www.ribar.com.mk

Вашите рибарски приказни...
Сега е точно : Пон Jун 03, 2024 4:22 pm

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2




Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12
Автор Порака
 Наслов на мислењетоCOLON Re: grip ..ama ne e zarazen !!
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 11, 2011 9:56 pm 
Отсутен
Конструктивен

РегистриранCOLONСаб Ное 26, 2011 2:40 am
МислењаCOLON514
ico baits НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
Ico vo bg 14 eu a digitalniot bese 25 eu ama fantazija a i firma.ovoj e kinesko made ![/quot

nema vrska dali e kinesko me iteresira dali moze da drzi som ..od 10 15 25 kg sega karikiram

inaku odamna sakam da imam a i ne e skapo za tie pari..ubava rabota narocito za blinker ednas lapav trokuka 3/o ... :D :D :D :D :D u pokazalec
Vidov grip Mustad vo prikaski 15 eur ..balzer 12 eur ako ne se lazam pred 1 mesec....probaj tamu da li ima ?


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: grip ..ama ne e zarazen !!
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 11, 2011 10:43 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
ico baits НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
ico toj sto go gledav za 25 eu drzese do 40 kg .ne znam kolku e pametno da drzis takov zver na kuka[/quote

problem e koga lovam na kasikar pretrezno mavam so dupliot 45gr so 2 ttrokuki da ne go mavas so kuka, gi fakame za dolnata vilica i mu ja prekrsuvas, pa i trokukite se tuka,,postoi opasnost da ne te zakacat.. ova moze da e dobra rabota..ama kolku e sigorno. :?: :?:

Kako prvo izvadija gornata trokuka,apsolutno e nepotrebna.... Kako vtoro,ako dobro go zamoris somot miren e kako jagne.Edno e pravilo.ne posigaj so raka dodeka ne mu go vidis stomakot ..
A za drugite ,kepce so najlonska mreza ne gi pletka trokukite,a ovaa krokodilska klesta ne bi ja upotrebil ni pod prisila a ne da ja kupam ...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: grip ..ama ne e zarazen !!
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 11, 2011 10:51 pm 
Отсутен
Дружељубив
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Ное 18, 2010 10:28 pm
МислењаCOLON2806
ЛокацијаCOLONskopje
MaximJaki НапишиCOLON
ова некако не е за во крапскиот подфорум...
Zasto krapski podforum????Temava e ribolovna oprema a ne krapska ribolovna oprema ili nesto gresam.. :roll:

_________________
JA KAKO MAL IMAV MLECNI ZABI A SEGA IMAM 3 ST.CROIX......
DA ZIVEE SPINOT.................................................


Последна промена од 1 на kompir99, променето е 0 пати

Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: grip ..ama ne e zarazen !!
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 11, 2011 10:58 pm 
Отсутен
Ветеран

РегистриранCOLONВто Ное 08, 2011 12:17 am
МислењаCOLON10473
Keltan НапишиCOLON
ico baits НапишиCOLON
tapa НапишиCOLON
ico toj sto go gledav za 25 eu drzese do 40 kg .ne znam kolku e pametno da drzis takov zver na kuka[/quote

problem e koga lovam na kasikar pretrezno mavam so dupliot 45gr so 2 ttrokuki da ne go mavas so kuka, gi fakame za dolnata vilica i mu ja prekrsuvas, pa i trokukite se tuka,,postoi opasnost da ne te zakacat.. ova moze da e dobra rabota..ama kolku e sigorno. :?: :?:

Kako prvo izvadija gornata trokuka,apsolutno e nepotrebna.... Kako vtoro,ako dobro go zamoris somot miren e kako jagne.Edno e pravilo.ne posigaj so raka dodeka ne mu go vidis stomakot ..
A za drugite ,kepce so najlonska mreza ne gi pletka trokukite,a ovaa krokodilska klesta ne bi ja upotrebil ni pod prisila a ne da ja kupam ...[/quot

tocno e toa deka e nepotrebna gornata i taka e poveketo gi faka kasikarot na dolnata ...AMA KOGA E VO DVIZENJE..ovie godini vo veles se mava so 2 trokuki ..zosto..na paganjeto na kasikarot koga somot e dole a kasikarot so negovata tezina paga so glavata nadole , mnogu somovi se fatija na gornata, ako na gornata se zakazi dolnata mu e u oko :D :D :D pustajte go sloboden kasikarot on raboti i koga paga... :D :D :D

_________________
http://www.carpologija.com/


Кон врв
 Наслов на мислењетоCOLON Re: grip ..ama ne e zarazen !!
ТемаИспратеноCOLONНед Дек 11, 2011 11:20 pm 
Отсутен
Ветеран
Членски аватор

РегистриранCOLONЧет Oкт 06, 2011 10:30 pm
МислењаCOLON6506
Pa ne e bas taka.kasikata e poteska bas obratno od drugata strana ,osim ako napred nema nekoj karabiner od kilo.A i da e taka..ako ja nema gornata ostanuva da se zakaci na dolnata .jas ne pametam da sum imal promasuvanje ,otkacuvanje a uste novi im gi vadam tie glupi trokraki (mislam na gornata) edino kako rezerva da si ja ima covek,pod uslov da gi koristi originalnite.Druga prednost na samo so edna e sto retko ,skoro nikogas,ce nemate kacenje vo ''cetka'' .sekogas ce bide kako i kade treba,ili vo spojot ili podlaboko vo grloto.Gornata trokuka za mene e samo PROBLEM i toa ne mal a i ne bezopasen vo nekoi situacii...

_________________
[ img ]
Како лови Келтан крапови ? Оди до реката и вика: ‘‘Ти , ти, и ти – надвор !‘‘.


Кон врв
Покажи постара темаCOLON Сортирај по 
Испрати нова тема Одговори на тема  [� теми ]  Оди на страна «12

Часовникот е според Македонско време или според зоната: UTC_OFFSET Etc/GMT-2


Кој е Присутен

Членови кои ја разгледуваат оваа тема: 3 and 0 гости


Вие Не може да поставите нова тема на овој форум
Вие Не може одговорите на теми на овој форум
Вие Не може да промените мислења на овој форум
Вие Не може да го бришите вашето мислење во овој форум

Оди доCOLON 

cron
POWERED_BY
Преведено на Македонски од : nescafe, Read Here Forum