www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Сре Сеп 25, 2024 11:15 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS105106107108109ELLIPSIS145»
Автор Порака
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:54 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
PERUN НапишиCOLON
Keltan НапишиCOLON
PERUN НапишиCOLON
kako mozese pepi da go zagradat 2 iskusni ekipi.

zosto mislis deka toa ne e vo red ?
e zasto iskusni krapgii,kubat po nekoja riba od jatoto,jatoto kolku poveke se namaluva tolku poveke e pretpazlivo i plaslivo,teritorijata na jatoto koja ja pominuva sekojdnevno sigurno pominuva niz 2ta komsiski boksa,i ako tie ja imaat taktikata najverojatno i ke go zadrzat podolgo vreme se dodeka ne izvadat po nekoja.bideeki stanuva zbor za takanareceni krupni ribi od 3-4kg koi vo ezeroto ocigledno gi ima najmalce pretpostavuvam deka prvata bojla koja ke ja probaat e taa na komsiite i so sigurnost deka ke bide lesno svarliva i vkusna,pa normalno deka posle toa ke si ja baraat taa,netrpelivsum i nervozen za da pisuvam no znam deka ima x faktori zasto e loso od dve strani da bides sardisan so iskusni ekipi koi normalno sakaat da pobedat i nesakaat ti da i m dises vo vrat.
Nema vrska sto napisa ,razmisli uste ednas za se sto podvlekov . . . ama ce go pametam ovaj post i ubavo ce go obrabotime vo posebna tema na raat :D . . . . ne mi repliciraj ovde , nema potreba .

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Последна промена од 1 на Keltan, променето е 0 пати

Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:55 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
PERUN НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Go kazav moeto mislenje uste na pocetok koga se vkluciv vo diskusijata, mislam deka bev jasen? navedov koj repreentacii ne bi sakal da gi imam za komsii a koj bi bile pomalku opasni i pozelni komsii!

A sum se nasol i vo mnogu poteski situacii, ograden so mnogu poiskusnu i popoznati natprevaruvaci od togasnoto vreme. Bitno e da si pozitiven, da gledas, sledis sto pravat, pazis, navremeno regairas i se se drzis do toa sto si go zamislil i osmislil.

Sekoja Cest za Pepi i Miki, vprocem kako sto i im kazav pred trganje, najmnogu ocekuvav od niv.

Pepi go poznavam uste od vremeto koga aktivno se natprevaruvav, uste togas bese izvinreden natprevaruvac koj imashe samo eden edinstven hendikep...Nemase dobar partner !
da ti kazam najiskreno vo toa vreme koga ti takmicese,pepi najveke tebe te sledese.a partnerot na pepi ...super covek ama spanko si bese


Partnerot na Pepi mi bese prijatel, ama toa nisto ne menuva vo konstatacijata deka ne bese ramnopraven so pepi. Ednostavno, posle prviot den, mu splasnuvashe motivacijata i slatko si nanashe, dodeka ovoj kutriov raboteshe kako konj.

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:56 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONПет Феб 18, 2011 11:50 pm
МислењаCOLON8361
ЛокацијаCOLONSkopje
Zatoa I naucil

_________________
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:57 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
Keltan НапишиCOLON
neka gi trgne nekoj ovie samuraji , dzedaji ..... :howitz: natrupavme strani bez veza , ne se prati situacijata kako treba .. . nemam jasna slika sto se slucuva . .. barem jas nemam . .
ne zasto da se brise ima druga tema za sledenje,momcive od portugalija sigurno ke sakaat da procitaat

_________________
...?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:58 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Ima Pepi i drugi kvaliteti!

Pred se ne e sueten, znae i saka da si prasa i ne mu niti sram niti mu e ponizuvanje! Pametniot i od budaliot moze nesto da nauci, za razlika od suetniot!

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:58 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Maј 19, 2011 2:20 pm
МислењаCOLON6956
Излишно е да се коментира после овие слики, човек незнае што да каже во моментов.
Се надевам на најдобро...им ја посакувам цела среќа на светов.
Ако некогаш им била потребна, сега е времето да ја имаат!!!!

_________________
CT Asterix & Obelix


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:59 pm 
Отсутен
Уредник
Членски аватор

РегистриранCOLONСре Дек 08, 2010 10:34 pm
МислењаCOLON1072
ЛокацијаCOLONskopje
Sportex НапишиCOLON
PERUN НапишиCOLON
Sportex НапишиCOLON
Go kazav moeto mislenje uste na pocetok koga se vkluciv vo diskusijata, mislam deka bev jasen? navedov koj repreentacii ne bi sakal da gi imam za komsii a koj bi bile pomalku opasni i pozelni komsii!

A sum se nasol i vo mnogu poteski situacii, ograden so mnogu poiskusnu i popoznati natprevaruvaci od togasnoto vreme. Bitno e da si pozitiven, da gledas, sledis sto pravat, pazis, navremeno regairas i se se drzis do toa sto si go zamislil i osmislil.

Sekoja Cest za Pepi i Miki, vprocem kako sto i im kazav pred trganje, najmnogu ocekuvav od niv.

Pepi go poznavam uste od vremeto koga aktivno se natprevaruvav, uste togas bese izvinreden natprevaruvac koj imashe samo eden edinstven hendikep...Nemase dobar partner !
da ti kazam najiskreno vo toa vreme koga ti takmicese,pepi najveke tebe te sledese.a partnerot na pepi ...super covek ama spanko si bese


Partnerot na Pepi mi bese prijatel, ama toa nisto ne menuva vo konstatacijata deka ne bese ramnopraven so pepi. Ednostavno, posle prviot den, mu splasnuvashe motivacijata i slatko si nanashe, dodeka ovoj kutriov raboteshe kako konj.
zatoa BETMEN GO VIKAVTE

_________________
...?


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:59 pm 
Отсутен
Модератор
Членски аватор

РегистриранCOLONНед Јан 08, 2012 10:04 pm
МислењаCOLON6059
ЛокацијаCOLONСкопје - Кисела Вода
се бришат само недолични и вулгарни постови ... другото си стои ;)

_________________
Često popričam sa samim sobom, ali nemo'š budali dokazati.
[ img ]


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 10:59 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONСаб Феб 26, 2011 4:07 pm
МислењаCOLON5851
ЛокацијаCOLONbitola
ајде да ги сочекаме листите да видиме до кај сме со работата

_________________
-------- КоЈ ФаТи ><> ФатЕ - КоЈ Не ФаТЕ <>< Ке ФаТИ ---------
---------Piscator non solum piscatur------------


Кон врв
ТемаИспратеноCOLONПет Сеп 27, 2013 11:02 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Jун 16, 2011 6:25 pm
МислењаCOLON1142
Koj ke uspee nokva da ulovi riba ili dve vo C sektor od reprezentaciite sto povisoko kotiraat, ke go resi pobednikot!

Odamna nemalo ponezivesno svetsko prvenstvo!

Edna riba moze da te digne vo nebo i da te akne od zemja!

Kazahstan momentalno e na podiumot, svasta !

_________________
САМО БУДАЛИОТ МИСЛИ ДЕКА ЗНАЕ СЕ...ПАМЕТНИОТ МОЖЕ И ОД БУДАЛИОТ ДА НАУЧИ НЕШТО !!!


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [ теми ]  Оди на страна «1ELLIPSIS105106107108109ELLIPSIS145»

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 27 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum