteto znaci bea sovrsena logistika lani , blagodarnost do niv za trudot .Steta sto nivnata pozrtvovanost i korisni info nekoj ne gi pretoci vo uspeh . . . :D
I se prasam citas li ti sto pisuvas .Ako ne te interesira na koja dalecina i na koj nacin lovat ostanatite .. . Ako najbitna e prihranata ,nacinot na prihrana , prezentacijata , sto ce mi e togas logistika se prasam . . . . valjda nema da gi spijuniram za da ucam od komsiite sto i kako treba da pravam ? Ili da znam kolku mi pobegnale , nebare ako mi begaat ce zasilam tempoto i nabrzinka ce fatam krapovi da gi stasam ...
Alo , odis , vleces pozicija i pravis toa sto mislis-znaes deka treba da napravis ..KRAJ ! Me zabole na koj nacin nekoj od drugata strana hranel .....

I kako toa na 120 ce imas rezultat a na 150 ne ? Carevkata e samo primer ..moze boila da bide , smoki od vitaminka nebitno .. .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:11 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Keltan НапишиCOLON
Flore i Risteto znaci bea sovrsena logistika lani , blagodarnost do niv za trudot .Steta sto nivnata pozrtvovanost i korisni info nekoj ne gi pretoci vo uspeh . . . :D
I se prasam citas li ti sto pisuvas .Ako ne te interesira na koja dalecina i na koj nacin lovat ostanatite .. . Ako najbitna e prihranata ,nacinot na prihrana , prezentacijata , sto ce mi e togas logistika se prasam . . . . valjda nema da gi spijuniram za da ucam od komsiite sto i kako treba da pravam ? Ili da znam kolku mi pobegnale , nebare ako mi begaat ce zasilam tempoto i nabrzinka ce fatam krapovi da gi stasam ...
Alo , odis , vleces pozicija i pravis toa sto mislis-znaes deka treba da napravis ..KRAJ ! Me zabole na koj nacin nekoj od drugata strana hranel .....

I kako toa na 120 ce imas rezultat a na 150 ne ? Carevkata e samo primer ..moze boila da bide , smoki od vitaminka nebitno .. .
imas mnogu da ucis za ekipno takmicenje.neides sam tmu i ne e bitno Ti da se plasiras nego Reprezentacijata da se plasira.Ne e bitno Ti sto mislis tuku Site sto mislat.zatoa i ti pisav u liga na svestko pa posle ke razberes nekoi raboti

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:18 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
JaneMK НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
Flore i Risteto znaci bea sovrsena logistika lani , blagodarnost do niv za trudot .Steta sto nivnata pozrtvovanost i korisni info nekoj ne gi pretoci vo uspeh . . . :D
I se prasam citas li ti sto pisuvas .Ako ne te interesira na koja dalecina i na koj nacin lovat ostanatite .. . Ako najbitna e prihranata ,nacinot na prihrana , prezentacijata , sto ce mi e togas logistika se prasam . . . . valjda nema da gi spijuniram za da ucam od komsiite sto i kako treba da pravam ? Ili da znam kolku mi pobegnale , nebare ako mi begaat ce zasilam tempoto i nabrzinka ce fatam krapovi da gi stasam ...
Alo , odis , vleces pozicija i pravis toa sto mislis-znaes deka treba da napravis ..KRAJ ! Me zabole na koj nacin nekoj od drugata strana hranel .....

I kako toa na 120 ce imas rezultat a na 150 ne ? Carevkata e samo primer ..moze boila da bide , smoki od vitaminka nebitno .. .
imas mnogu da ucis za ekipno takmicenje.neides sam tmu i ne e bitno Ti da se plasiras nego Reprezentacijata da se plasira.Ne e bitno Ti sto mislis tuku Site sto mislat.zatoa i ti pisav u liga na svestko pa posle ke razberes nekoi raboti
Znaes , prasuvam da izvlecam nesto da ima sto da citaat nadeznite takmicari pred se .Ostaj jas kolku treba da ucam i ako sakas odgovaraj na prasanjata .Pa ova e tema KAKO TREBA na svetsko . .
Dobro reprezentacijata e bitna ...toa nisto ne menuva , prasanjata ostanuvaat istite , zosto ne mi odgovaras na niv so pojasnuvanje nego mi velis odi vo liga . .. . .?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:22 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
Pa zosto davas odgovori koi nemaat vrska edno so drugo.Na kup razmisluvas sam,gi pratis 15-20 ekipi sam i sam odlucuvas.Na svetsko se dogovara reprezentacija od 11 luge zaedno.se odlucuva zaedno.nemoze sam da odlucuvas.

Najbitnoto sekogas e mesto,prezentacija i prihrana a najmalku e biten mamecot.Ako ti gresis i ostanatite gresat a nekoj uspeva treba da ti prenesat zosto ama treba da ti prenesat sto tocno praat.ako smenil u meguvreme taktitka treba i toa da ti se prenese.zatoa sekogas stojat lepenki i izvestuvaat.

kako sot e bitno da se podgotveni reprezentativcite tolku e bitno da se podgotveni i logistikata.edno bez drugo ne se moze.

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:28 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Uf , krevam race .Pa ubavo te prasav prviot pat ..ne jade kaj tebe i drugite tvoi kolegi .Idi Risteto ti kazuva deka Hrvatite menale taktikata i izlegle ponapred i pocnale ubavo da lovat ama na 150 metri .I ? koj cekor ce prezememe nie ? Ce sedneme solzi da ronime ili sto ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:36 pm 
Отсутен
RIP
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Ное 13, 2010 9:30 am
МислењаCOLON9475
pa eve ti primer.jas fakav 25 m pred spancite a onie dobija 8 ribi sekoja vecer po 2-3.znaci ne e dalecinata resenie tuku taktikata.
ako nemas uspeh vo toa sto si pocnal treba da menjas ama dalecinata ne e presudna (zborime vo normala)
najbitna rabota e taktikata od pocetok do kraj

_________________
Rodjen da peca,Nateran da radi


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONСре Oкт 01, 2014 9:44 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Jane , citaj prasanjata .ostavi primeri .Ide logistika i ti veli deka dva boksa do tebe takmicarite menale taktikata i pocnale da lovat ama na taa i taa dalecina frlaat ? Sto ti koristi toj podatok ? Toa me interesira zatoa sto jas ne najduvam nisto za mene korisno vo toa . Pojma nemam na sto lovat , pojma nemam kakva e konfiguracija na dno kade pocnale da lovat ..Ajde , ce te postedam od tie famozni 150 metri .. i ti i tie lovat na 80 ama nema udar ni kaj niv ni kaj tebe .Tie odat na 100 i pocnuvaat da lovat .Ama kaj tebe na 100 e dupka dlaboka 30 metri . . .I ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS1819202122ELLIPSIS43»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 56 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum