www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пет Сеп 27, 2024 1:26 am

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS150151152153154ELLIPSIS228»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:00 am 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONВто Феб 08, 2011 10:44 pm
МислењаCOLON4404
:thumbs_up:
saso НапишиCOLON
Filip,
Ribar 2011 se trudi da bide posteno zdruzenie a jas kako Pretsedatel na toa zdruzenie garantiram deka toa e taka.
Odgovorno tvrdam deka bilo kakvi dogovaranja za podobar plasman na ekipite na Ribar 2011 vo Ligata nemalo nitu ke ima.
A onie sto me poznavaat mozat da kazat dali jas bi dozvolil takvo nesto.

Samiot fakt deka ovde se pravi muabet za toa dali clen na nekoja od ekipite na Ribar 2011 pri kepanje na ribata vlegol nad kolena i dali bl viden od druga ekipa na Ribar 2011 ( potenciram dvete ekipi od Ribar 2011 ) go potvrduvaat goreiskazanoto.

Vo vrska so pustanje na riba za nekoja ekipa na Ribar 2011 bide povisoko rangirana ne sum slusnal a ako nekoj verodostojno mi go potvrdi toa vednas ke baram taa ekipa da ne se natprevaruva poveke za Ribar 2011.
:thumbs_up: sega ubedi gi vo ova prvo tvoite pa posle mene,toa za pustanje ribi ovde javno go pisa tvoj clen a ne jas....si imas problem sto i tvoite ne veruvaat deka e taka.

_________________
https://www.facebook.com/Detektivski-Bezbednosen-Servis-Udjata-1501192640209658/?fref=ts


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:04 am 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Maј 04, 2012 8:51 pm
МислењаCOLON3008
Ova na PP kolega mi go kaza , vistina li e ??

Ne ne tuka vo taa tema ne dozvolija da se pisat pravite dubari oti im idese vo koris na Ribar,ali otkako im go ucukaa so izbor na rezerva i kapiten pocnaa da lajat.
Toj Niko i Velijan gi pustaa krapovite vo treto kolo ne gi mereja za da ne go zagrozat Vasil i Predrag bodovno,i pored toa na Predrag mu falese nekoja riba.Otkako im udril i toj krap sto gi vodi na treto mesto nemale sreca pa im se zamrsil vo marker na ovoj sto predava sportska etika i moral i pocnale da go tegnat.Marks iako znae deka toa e sproti pravilata molcel se pravel ulav.Ali jebiga i toa nebilo dosta pa krapot se zamrsil vo treva pa predrag vlegol da go vadi da pliva vo voda.
[/quote]


Со таков стил на пишување, не треба да си баба ванѓа да се препознаеш.
Какви придавки. Каков придонес. Зборуваат сами за себе. Очигледно некој имал проблеми во детството. На речников и вокабуларов би ти позавидел и Крле од Крњево.
Кој си ти да ги нарекуваш сите натпреварувачи лајачи, Рибар 2011 местачи. Не ми јасно само зошто и со која цел? Ова те исполнува што ли?

_________________
CARPE DIEM


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:07 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Keltan НапишиCOLON
Dime , uste ova . .. . .. sto odluci ovaa riba ??

@Намерно не се мешам, бидејќи навистина ми е тешко. Очекував сосема друга завршница по овие настани, но секој со својата вистина и совест. Како и да е ќе остави трага на натпреварите, на луѓето и на меѓусебните односи. А замисли, се работи за една риба. Но риба која многу одлучи. Сега е веќе касно и мислам дека оваа приказна треба да заврши. Што поскоро.

_________________
Одлучи да не одиме на светско Јас и Тафта! Тоа не е тајна, пак ќе кажам дека секаде истото го пишува.
Тафта сепак отиде како резерва како што и јас бев повикан како резерва од Пепи, но категорично го одбив повикот!

И постот на Тафта го потврдува истото!! Не ми е јасно шо па сеа акате тоа па тоа...
howitz НапишиCOLON
Stole НапишиCOLON
Ова е пост на Тафтабит во тема НЕПРАВИЛНОСТИ ВО ЛИГА ( која од нашите “ПРЕУМНИ“ администратори е ЗАКЛУЧЕНА. А ЗОШТО само нивните мозоци знаат.


Единствен коментар кој за жал немал никакво влијание.



ГЛЕДАМ ДЕКА РАБОТАВА ОТИДЕ У К*РАЦ СО ПРАЗНИ МУАБЕТИ ... ПА ДА ПОЈАСНАМ !!!


ЈАС , ГОЦЕ СИМЈАНОВСКИ :arrow: ТАФТА , МУ СЕ ИЗВИНУВАМ НА КОЛЕГАТА ПРЕДРАГ ШТО ГО ВИДОВ КАКО НАВЛЕЗЕ ВО ВОДА НАД КОЛЕНА ДА ЈА ЦРПНЕ РИБАТА !!! ТОА ГО ВИДОВ ЈАС СО СВОИ ОЧИ И НИКОЈ НЕ МОЖЕ ДА МЕ УБЕДИ ВО СПРОТИВНОТО !!!

ДАЛИ БИЛО ТАКА ИЛИ НЕ , НЕМА КОЈ ДА КАЖЕ БИДЕЈКИ НЕМАШЕ СУДИЈА НА ЛИЦЕ МЕСТО .

ПРИЈАВА И ПРИГОВОР НЕ ПОДНЕСОВ ЗАТОА ШТО НЕМАВ ДОКАЗИ . СО ТОА СИ НАНЕСОВ ШТЕТА НА СЕБЕ И НА МОЈОТ ТИМСКИ КОЛЕГА !!!

ТОА Е ТОА И ПОСЛЕДИЦИТЕ САМ КЕ СИ ГИ СНОСАМ И ТОА КЕ МИ ОСТАНЕ КАКО БЕЛЕГ .

БЛАГОДАРАМ НА РАЗБИРАЊЕТО
Зашо после овој пост уште на 50-60 страна и тоа во оваа тема не фативте за ова да верглате???

Не гледам поента за константно да се пофторува истото!!

Заземете си став и тоа е тоа!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:08 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON
Ova na PP kolega mi go kaza , vistina li e ??

Ne ne tuka vo taa tema ne dozvolija da se pisat pravite dubari oti im idese vo koris na Ribar,ali otkako im go ucukaa so izbor na rezerva i kapiten pocnaa da lajat.
Toj Niko i Velijan gi pustaa krapovite vo treto kolo ne gi mereja za da ne go zagrozat Vasil i Predrag bodovno,i pored toa na Predrag mu falese nekoja riba.Otkako im udril i toj krap sto gi vodi na treto mesto nemale sreca pa im se zamrsil vo marker na ovoj sto predava sportska etika i moral i pocnale da go tegnat.Marks iako znae deka toa e sproti pravilata molcel se pravel ulav.Ali jebiga i toa nebilo dosta pa krapot se zamrsil vo treva pa predrag vlegol da go vadi da pliva vo voda.






Izgleda e !

So izvinuvanje od mene sto ne gi promeniv tie zborovi . Mi tekna ama kratko vreme ostavaat za korekcii .A kolku pati predloziv da prodolzat vremeto za korekcija na napisnoto .Se izvinuvam uste ednas za toa :shake_hand:

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:10 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Nemav pojma deka e verglano Spaiwa ? Mi pobegnalo nekako ili uste bev samobaniran ?

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:11 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
samobaniran..

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:11 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
И сеа Келтан, ќе го јадеш зајакот...осеќам прв ти е нишан? :D

Море вака така, пак малце не обелија зајците...иначе ќе беше кромпир манџа работава. И тоа по шаблон! :D

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:12 am 
Отсутен
Модератор

РегистриранCOLONВто Aвг 02, 2011 7:02 pm
МислењаCOLON3043
ЛокацијаCOLONСкопје
у 01:00 ли слетуваат?

_________________
ЗСРРК Мак Дам
ico baits НапишиCOLON
Dodeka se fakate za glupi raboti okolu ribolovot, koj kolkav ribar e, koja e voda komercijala i jezovir, svatete deka kompletno toneme u ovoj sport


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:12 am 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Ne e ova vo red, decki.
Ova i vakvi diskusii ne odat vo prilog na makedonskiot krapski ribolov.
Namesto da ucime na svoite greski od minatoto i od prvenstvava na koj odime nie povtorno pravime raskol.

Fakt e deka treba da se menuva nesto vo osnova vo pristapot vo krapskite natprevaruvanja. i toa verjatno ke se sluci bidejki nikoj ne saka da nozi losi rezultati od prvenstvata.
Megutoa, so glasini, poluvistini i podmetnuvanja da se raskaraat 80 % od krapdziite vo Makedonija ne e vo red.

Razmisluvajte kako da sozdademe voda bogata so riba za da mozat deckive da treniraat, kako da napravime zdrava finansiska konstrukcija, kako da ja omasovime ligata so staro / novi iminja koj nesto znacele vo makedonskiot krpaski riblov, kako da afirmirame novi kvalitetni takmicari .....kako da vlezeme vo top deset na svetsko.

So vakvi postovi kakvi sto ima kup vo ovaa tema toa nema da se sluci.

A sega iskreno, i uste pred cetiri godini i denes mislam deka imame kvalitetni krapdzii koj mozat da se nosat so pojakite reprezentacii. I koga zapocna ona omasovuvanje na Ligata pred 3 godini mislev deka sme na prav pat. I nemojte sega da mi kazete deka samo Vasil i Predrag se krivi za toa sto sega ne odime po toj pat tuku se dvzime nanazad.
Site Vie ste krivi.
I ,, starite ,, krapdzii koj ne se priklucija ( ako ne prvata, vtorata godina koga uvidoa deka MRF finansira odenje na Svetsko, sto bese edno od glavnite nivni baranja ) i site ovie koj nekolku denovi nanazad go omalovazuvaat trudot na lugeto koj bea vo Spanija.

Sfatete deka so pojaka liga nemase da se sluci ova vo Spanija nitu ona vo Italija, nemase da s slucat nitu ozboruvanjata za nastani vo nasata Liga, nemase da se ima pricina ni ovde na forumot da se citaat vakvi za mene vulgarni postovi.....

Ako sakame dobra reprezentacija mora da napravime dobra liga so pocituvanje na pravilata.
Toa go mozeme site zaedno a ne vaka raskarani.

Tolku od mene decki.

_________________
[ img ]


Кон врв
 
ТемаИспратеноCOLONВто Oкт 13, 2015 12:13 am 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
marks НапишиCOLON

Со таков стил на пишување, не треба да си баба ванѓа да се препознаеш.
Какви придавки. Каков придонес. Зборуваат сами за себе. Очигледно некој имал проблеми во детството. На речников и вокабуларов би ти позавидел и Крле од Крњево.
Кој си ти да ги нарекуваш сите натпреварувачи лајачи, Рибар 2011 местачи. Не ми јасно само зошто и со која цел? Ова те исполнува што ли?
Napajgas nekoj a ne si siguren deka e toj ,ne e vo red toa .I ne e bitno koj e .Bitno e deka e vistina i deka lujge koj ne zasluzile , lujge so prevara otidoa na svetsko da ja pretstavuvaat mojata zemja ??? I Uste pobolno ostetija cesen natprevaruvac !!!!

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Оваа тема е заклучена не може повеќе да давате мислења или да ја менувате  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS150151152153154ELLIPSIS228»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 65 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum